Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Alexander Netlingnek jellegzetes megjelenést kölcsönöz a horogkereszt és számos más fajvédő szimbólum, amelyet különösen jól látható helyre tetováltak.

Tíz nappal azután, hogy elmenekült a rendőrségtől, egy rasszista fehér börtönbanda szökésben lévő tagja újra rács mögé került.

Az Anchorage-i Rendőrkapitányság (APD) a börtönbejegyzések szerint február 22-én letartóztatta a szökésben lévő Alexander Netlinget (29). Netling állítólag elmenekült a tisztek elől, miután február 13-án megérkeztek alaszkai lakhelyére, ahol letartóztatási parancsot adtak ki.

Nem világos, hogy a tisztek hogyan tudták elfogni Netlinget, de nem lehetett nehéz dolguk, hiszen a horogkereszt és a tarkójára tetovált más egyéb fajvédő szimbólumok miatt jellegzetes külsejű. A rendőrség által közreadott fotón egy pár fekete kontaklencsét is viselt, amelyek teljesen eltakarják a szeme fehérjét.

Most a próbaidő megsértése miatt tartóztatták le, mivel még felügyelt őrizetben volt, miután nemrégiben töltötte ki a szövetségi börtönbüntetését. A szövetségi bűnügyben szereplő dokumentumok szinte mindegyike titkosított, de az Igazságügyi Minisztérium közzétett néhány részletet az ítélete után.

Bryan Schroder amerikai ügyész Netlinget az 1488-asok nevű börtönbanda tagjént azonosította, amely egy rasszista fehér bűnszervezet, amelynek tagjait többek között kábítószer-terjesztéssel, lőfegyver-kereskedelemmel és erőszakos cselekményekkel, köztük gyilkossággal és emberrablással kapcsolatos tevékenységekkel vádolják.

Az ügyész szerint Netlinget „Bruiser” (bokszoló, ökölvívó) néven ismerik 1488-as bandatársai.

Az Igazságügyi Minisztérium az 1488-asokat erőszakos és csak fehéreket befogadó bandaként írta le, amelynek körülbelül 50-100 tagja van, és Alaszka állami börtöneiben, illetve azon kívül is tevékenykedik. Megalakulásától kezdve a csoport védelmet nyújtott a fehér fogvatartottaknak a börtönkörülmények között, amennyiben csatlakoztak a bandához.

A csoport neve a David Lane által megfogalmazott 14-szóból és a Heil Hitler számkódjából (HH = 88) eredeztethő, bár puszta létezésük is inkább káros, mint hasznára van az ügynek.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az antifasiszta szervezetek szerint Németországban megnövekedett az „antiszemita vandalizmus” a zsidó holokausztnak állított emlékműveknél.

A keleti fronton zajlott pokoli harcok helyszíneiről még a mai napig is kerülnek elő emberi maradványok, harcfelszerelések és akár teljes harcjárművek is.

A müncheni Oktoberfest közismerten a sörről szól, és egy ideje már visszatérő sláger a világhírű népünnepélyen Gigi D'Agostino L'Amour Toujours című dala, ami „az örök szerelemről” szól.

Kongatják a zsidók a vészharangot, miután Adolf Hitler és Joseph Goebbels beszédeivel lett tele a TikTok. 

Letakarták egy bécsi protestáns templom ólomüveg ablakait, mert azokon állítólag „antiszemita” motívumok szerepeltek, és az ablakok alkotója tagja volt a NSDAP-nak.

Pénzgyűjtésbe kezdett a 2023-as antifa támadások kitervelőjének és elsőrendű vádlottjának, Ilaria Salisnak családja.

Budapest ostromának egyik legkevésbé ismert része a hungarista harccsoportok tagjainak részvétele a védelemben.

Az NZóna Podcast tematikus Homo Viator sorozata ezúttal az 1945-ös budavári kitörést és a Becsület Napját vizsgálja világnézeti szempontból.

Szigorúbb fellépést kér számos zsidó szupremácista prominens a TikTok vezetőitől „a platformon elharapózó antiszemita tartalmak ellen”.

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. december 3-án 15 óra 17 perckor. Jelen vannak: Dr. Szabó Ferenc népügyész, Harangozó Piroska jegyzőkönyvvezető, Szálasi Ferenc terhelt.

A 35 éves Joszif Visszarionovics Dzsugasvili, közismertebb nevén Sztálin, az LMBTQP-közösség korai úttörőjeként teherbe ejtett egy kiskorú, szibériai lányt. Leszármazottaik ma is élnek.

Egy fehér nacionalista szervezet vezetője köztéri matricákkal, valamint Adolf Hitler és a Nagynémet Birodalom plakátjival az otthonában is faji gyűlöletet szított – közölte a brit koronabíróság.

A sikertelen hatalommegragadási kísérlet utáni per hozott országos ismertséget Adolf Hitlernek, amelyben egész Németország megismerhette nézeteit.

1945 február 13-án, nem sokkal este 10 óra előtt a nyugvóra készülő szász főváros, Drezda, „az Elba parti Firenze” belvárosának ablakai remegni kezdtek a város fölé berepülő brit bombázókötelék motorjainak egyre jobban erősöd, vészjósló basszusától.