Kövess minket -on és -en!

A svédországi választásokon a szélsőjobb roppant mód megerősödött az utóbbi években, éppen a bevándorlók bandaharcai miatt.

Svédországban a bűnügyi statisztikák folyamatosan romlanak. Ha az Egyesült Államokhoz mérjük, akkor ugyan a skandináv ország még mindig a béke fellegvárának számít, ám ha a korábbi önmagához hasonlítjuk, akkor a kép egészen tragikus. A bűnöző csoportok egyre jobban erőre kapnak. Csak tavaly 342 lövöldözést regisztráltak a hatóságok, úgy hogy 2015-ben ez a mutató még csak 25-ön állt.

„Az anyák egymás után temetik el a gyermekeiket” – mondta a brit ITV-nek egy veszélyesebb környéken élő nő, akinek a fiát Stockholmban a nyílt utcán lőtték le.

A bandák közötti összecsapások részben a drog-biznisz miatt harapództak el. A Kábítószer és a Kábítószer-függőség Európai Megfigyelőközpontja szerint lakosságarányosan az illegális drog-üzlethez kapcsolható gyilkosságok száma a kontinensünkön Svédországban a legmagasabb. Egy millió emberre nyolc ilyen haláleset jut, ami az uniós átlag négyszerese.

A bandák a migránsnegyedekben sorra veszik fel tagjaik közé a fiatalkorúakat, akik ideális jelöltek, hisz még gyilkosságért is csak négy év börtönt kaphatnak.

„Eleinte [a bandatagok] csak ijesztésképpen meg akarták sebesíteni a másikat. Mostmár ölik egymást” – foglalja össze a helyzetet a BBC-nek egy rendőrfőnök Martin Gunér. Az erőszak egyre nagyobb méreteket ölt: tavaly 47-en haltak bele a lövöldözésekbe. Idén viszont már az első nyolc hónapban sikerült elérni ezt a számot.

A tűzvonalba egyre többször kerülnek civilek: múlt hónapban egy anya és ötéves gyermeke sebesült meg Eskilstuna központjában egy játszótéren, két ember pedig Skandinávia egyik legnagyobb bevásárlóközpontjában, Malmöben jutott hasonló sorsra.

Az erőszakos bűncselekményekre rendszerint azokban a negyedekben kerül sor, ahol sok bevándorló él.

Minden jel arra mutat, hogy a külföldről érkező lakosok integrációját nem sikerült megfelelően megoldani. A helyzet kezelését nehezíti a bevándorlás inváziós léptékű mérete.

Azoknak a lakosoknak az aránya, akiknek mindkét szülője svéd, 66 százalékon áll. Pedig 2002-ben ez az arány még 79 százalék volt. A gyerekek majdnem harmadának nem svéd az anyanyelve. A helyi beszámolók szerint a szegregáció miatt egyre nagyobb a szakadék a svéd társadalmon belül.

Már nem csak Stockholmot és a bevándorlás egyik központját, Malmöt érinti az erőszakhullám. Májusban volt, hogy nyolc nap leforgása alatt a százezres Örebro egyik kisebb negyedében három férfit lőttek agyon.

„Örebro több pontján is éltem már, de most úgy érzem, hogy el kell tűnnöm innen” – mondta a Reutersnek egy 65 éves volt szociális munkás, Asa Ahlgren. A svéd közbeszédet egyre jobban dominálják a véres bűncselekmények. A Göteborgi Egyetem kutatása szerint a múlt hétvégi parlamenti választások előtt, a fokozódó erőszak minden más témánál jobban aggasztotta a svédeket.

 

A választásokon a bevándorlás-ellenes Svéd Demokraták alaposan előretörtek: négy éve még csak a voksok 12 százalékát kapták meg, most viszont úgy a 21 százalékát, ezzel pedig a Svéd Szociáldemokrata Párt mögött a második legerősebb politikai csoportosulás lettek az országban.

