Kövess minket -on és -en!

Mióta Harry herceg és mulatt felesége, Meghan Markle elhagyta a brit királyi családot, alig látogattak haza a királyi udvarhoz.

A hercegi pár 2020 elején jelentette be, hogy visszalépnek uralkodói tevékenységüktől. Nem sokkal később pedig az Egyesült Államokba költöztek. Harry herceg most elárulta: úgy érzik, képtelenek visszatérni az Egyesült Királyságba, hacsak nem kapnak rendőrségi védelmet.

A sussexi hercegi pár jogi képviselője nyilatkozatot adott ki, amelyben közölték, hogy Harry herceg „születésekor egy életre szóló biztonsági kockázatot örökölt”, így rendőri védelem nélkül nem utazhat haza.

A Town and Country szerint Harry herceg egyébként fizet egy privát biztonsági csapatot, de az ügyvédek azt állítják, hogy az Egyesült Királyságban nagyobb védelemre van szükség, mivel családja „neonáci és szélsőséges fenyegetéseknek volt kitéve”.

Az ügyvédek szeptemberben figyelmeztették a brit legfelsőbb bíróságot, hogy vizsgálják felül azt a döntést, miszerint a kormány nem biztosít védelmet Harry hercegnek, a félnéger Meghan Markle-nek, valamint basztárd gyermekeiknek, Archie-nak és Lilibetnek.

Amikor Harry herceg először felajánlotta 2020 januárjában Sandringhamben, hogy kifizeti a rendőri védelem költségeit, ezt elutasították. Hozzátették, hogy a herceg továbbra is hajlandó állni a biztonság költségeit, így azok nem a brit adófizetőket terhelik majd.

Az Egyesült Királyság mindig is Harry herceg otthona lesz, egy olyan ország, amelyben azt szeretné, hogy felesége és gyermekei biztonságban legyenek. A rendőri védelem hiánya túl nagy személyes kockázattal jár – olvasható a jogi képviselők által kiadott közleményben. Harry herceg a hatodik a brit trónöröklési sorban.

Kövess minket -on és -en!

Összesen mintegy százan, főleg idős emberek vettek részt azon a rendezvényen, melynek célja a Budapest 80 évvel ezelőtti „felszabadítására” való megemlékezés volt.

A szódagyári telepen három, egyenként kb. 50 méter hosszú, fölbe ásott, emeletes priccses „szálloda” várt bennünket. Ez korábban női deportáltak lágere volt.

A Német Birodalom legerősebb hadosztályai a címbéli felsorolásból kerültek ki. Az alábbi cikkünkben ezeket a hadosztályok hasonlítjuk össze, elsősorban a hadrendet, a fegyverzetet és az újításokat tekintve.

A hatóságok megerősítették, hogy a horogkeresztek és különbőz feliratok, köztük a zsidók gázkamrákba küldésére való felhívások „antiszemita cselekményeknek” minősülnek.

A Csíkszentdomonkos és Marosfő körüli harcokban estem fogságba 1944. szeptember 12-én a 23. határvadász zászlóalj tisztjeként. A gyűjtőtáborok – Brassó, Focsani, Moszkva – után Magnyitogorszkban tettek ki a vasúti szerelvényből.

1943. október 4-én Himmler Posenben beszédet mondott. Ebben az SS-t „fegyveres rendnek” nevezte, amelynek a jövőben – a Szovjetunió felszámolása után – meg kell védenie Európát az Urálon túli „ázsiai hordáktól”. 

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.

A komáromi várból indított szerelvény foglyait 1945. május 26-án rakták ki Cegléden. Vérhasgyanúsak voltunk, ezért nem mertek továbbvinni. 

Elrendelte Javier Milei argentin elnök, hogy hozzák nyilvánosságra a második világháború után Argentínában menedékre lelt nemzetiszocialistákkal kapcsolatos összes hivatalos titkosított dokumentumot.

Az 503. nehézpáncélos-osztályt 1942. május 5-étől állították fel egy törzsszázaddal és két önálló nehézpáncélos-századdal.

Sokan vérmes reményeket fűznek Trump következő elnöki ciklusához, egyebek mellett a világbéke megteremtését is várva tőle. Számos előjel azonban arra utal, hogy csalódni fognak a várakozásaikban. 

Az Amerikai Egyesült Államokban működő fehér fajvédő szervezet, a Ku Klux Klán története több szakaszra osztható, és tulajdonképpen minden időszakban aktívan szerepelnek benne a nők is.

A szerb hatóságok kiemelték a Dunából a második világháború idején elsüllyesztett egyik német hadihajóroncsot. A folyam mélyén még további mintegy negyven roncs található, amelyekben mindmáig ott hevernek az egykori robbanóanyagok.

Mi, összegyűjtött fiatalok 1944. december 24-én, karácsony napján indultunk el Kéthelyről Csehszlovákián és Németországon keresztül: 1945 májusában érkeztünk meg a felső-ausztriai altheimi átmeneti táborba, amelyben már mintegy 30-35 000 fő tartózkodott.

A német hadügyminiszternek végre leesett a tantusz. Boris Pistorius szerint Putyin ukrajnai hadjárata „többé már nem regionális háború”, mert Putyin egy új világrendért harcol.