Kövess minket -on és -en!

Tizenhárom, „szélsőjobboldali mozgalmakhoz tartozó” embert letartóztattak vasárnapra virradóra Párizsban, miközben horogkereszteket festettek a földre a 17. kerületben – közölték a helyi francia hatóságok.

A tájékoztatás szerint a tetten ért patrióták közül heten szerepelnek az „állambiztonságra veszélyes” személyek titkosszolgálati nyilvántartásában.

A párizsi ügyészség közlése szerint a 13 embert „faji, etnikai, nemzetiségi vagy vallási alapon elkövetett, mások tulajdonát megrongáló vagy károsító cselekmény, valamint gyűlöletre, erőszakra vagy faji megkülönböztetésre való nyilvános uszítás” vádjával tartóztatták le.

Franciaországban több mint 1500 „antiszemita” cselekményt regisztráltak a Hamász iszlamista palesztin szervezet október 7-én Izraelben elkövetett akciója óta. Ez háromszor annyi, mint amennyi a tavaly egész évben elkövetett „antiszemita” cselekmények száma; 2022-ben 436 esetet jelentettek a hatóságoknak. Habár ezek többségét arabok követték el, érdekes módon a Franciaországban lassan fehér hollónak számító fehér patriótákat érték tetten a hatóságok.

Eközben szombat este nacionalista aktivisták felvonulást tartottak a közép-franciaországi Lyon közelében található Romans-sur-Isere városban, miután egy szomszédos település, Crépol falunapján múlt hétvégén egy 16 éves fiú halálos sérülést szenvedett, amikor a bálozókra rátámadt egy késekkel felfegyverkezett csoport. Az üggyel kapcsolatban bűnszövetkezetben elkövetett gyilkosság miatt indult eljárás kilenc gyanúsított, köztük három kiskorú ellen, akik az ellenzéki pártok értesülése szerint invazív észak-afrikai migránscsaládokból származnak.

A szombati szélsőjobboldali tüntetésen a rendőrség húsz hazafit előállított, közülük 17-et őrizetbe is vett a „rendfenntartó erőkkel szembeni erőszakos cselekmények” miatt – közölte a helyi prefektúra. A France Info közszolgálati hírrádió tudósítása szerint a mintegy nyolcvan felvonuló köveket és tűzijátékokat dobált a rendőrök felé, miután az egyenruhások indokolatlanul agresszíven léptek fel velük szemben.

Kövess minket -on és -en!

Az orosz fajvédő, nacionalista félkatonai Rusich Csoport arról számolt be, hogy hivatalos megállapodást kötött az FSZB határőrszolgálatával, hogy hírszerzési tevékenységeket folytasson és megerősítse a Finnországgal közös határt.

A szlovák Specializált Büntetőbíróság bírója bűnösnek találta Marián Magátot „szélsőséges gondolatbűncselekmények” elkövetésének vádjában.

Focsaniból Krasznogorszkba kerültünk. Itt vettek minket először névjegyzékbe, még számot is kaptunk, egyenkénti kihallgatás után.

Bár gyors javítást ígértek, végül 6 hónapba telt, hogy javítsák a Gemini történelmileg pontatlan emberábrázolását a Google-nél.

„Ideje megtisztítani az algákat, gombákat és növényeket a kolonialista örökségtől, és végleg kiirtani a tudományos nevükből a sértő kifejezéseket” – indítványozta Gideon F. Smith és Estrela Figueiredo, a Nelson Mandela Egyetem két botanikusa 2021-ben.

Az Europol Referral Action Day nevű akciójának elsődleges célja az volt, hogy „azonosítsák és eltávolítsák a világhálón fellelhető antiszemita tartalmakat”.

Joszif Sztálin 1953-ig volt a Szovjetunió vezetője. A véres diktátort 74 évesen Moszkvában érte a halál, abban az otthonában - dácsájában -, ahol élete utolsó két évtizedének jelentős részét töltötte.

1941 őszén úgy tűnt, hogy a zsidó-bolsevik fenevadat  is eltiporja a Wehrmacht, amely 1941. október 2-án indította meg az offenzívát a főváros, Moszkva ellen.

Németországban nagyon sokan gondolják, hogy az 1923-as hiperinfláció jelentősen hozzájárult a nemzetiszocialista párt felemelkedéséhez.

Undorítón aljas és bestiális bűncselekmény borzolja a kedélyeket Ausztráliában, melynek az elkövetője egy kínai bevándorló. Az esetre a Nacionalista Zóna Telegram-csatornája hívta fel a figyelmet, írja a Kuruc.info.

A Német Birodalom legerősebb hadosztályai a címbéli felsorolásból kerültek ki. Az alábbi cikkünkben ezeket a hadosztályok hasonlítjuk össze, elsősorban a hadrendet, a fegyverzetet és az újításokat tekintve.

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.

A Dnyepropetrovszktól mintegy 100 kilométerre fekvő bányatelepi táborban az első másfél-két év alatt a hadifoglyok létszám mintegy harmaddal csökkent.

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

„Nyi sagju nazad!” (Egy lépést se hátra!) – így szólt a hírhedt 227-es számú parancs leghíresebb mondata, amit 1942. július 28-án adott ki a főtiszteknek Sztálin.