Kövess minket
-on és
-en!
Néha nem mindennapi járműbe lehet botlani a magyar autópályán: az egyik meglepett sofőrt például egy Tigris tank előzte be!
No, nem máig harcoló német alakulatok vonultak a keleti frontra, hanem az M1-es autópályán egy magyar rendszámú kamion szállította a nem mindennapi harcjárművet. Illetve, annak egy replika változatát, amit magyar srácok építettek T-34-es alapra. Az sajnos nem derült ki pontosan honnan és hová tartott a különleges szállítmány, de talán egy filmforgatásra.
A Volkswagen “Bogár” főkonstruktőre, Ferdinand Porsche német autómérnök által a második világháborús Németország hadserege, a Wehrmacht számára kifejlesztett, a tervező asztalon Sonderkraftfahrzeug 181 néven született, hadrendbe állításakor Panzerkampfwagen VI névre keresztelt, de csak Tiger, azaz Tigris néven ismert nehézharckocsi talán a világtörténelem legismertebb harcjárműve.
Az 57 tonnás, nagy tűzerejű 88 milliméteres harckocsiágyúval épített acélmonstrumból több mint 1300 darabot gyártottak a világháború idején, azonban nagyon kevés ép, vagy rekonstruálható példánya maradt fenn, éppen ezért készült számos replika világszerte, ahol keleti "alapanyagra" húzták rá a korhű felépítmény.
Az eredeti típus 1943-ban az észak-afrikai fronton mutatkozott be Ervin Rommel tábornok Afrika-hadtestének egy különleges kötelékében, majd az összes európai harctéren rettegett hírnevet szerzett magának, s egészen a háború utolsó napjáig alkalmazták a német páncéloscsapatok. 10 darabot a Magyar Királyi Honvédség is kapott belőle 1944-ben a Keleti-Kárpátok védelmében, beszámolók szerint a magyar harckocsizó személyzet kiváló lövészetet mutatott be a típusátképzésen. Hírnevét jól jellemzi, hogy az angolszász szövetséges katonákat annyira sokkolta az elsöprő tűzerejű páncélos, hogy az első találkozás után minden német tankot Tigrisként emlegettek.
A világ egyik legeredményesebb harckocsizója (1944. augusztus 8-án a normandiai Caen közelében bekövetkezett haláláig), a Waffen SS-ben szolgált Michael Wittmann is e típussal tett szert félelmetes hírnévre a szövetségesek körében. Otto Carius és Kurt Knispel, akiknek eredményességben sikerült túlszárnyalniuk Wittmannt is, szintén Tigris tankok parancsnokaként lőtték halomra az ellenséges csapatok harckocsizóit.