Kövess minket -on és -en!

Alexander Netlingnek jellegzetes megjelenést kölcsönöz a horogkereszt és számos más fajvédő szimbólum, amelyet különösen jól látható helyre tetováltak.

Tíz nappal azután, hogy elmenekült a rendőrségtől, egy rasszista fehér börtönbanda szökésben lévő tagja újra rács mögé került.

Az Anchorage-i Rendőrkapitányság (APD) a börtönbejegyzések szerint február 22-én letartóztatta a szökésben lévő Alexander Netlinget (29). Netling állítólag elmenekült a tisztek elől, miután február 13-án megérkeztek alaszkai lakhelyére, ahol letartóztatási parancsot adtak ki.

Nem világos, hogy a tisztek hogyan tudták elfogni Netlinget, de nem lehetett nehéz dolguk, hiszen a horogkereszt és a tarkójára tetovált más egyéb fajvédő szimbólumok miatt jellegzetes külsejű. A rendőrség által közreadott fotón egy pár fekete kontaklencsét is viselt, amelyek teljesen eltakarják a szeme fehérjét.

Most a próbaidő megsértése miatt tartóztatták le, mivel még felügyelt őrizetben volt, miután nemrégiben töltötte ki a szövetségi börtönbüntetését. A szövetségi bűnügyben szereplő dokumentumok szinte mindegyike titkosított, de az Igazságügyi Minisztérium közzétett néhány részletet az ítélete után.

Bryan Schroder amerikai ügyész Netlinget az 1488-asok nevű börtönbanda tagjént azonosította, amely egy rasszista fehér bűnszervezet, amelynek tagjait többek között kábítószer-terjesztéssel, lőfegyver-kereskedelemmel és erőszakos cselekményekkel, köztük gyilkossággal és emberrablással kapcsolatos tevékenységekkel vádolják.

Az ügyész szerint Netlinget „Bruiser” (bokszoló, ökölvívó) néven ismerik 1488-as bandatársai.

Az Igazságügyi Minisztérium az 1488-asokat erőszakos és csak fehéreket befogadó bandaként írta le, amelynek körülbelül 50-100 tagja van, és Alaszka állami börtöneiben, illetve azon kívül is tevékenykedik. Megalakulásától kezdve a csoport védelmet nyújtott a fehér fogvatartottaknak a börtönkörülmények között, amennyiben csatlakoztak a bandához.

A csoport neve a David Lane által megfogalmazott 14-szóból és a Heil Hitler számkódjából (HH = 88) eredeztethő, bár puszta létezésük is inkább káros, mint hasznára van az ügynek.

Kövess minket -on és -en!

1902. május 31-én kötötték meg a második búr háborút lezáró vereenigingi egyezményt. A terepadottságokat és korszerű lőfegyvereiket jól kihasználó búrok közel három éven keresztül álltak ellent az ötszörös túlerőben lévő brit haderővel szemben.

Az argentin rendőrség letartóztatott egy férfit Buenos Airesben, aki egy nagy mennyiségű, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalomból származó eredeti fegyvert tartott a házában, amelyek a Wehrmacht és a Waffen-SS szimbólumaival voltak díszítve – közölték a hatóságok.

A nemzetiszocializmus szolgálatába állt tudósok és mérnökök számos olyan új eszközt alkottak, amelyek – így köztük a sugárhajtású repülőgép, az első cirkáló, illetve ballisztikus rakéta – döntő hatást gyakoroltak az 1945 után kibontakozó hidegháború fegyverkezési versenyére. 

A 35 éves Joszif Visszarionovics Dzsugasvili, közismertebb nevén Sztálin, az LMBTQP-közösség korai úttörőjeként teherbe ejtett egy kiskorú, szibériai lányt. Leszármazottaik ma is élnek.

Izrael immár Libanont is támadja, de Irán mindenféle okokból (félelem, korrupció, zsarolás, gyilkosság, „stratégiai türelem”) nem fog határozottan beavatkozni.

Október 21-én Berlinben letartóztatták a küzdősportokban is jártas baloldali szélsőségest, Thomas Jacobst, aki a szakértők véleménye szerint Lina Engelnek, a "kalapácsos banda" vezetőjének a logisztikusa és trénere. Jacobst több mint egy év körözés után sikerült letartóztatniuk a német hatóságoknak.

A svájci törvény nem csak a legismertebb jelképekre vonatkozik. A horogkereszt és a karlendítés mellett a kódolt jelképeket is tiltják majd.

A rendőrség terrorizmus elleni csoportja nyomozást indított egy sydney-i zsinagógánál elkövetett festékszórós pingálás ügyében.

Sokan vérmes reményeket fűznek Trump következő elnöki ciklusához, egyebek mellett a világbéke megteremtését is várva tőle. Számos előjel azonban arra utal, hogy csalódni fognak a várakozásaikban. 

Meglepő hirdetés tűnt fel nemrég a legnagyobb magyar ingatlanos oldalon – egy, a csobánkai villaövezetben, a főváros szívétől alig húsz kilométerre fekvő századfordulós épület leírása ugyanis a következő mondattal nyit: eladóvá vált a hajdani Szálasi-villa.

A francia rendőrség megölt egy kés és vasrúd miatt egy férfit, aki a palesztinok elleni népirtás elleni tiltakozásul fel akart gyújtani egy zsinagógát az északnyugati Rouen városában.

Az egyik gránát felrobbant a lövészárokban, ahol legalább húsz bajtársam tartózkodott. Mindenkit beborított a por és a füst, egyesek testét szétszaggatta a szétrepülő acél. Négyen meghaltak. Többen halálosan megsebesültek.

Az antifa támadások másodrendű vádlottját, Tobias E.-t a tanács egy év tíz hónapra ítélte, de akár hamarosan szabadulhat is. Ő ismerte el egyedüliként az ügyészségi váddal egyezően a bűncselekményeit, de az ítéletet már nem fogadta el.

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.

Hivatalosan is visszalépett az önkormányzati választástól Soltysiak Edina táti független képviselőjelölt – írta meg a Telex.