Kövess minket -on és -en!

A soviniszta döntéssel kapcsolatos Légió Hungária közlemény alább olvasható.

Az elmúlt napokban bejárta a hazai sajtót, különösen a jobboldali nyilvánosságot, miszerint a munkácsi képviselő-testület felszólította a helyi történelmi múzeumot, hogy szereljék le a munkácsi várban lévő turulmadarat ábrázoló szobrot, és cseréljék le az ukrán állami címerre. A döntés a városi tanács végrehajtó bizottságának csütörtöki ülésén született.

Minden más előtt le kell szögeznünk, hogy a döntést messzemenően elítéljük. A jelenleg is feszültséggel terhelt időszakban, amikor az európai nemzeteket belső- és külső ellenségek fojtogatják, csak további feszültségeket gerjeszthet minden ilyen lépés.

Bár, ennek magától értetődőnek kéne lennie, de hangsúlyoznunk kell, hogy amint mozgalmunknak sincs lehetősége direkt beleszólásra hazai politikai döntésekbe, úgy ukrán szövetségesünknek, a Karpatszka Szicsnek sincs ráhatása ilyen ügyekre. Nem mellesleg többségük éppen hazájukat védve, életük kockáztatásával, sőt nem egy esetben feláldozásával harcol a háborús frontokon. A háborút megelőzően pedig sokszorosan bizonyították, hogy elkötelezettek a kárpátaljai nemzetiségek békés együttélésének kérdésében.

Tudjuk, hogy sokaknak, mint egy falat kenyér, úgy jön egy-egy ilyen elítélendő provokáció.

Jól jön azoknak, akik érdekeltek abban, hogy a békétlenség, az egymással való örökös acsarkodás állapota konzerválódjon Európában, különösen a Kárpát-medencében. Ezen erők sora sajnálatosan hosszú, titkosszolgálatoktól kezdve, különböző országok pártpolitikai erőiig, akik az egyszerű gyűlölködés érzelmi hullámain játszva halászhatnak a zavarosban. Ugyanakkor jól jön azoknak a sikertelen soviniszta csoportocskáknak és személyeknek is, akik évtizedekkel ezelőtti politikai viszonyokat gondolnak napjaink realitásának. Jó- vagy rossz szándéktól vezérelve, de tevékenységük nem az általuk képviselt ügy sikeréhez az út, csupán adalék a felesleges feszültségek gerjesztéséhez.

A félreértések elkerülése végett leírjuk: A fentebb felsorolt erőterek, csoportok, személyek ugyanúgy megtalálhatóak az ukrán, mint a magyar oldalon. (Ez akkor is igaz, ha teljesen mások a két ország viszonyai jelenleg.)

Mozgalmunk minden soviniszta cselekményt elítél, a turul szobor eltávolítása pedig egyértelműen ebbe a kategóriába tartozik.

Kövess minket -on és -en!

Csaknem 80 évvel a második világháború befejezése után állhat bíróság elé egy 100 éves volt SS-tag. Gregor Formaneket a sachsenhauseni koncentrációs táborban elkövetett „3322 gyilkosságban való bűnrészességgel” vádolják.

A francia állami vasúttársaság (SNCF) munkatársai a párizsi Austerlitz pályaudvaron hétfőn két emberre rálőttek és megsebesítették őket, köztük egy férfit, aki egy horogkeresztet festett egy falra.

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

1971. február 5-én halt meg az oroszországi Gorkijban (Nyizsnyij Novgorod) Rákosi Mátyás kommunista politikus, volt miniszterelnök, "Sztálin legjobb magyar tanítványa", a magyar történelem legsötétebb korszakának névadója.

Steve Bannon, Donald Trump egykori fő tanácsadója, a CPAC baltimore-i rendezvényén egy erőteljes, történelmi vonatkozású mozdulattal zárta beszédét, amely a nemzetiszocialista karlendítést idézte. 

A legutóbbi washingtoni NATO-csúcstalálkozón a 30 csatlós állam zokszó nélkül elfogadta az amerikai–brit diktátumot az ukrajnai háború további eszkalációjára.

Az alábbi írás eredetileg Substacken jelent meg egy Zander nevű szerzőtől, aki a fehér emberek egyre nagyobb öntudatra ébredését vizsgálja az elmúlt év és az angliai események kapcsán.

Egy fiatal nő tett feljelentést, miután tanúja volt egy antiszemita kifakadásnak a párizsi metrón.

„A »Lázadó Franciaország« (LFI) egy antifasiszta aktivista megmentésére sietett, akinek Magyarország kéri a kiadatását erőszakos cselekmények miatt” – írta meg a Le Figaro.

A lövedék kifejezetten agitációs röplapok kiszórására készült. A megsárgult papírok közel 80 évet töltöttek el egy A-462 típusú szovjet propagandagránát belsejében.

A kelet-poroszországi Farkasverem olyan volt, akár egy szigorúan őrzött és álcázott kisváros. A Führer több mint 800 napot töltött itt.

Arab migránsok az izraeli szurkolókra vadásztak múlt héten az Ajax-Maccabi meccs után, a régi időket idéző pogrom volt, és ez folytatódott a hét elején.

Az 1944. évi fogságba esésem után a zaporozsjei 100/1-es hadifogolylágerben kerültem. Repülőgépgyárba jártunk munkára. 

1494. november 24-én hunyt el Kinizsi Pál, Mátyás király leghíresebb hadvezére. Félelmetes testi erejéről, vakmerőségéről már életében legendák egész sora született.

Egy párizsi zsidó férfit megtámadott két fiatal, akik megpróbálták megerőszakolni, miután felfedeztek a telefonján egy izraeli zászlót.