Kövess minket -on és -en!

Kalapács alá került a németek titkos irata, az Ír-sziget elfoglalását taglaló Zöld hadművelet, ebből korábban nem ismert tervek is nyilvánosságra kerültek.

A németek 1940-ben dolgozták ki az Oroszlánfóka hadműveletet, amely a Brit-sziget elfoglalására irányult volna. Lényegében ennek részét képezte a Zöld hadművelet (Unternehmen Grün), vagyis az Ír-sziget inváziója.

A háború után 75 évvel a történelmi iratnak egy példányát bocsátották árverésre. A részletesen kidolgozott anyag térképeket, fotókat, illusztrációkat tartalmaz, németes alapossággal feltérképezve a legfontosabb ipari központokat, elektromos hálózatokat, vasutakat, hidakat és más tereptárgyakat.

A Zöld hadművelet Fedor von Bock tábornagy, villámháború-specialista felelősségi körébe tartozott, de ő 1941-ben kegyvesztetté vált Hitlernél a sikertelen moszkvai csata miatt, így talán ez is szerepet játszott az ír kaland meghiúsulásában.

A németek 50 ezer katonát gyűjtöttek össze a sziget inváziójához, és úgy kalkuláltak, hogy akár napi 100 kilométert is képesek lesznek előrenyomulni. A lábukat elsőként Írország délkeleti partvidékén kívánták megvetni, Dungarvan és Wexford városok környékén.

A szigetlakóknak nem lett volna sok esélyük ellenük, hiszen 1940-ben mindössze 7600 főből állt az ír hadsereg, kiegészítve további 11 ezer tartalékossal és önkéntessel. Rettentően gyengén voltak felszerelkezve, nagyjából egy tucat tankkal és páncélozott járművel rendelkeztek. Az ír osztagokat általában biciklikkel mozgatták.

Kövess minket -on és -en!

„Tovább építjük a forradalmi kommunizmust Magyarországon, hogy az egész emberiség felszabadulhasson a kapitalizmus pusztító járma alól!” – olvasható a nyíltan szélsőbaloldali Fáklya mozgalom közösségi oldalán.

A kisinyovi vasúti láger udvarán mukába indulásra sorakoztunk fel 1946 januárjában az egyik reggelen. Egyszer csak kiáll a munkaelosztó tiszt, és 6 fő jelentkezőt kér vágóhídi munkára.

Vád alá helyezték a németországi hazafias szélsőjobb egyik vezető politikusát, Björn Höckét, mert „náci” jelszó használatával vádolják, írja a BBC.

A magyar hadifoglyokat 1945 őszén átszállították a 180/5. lágerbe. (Ez a Don-medence egyik szénbányája közelében létesült.) Örömmel fogadtuk az áttelepítést abban a reményben, a háború befejezése utáni hazaszállításunkkal kapcsolatos lépésről van szó.

Focsaniból 1945. június első hónapjaiban 2500 magyar tisztet indítottak útba a Szovjetunió belsejébe. A 22 napos út után megérkeztünk a Vjazna folyó partján fekvő Vjaznikiba.

A Magyar Nemzeti Arcvonal egykori vezetője nem a börtönben akar meghalni, ártatlanságát hangoztatja. Megszólalt több érintett is.

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.

A svájci törvény nem csak a legismertebb jelképekre vonatkozik. A horogkereszt és a karlendítés mellett a kódolt jelképeket is tiltják majd.

A második világháború egyik híresebb haditengerészeti művelete a Bismarck csatahajó útja volt. Ennek részként zajlott le a Dánia-szorosban az egyik összecsapás a brit és a német flotta között. Alább az ezzel kapcsolatos technikai tényezőket vesszük át.

Mi, összegyűjtött fiatalok 1944. december 24-én, karácsony napján indultunk el Kéthelyről Csehszlovákián és Németországon keresztül: 1945 májusában érkeztünk meg a felső-ausztriai altheimi átmeneti táborba, amelyben már mintegy 30-35 000 fő tartózkodott.

A Neokohn című zsidó szupremácista online hírlap egyik olvasója fotózta le a nem hétköznapi matricát.

Az alábbi írás eredetileg Substacken jelent meg egy Zander nevű szerzőtől, aki a fehér emberek egyre nagyobb öntudatra ébredését vizsgálja az elmúlt év és az angliai események kapcsán.

A szódagyári telepen három, egyenként kb. 50 méter hosszú, fölbe ásott, emeletes priccses „szálloda” várt bennünket. Ez korábban női deportáltak lágere volt.

Ilaria Salist az európai parlamenti választáson jelöltként indítja a Vörös-Zöld Szövetség nevű olasz politikai formáció, amely megerősítette, hogy a Magyarországon fogva tartott nő felkerült a listájukra.

Megdöbbentőnek nevezte a magyar külügyminiszter azt, ahogy a média kezeli Ilaria Salis ügyét. Szíjjártó Pétert egy Londonban tartott előadáson kérdezték antifa terroristanőről, és hangsúlyozta: azt az embert védik, aki azzal a céllal érkezett Budapestre, hogy agyonverjen embereket az utcán.