Kövess minket -on és -en!

Ausztráliában elsőként Tasmaniában tiltották be az összes „náci jelképet”, amibe beleértenek mindent, ami a „nácizmussal” kapcsolatos, tehát konkrétan nem neveztek meg semmit, így gyakorlatilag bármire ráfoghatják.

Victoria államban már korábban betiltották a horogkereszt használatát, de a karlendítést nem.

A karlendítés mellett „valamennyi náci jelkép”, így a horogkereszt közszemlére tétele is tilos szerdától az ausztrál szövetségi államban, Tasmaniában. A horogkereszt mellet még a fekete nap szimbólumot említik, mint üldözendő náci jelkép, ami egyébként még Németországban sem tiltott, mivel hivatalosan egyetlen nemzetiszocialista szervezet sem használta a Nagynémet Birodalomban.

Az ausztrál főváros, Melbourne partjaitól délre található szigetország, Tasmania igazságügyi minisztere kiemelte, hogy „a törvény figyelembe veszi azt is, hogy a két irányban, 4500 éve tradicionálisan használt horogkeresztnek milyen jelentősége van több kultúrában. Például a buddhista, hindu vagy dzsain hívők számára évezredes jelkép, ezért vallási, kulturális, tudományos és oktatási céllal a szimbólum továbbra is felhasználható, de náci jelképként nem”.

Elise Archer igazságügyi miniszter szerint az elfogadott törvény „erőteljes jelzés, amely azt üzeni, hogy a gyűlöletnek nincs helye a szigeten”. A tilalom megszegőit 3 hónapig terjedő börtönbüntetés fenyegeti majd, ha a jogszabály érvénybe lép.

Az ausztrál főváros államában, Victoriában államban tavaly hoztak törvényt a horogkereszt betiltásáról, de abban a jogszabályban a karlendítést egyelőre nem tiltották be, de máris folyamatban van az erre vonatkozó törvénymódosító javaslat előkészítése.

Szövetségi szinten is készül jogszabálytervezet a „náci jelképek közszemlére tételének és a náci relikviák kereskedelmének” betiltásáról, de a karlendítést az a javaslat sem érinti.

Magyarországon elzárással büntethető

Magyarországon elzárással büntetendő az „önkényuralmi” jelképek használata, mivel bűncselekménynek minősül. A Büntető törvénykönyv 335. §[1] a régi Btk. 269/B. § (1) bekezdése[2] szerint ide tartoznak a következők: horogkereszt, nyilaskereszt, SS-jelvény, sarló és kalapács és az ötágú vörös csillag.

A magyar Büntető törvénykönyv 335. paragrafusa így rendelkezik: „Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a köznyugalom megzavarására alkalmas – különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő – módon

a) terjeszt,

b) nagy nyilvánosság előtt használ, vagy

c) közszemlére tesz,

ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.”

Kövess minket -on és -en!

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

Nyomozás indult két kiskorú ellen, akik egy „neonáci” szervezet alapítóiként, illetve tagjaiként megrongálták egy zsidó temető kőtábláit Aradon.

1951. május 21-én kezdődtek meg a kitelepítések Budapesten. A kommunista rendszer által nemkívánatosnak nyilvánított személyek ingatlanjait elkobozták, őket pedig kényszerlakhelyre költöztették, ahol mezőgazdasági munkát kellett végezniük.

Az európai szuverenista jobboldal szőke üdvöskéje, Eva Vlaardingerbroek lelkendezve tudatja egymillió követőjével az X-en, hogy reményei szerint Donald Trump tervezett vámintézkedései „az EU végének a kezdetét” fogják jelenteni, mert visszahozhatják a kétoldalú kereskedelmi megállapodásokat, és így majd összeomlik az EU gazdasági „szükségességének” hazugsága.

Világháborús megemlékezést tartottak a Gánt község közelében található Kápolnapusztán.

Embrahim Rasool dél-afrikai nagykövet egy külpolitikai szeminárium résztvevőinek azt mondta, hogy Donald Trump amerikai elnök „fehér fajvédő mozgalmat vezet” Amerikában és világszerte.

1971. február 5-én halt meg az oroszországi Gorkijban (Nyizsnyij Novgorod) Rákosi Mátyás kommunista politikus, volt miniszterelnök, "Sztálin legjobb magyar tanítványa", a magyar történelem legsötétebb korszakának névadója.

Athénban antifasiszták próbáltak felrobbantani egy lakást, ahol görög hazafiak voltak, ám ehelyett önmagukat sikerült kiiktatniuk. A német hazafiakhoz kötődő Ein Prozent további információkra hívja fel a figyelmet, például arra, hogy az elkövetők kiváló kapcsolatokat ápoltak a berlini antifa színtérrel, s valószínűleg a Hammerbande néven elhíresült terrorcsoporttal is.

Körülbelül ezer aktivista – sokan feketébe öltözve és maszkot viselve – vonult végig Párizs utcáin, hogy megemlékezzenek egy nacionalista diák 1994-es haláláról.

Azoknak, akiket aggaszt egy világháború esélye, van egy jó hírem. Nem lesz világháború. Legalábbis mostanában nem. Egyszerűen azért nem, mert az Egyesült Államoknak hiányzik hozzá az ereje.

Miután a britek megválasztották Keir Starmert, a hatóságok gyorsabban bebörtönzik a „rasszista anyukákat”, mint az erőszakos bűnözőket.

Görögország legfelsőbb választási bírósága kizárta a parlamentből a Spártaiak párt három képviselőjét, arra hivatkozva, hogy megtévesztették a választókat a 2023-as választásokon – jelentette az ERT görög közszolgálati televízió igazságügyi forrásokra hivatkozva.

Terrorizmushoz kapcsolódó vádakkal illetik a winnipegi nemzetiszocialista aktivistát, akit korábban antiszemita graffitik felfestése miatt kaptak el.

A lövedék kifejezetten agitációs röplapok kiszórására készült. A megsárgult papírok közel 80 évet töltöttek el egy A-462 típusú szovjet propagandagránát belsejében.

A világ legnagyobb darabszámban eladott autójának számító, a történelemben először húszmillió példányban legyártott, egy korszak jelképének is tekinthető Volkswagen Bogár ötlete Hitler fejéből pattant elő, a terveket pedig Ferdinand Porsche készítette.