Kövess minket -on és -en!

Elözönlötték a thaiföldi üzleteket a nemzetiszocialista szuvenírek, de a Hitler-mánia a térség többi országában is tombol.

Panda, Teletubby, Ronald McDonald. Elsőre úgy tűnik, azon kívül, hogy a gyerekek imádják őket, nincs sok közös vonás bennük. Azonban ha Bangkokban járunk, egyből feltűnik még egy kapocs: mindhármójukban van "egy kis Hitler". A thai fővárosban rengeteg olyan fiatal jár-kel, akik a Führer képregényszerű alakjával mintázott pólóban feszítenek, máshol pedig a népszerű amerikai gyorsétteremlánc ismert bohócfigurája transzformálódik Hitlerré.

Egy másik pólón Hitler pandamaskarában látható, NS-karszalaggal, de feltűnik Teletubby-jelmezben is, horogkereszt antennával a fején. A pólók ára 200-tól 370 bahtig terjednek (7-12 dollár).

„Néhány külföldi felháborodik, amikor meglátják a pólóimat, idejönnek és elkezdenek panaszkodni” – nyilatkozta az egyik ruhabolt tulajdonosa. A harmincas éveiben járó, művészeti végzettségű férfi megjegyzi: legnépszerűbb termékei a McHitler pólók, őket követik a Kim Dzsongil-, Michael Jackson- és Che Guevara-karikatúrák.

Az üzlet előtt Ronald McDonald bőrébe bújó Hitler szalutál – a thaiföldiek legnagyobb örömére, ők ugyanis állandóan ott pózolnak, és bőszen kattogtatják masinájukat. „Ez nem azt jelenti, hogy szeretem Hitlert. „De viccesnek néz ki, a pólók pedig nagyon népszerűek a fiatalok körében” – fejtette ki a Hut becenévre hallgató férfi.

Azonban nem mindenki osztja ezt az érzést. Az ázsiai ország izraeli nagykövete például úgy látja, hogy az ilyen termékek "sértik a zsidók érzéseit". Jichák Shoham közbe is lépett, s arra kérte az üzlettulajdonost, hogy takarja le a nemzetiszocialista karlendítést imitáló bábu arcát.

Egy étterem a múlt hónapban nyitotta meg kapuit, a világhálót – különösen a twittert – pedig elözönlötték a dizájntól letaglózott külföldi turisták által készített fotók.

Az étterem piros-fehér-fekete logója megszólalásig hasonlít az ismert amerikai gyorsétteremlánc, a Kentucky Fried Chicken emblémájára, a thai változaton azonban a széles mosolyú KFC-alapító, Colonel Sanders helyett Hitler képe köszön vissza ránk. A thaiföldi étterem kínálata amúgy nem sokban tér el a nagy amerikai "testvérétől", de például kebabot is adnak.

Egy másik üzletben Panda Adolf hívogatja az erre fogékony helyieket és turistákat. „A pólók nagyon népszerűek a tinédzserek között” – nyilatkozta a szintén a harmincas éveiben járó tulajdonos, majd hozzáteszi, hogy a vásárlók főleg horogkeresztes zászlók, propaganda poszterek és bukósisakok után érdeklődnek.

Az NS szimbólumok ilyen célú használata azonan nem csak Thaiföldre jellemző, a szuvenírek az egész régióban fellelhetők. Néhány évvel ezelőtt Tajvanban Hitleres játékfigurákat és kulcstartókat árultak, egy hongkongi üzletet nemzetiszocialista zászlókkal dekoráltak ki, de Dél-Koreában és Japánban még ma is népszerűek a Führert ábrázoló ruhaneműk.

(mult-kor.hu nyomán)

Kövess minket -on és -en!

Néha érdemes egy-egy szürreális, szatirikus nézőpontot előrántani a "kalapból", mert ezekből szemlélve meglehetősen megvilágító erejű látleletet kaphatunk a valóságról.

Ma 1945. május 8-át a második világháború végének és a „náci rezsim” bukásának napjaként tartják számon hivatalosan Németországban.

A propaganda, a „marketing” és az „üzenet terjesztése” szféránk egyik – ha nem a legfontosabb – küldetése. Mindig is kulcsfontosságú része volt a küzdelemnek, a Kampfzeit napjaitól mindmáig.

Magát nemzetiszocialistának valló fehér ember ítéltek börtönbüntetésre Ausztráliában a nézeteiért. A szigetországban ez az első eset, hogy a bíróság döntése nyomán valaki karlendítésért részesül elzárásban.

A Terrorelhárítási Központ (TEK) a Nyugati pályaudvaron elfogott egy német állampolgárt, akit hazájában többek között fegyverek, lőszerek és robbanóanyagok tiltott kereskedelme miatt köröztek – közölte a Police.hu.

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

1951. május 21-én kezdődtek meg a kitelepítések Budapesten. A kommunista rendszer által nemkívánatosnak nyilvánított személyek ingatlanjait elkobozták, őket pedig kijelölt lakhelyre költöztették, ahol mezőgazdasági kényszermunkát kellett végezniük.

Niedermüller Péter lelkes antifasiszta. Hithű kommunista, no meg persze zsidó is. A véleményszabadság a legkisebb mértékben sem érdekli, az újbaloldalhoz hasonlóan a vélemény addig fontos neki, amíg beleilleszthető az ő nézetrendszerébe.

A nemzetiszocializmus szolgálatába állt tudósok és mérnökök számos olyan új eszközt alkottak, amelyek – így köztük a sugárhajtású repülőgép, az első cirkáló, illetve ballisztikus rakéta – döntő hatást gyakoroltak az 1945 után kibontakozó hidegháború fegyverkezési versenyére. 

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

Az utóbbi időben a népességszám alakulása a migrációs politika, a gazdaság és az összeesküvés-elméletek középpontjába került. Egyesek úgy vélik, hogy a fehér országoknak milliószámra kell idegeneket befogadniuk, mert a születési arányszámuk túl alacsony, mások arra buzdítják a fehéreket (és csak őket), hogy a bolygó megmentése érdekében egyáltalán ne szaporodjanak.

Az 1944. évi fogságba esésem után a zaporozsjei 100/1-es hadifogolylágerben kerültem. Repülőgépgyárba jártunk munkára. 

Nyomozás indult két kiskorú ellen, akik egy „neonáci” szervezet alapítóiként, illetve tagjaiként megrongálták egy zsidó temető kőtábláit Aradon.

Egy emberként hördült fel a „nyilvánvalóan nem hálózatként működő liberális média”, amikor Trump a feketék, vagy egyéb túlvédett rassz helyett a fehéreknek adott menedékjogot.

Az alábbi írás eredetileg Substacken jelent meg egy Zander nevű szerzőtől, aki a fehér emberek egyre nagyobb öntudatra ébredését vizsgálja az elmúlt év és az angliai események kapcsán.