Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A hidegháború évtizedeiben Oroszország képviselte az emberi civilizáció értékeit alapjaiban tagadó kommunizmus eszméit, míg a nyugati világ tűnt a szabadság letéteményesének.

Napjainkra azonban mintha fordult volna a kocka. Az Orosz Föderáció Kulturális Minisztériuma április elején közzétett egy dokumentumot az Állam Kulturális Alapjai címmel. Az állásfoglalást olvasva világosan megérthetjük, hogy miért tekintenek egyre inkább tisztelettel Oroszországra az európai radikális nemzeti partok képviselői.

A dokumentum leszögezi, hogy az orosz kulturális politikának arra az alapelvre kell épülnie, mely szerint „Oroszország nem Európa”. A liberalizmus nyugati kultuszát el kell utasítani, mivel a „multikulturalizmus” és a „tolerancia” veszedelmes az orosz társadalom érdekeire nézve – szögezi le a dokumentum, kiemelve egyúttal, hogy az orosz állam nem fog támogatást nyújtani semmiféle olyan kulturális kezdeményezés számára, melynek alapelvei összeegyeztethetetlenek a hagyományos értékekkel.

„Oroszország egy egyedülálló, másoktól különböző civilizáció, amelyet nem lehet sem a Nyugattal, sem a Kelettel azonosítani. Oroszország nem Európa. Ezt a tényt az ország és népének egész története bizonyítja” – olvasható az állásfoglalásban.

A dokumentumban a továbbiakban szó esik arról, hogy a „kreatív szabadságra és a nemzeti identitásra” hivatkozva sem lehetséges olyan magatartásformákat támogatni, melyek ellentétben állnak a „hagyományos orosz értékekkel”. „Mindez nem jelenti a szólás szabadságának és az emberi jogoknak a korlátozását, azonban jelenti az állami támogatás megvonását azoktól a személyektől és közösségektől, melyeknek magatartási és kulturális normái ellentétben állnak a tradícióval” – hangsúlyozza az orosz kulturális minisztérium állásfoglalása, mely arra is rámutat, hogy az idegen értékek „mentális romlást” okoznak. A dokumentum szerzői szerint pedig a következmények „megmutatkoznak a bűnözés erősödésében, a növekvő alkohol- és drogfogyasztásban, valamint az öngyilkosok, az elhagyott gyermekek számának szaporodásában, és a halandóság emelkedésében”.

A dokumentum felhívja a figyelmet arra, hogy a modern művészetek képviselői – akiknek munkássága a hagyományos érték tagadásában merül ki – nem juthatnak állami forrásokhoz. „Az államnak meg kell akadályozni, hogy (a modern, romboló művészeteknek) a közvéleményre negatív hatást gyakoroljanak” – olvasható a jelentésben, melynek szerzői elhatárolódnak a Nyugat liberalizmusától, hangsúlyozva, hogy az nem képviseli a fejlődés kívánatos útját.

Perge Ottó - Infox.ru nyomán

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A 17 másodpercnyi, fekete-fehér felvétel 82 év után került elő 2015 júliusában. Az amatőr filmen az látszik, ahogy az akkor hétéves Erzsébet nemzetiszocialista karlendítést tesz.

1944. március 19-én a szövetséges Nagynémet Birodalom katonái bevonultak Magyarország területére, azonban ennek hosszú előzményei voltak.

Egy fehér fajvédő aktivista három négert lőtt agyon a floridai Jacksonville-ben lévő boltban, egy korábbi rasszista akció évfordulóján.

A frankfurti zsidó szupremácisták Németországban elsőként indítottak el egy olyan alkalmazást, amely az antiszemiták elleni küzdelemben segít azáltal, hogy figyelmezteti a zsidókat a potenciális „biztonsági fenyegetésekre”.

A második világháború lezárást követő vérgőzös évek feltárása, megismertetése a nyilvánossággal, valahogy elfelejtődött az 1990-es "rendszerváltozás" óta.

Sztójay, aki 1944. március 22-től állt a kormány élén, s a külügyminisztériumot is vezette, a tengelyhatalmi szövetséget szolgálta.

William Joyce-ra gyakran utalnak „Lord Haw-Haw” néven, ami viccnek tűnik, és ami tényleg az is. Akik azonban valóban tudják, ki volt Joyce, tisztában vannak vele, hogy kivételes ember volt, aki Nyugat-párti nézeteiért szenvedett mártírhalált.

A világ félrevezetett népei, főként az amerikai demokrácia szemében ma is úgy él a hajdanvaló „Csehszlovákia”, mint a „humanizmus és a becsület, a jólét ás szocialista igazságosság” hazája – ezzel szemben persze a régi Magyarországot szeretik úgy feltüntetni a csehek, mint a feudalizmus, a reakció, túlzó sovinizmus földjét.

Ilias Kasidiaris 2021 óta ül egy görög börtönben a betiltott Arany Hajnal párttal való kapcsolata miatt. Ez azonban nem akadályozta meg Kasidiarist, akinek horogkeresztes tetoválása is van, hogy induljon Athén polgármesteri székéért.

A 20. századi magyar történelem legsötétebb időszaka köthető Rákosi Mátyás nevéhez, aki hasonlóan a legtöbb kommunistához, a legmesszebbmenőkig álságosan élt.

Az idahói rendőrség elfogta az Aryan Knights (Árja Lovagok) két tagját, Skyler Meade-t, aki a börtönkórházból szökött meg társa, Nicholas Umphenour segítségével – írja a BBC.

A Neokohn című zsidó szupremácista online hírlap egyik olvasója fotózta le a nem hétköznapi matricát.

1944. április 3-án a déli órákban az amerikai légierő végrehajtotta Budapest ellen az első terrorbombázást a második világháború során.

Minden vádpontban bűnösnek találták azt a fehér patriótát, aki az Egyesült Államok történetének egyik „legsúlyosabb” zsidóellenes támadásában 11 embert lőtt le egy pittsburghi zsinagógában.

A mennoniták anabaptista felekezetét a 16. században hozta létre egy frízföldi reformátor, Menno Simons. A javarészt Poroszországban letelepedett mennoniták a 18. században a militarista alapokra épülő államból II. Katalin cárnő Oroszországába menekültek.