A bevándorlás-ellenes Svéd Demokraták többször is roppant egyértelműen fogalmaztak a kampányban. A nem-európai bevándorlók eltávolítására például egy alkalommal úgy utaltak, hogy az egyik metrószerelvény oldalára az alábbi üzenetet rakták: „Üdvözöljük egyirányú jeggyel a fedélzeten. Következő állomás: Kabul”

A Magdalena Andersson kormányfő vezette baloldali pártszövetség pont azzal igyekezett kifogni a konzervatív oldal vitorlájából a szelet, hogy a kampányban sokat értekeztek az erőszakhullám megfékezéséről.

A szociáldemokraták arról beszéltek, hogy a bevándorlók integrációját fel fogják erősíteni, javítani fogják a szegényebb rétegek lakhatását, növelni fogják a rendőri állományt és a bűnözőket szigorúbban fogják büntetni.

Az Uppsala Egyetem professzora Sten Widmalm szerint a szociáldemokraták sok esetben olyan nézeteket vettek át, amelyeket pár éve még a szélsőjobboldal vallott magának.

De egyelőre úgy tűnik, hogy ez a pálfordulás se lehetett elég a győzelemhez.

Kövess minket -on és -en!

„Nyi sagju nazad!” (Egy lépést se hátra!) – így szólt a hírhedt 227-es számú parancs leghíresebb mondata, amit 1942. július 28-án adott ki a főtiszteknek Sztálin.

A Budapest Antifascist Solidarity Committee (BASC) is közzétette az X-en azt a bejegyzést, melyben görög antifasiszták elismerik, hogy ők támadtak az athéni magyar nagykövet autójára március 4-én kedden - írja a Magyar Jelen.

Az i. e. 6. században, az antik görög kultúra virágzó világában született egy különleges mestermű, amely ma is ámulatba ejti a művészet és történelem szerelmeseit, a a zsidókat és libsiket pedig zavarba.

A szódagyári telepen három, egyenként kb. 50 méter hosszú, fölbe ásott, emeletes priccses „szálloda” várt bennünket. Ez korábban női deportáltak lágere volt.

A The Base nevű nemzetiszocialista akciócsoport újra aktivizálta magát az Egyesült Államokban, és paramilitáris kiképzőtáborokat hirdet – írja a brit The Guardian.

„A »Lázadó Franciaország« (LFI) egy antifasiszta aktivista megmentésére sietett, akinek Magyarország kéri a kiadatását erőszakos cselekmények miatt” – írta meg a Le Figaro.

Németországban nagyon sokan gondolják, hogy az 1923-as hiperinfláció jelentősen hozzájárult a nemzetiszocialista párt felemelkedéséhez.

A szövetségi ügyészek 18 éves börtönbüntetést kérnek a 36 éves Sarah Beth Clendaniel számára, aki bűnösnek vallotta magát abban, hogy megpróbálta felrobbantani az elektromos állomásokat Baltimore környékén, hogy destabilizálja a kormányt egy fehér fajvédő akció keretében.

Ferenc pápa a napokban végre felrezzent sztenderd szunyókálásából és félénken megpendítette, hogy a Gázában egy éve zajló genocídium talán mégiscsak az, aminek látszik.

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

Elhunyt 99 éves korában, még január 14-én Irmgard Furchner, az egykori stutthofi koncentrációs tábor titkárnője – közölte az itzehoe-i ügyészség szóvivője.

A földbe épített barakk 1945 júliusában így nézett ki: a lépcsőlejárat mellett volt az ablak, amelyet nem lehetett kinyitni. Bár a nap magasan járt az égbolton, a barakkban mégis félhomály volt.

Izraeli tinédzset vettek őrizetbe és ítéltek pénzbüntetésre, miután „náci” tisztelgést hajtott végre Auschwitzban. Az izraeli oktatási minisztérium is reagált a történtekre, elfogadhatatlannak nevezte a kiskorú viselkedését. 

Októberben kapta meg a Fővárosi Törvényszék kérelmét az Európai Parlament elnöke, amiben kérik Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztését. 

Alakulatunknak az orosz túlerővel szemben vissza kellett vonulnia, egészen a Stájer Alpokig. Itt ért bennünket a háború vége.