Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az egyik legbefolyásosabb amerikai zsidó érdekvédelmi szervezet, a Rágalmazás-ellenes Liga (ADL) 102 országot vizsgáló, zsidóellenességet felmérő kutatásában harmincadikak lettünk.

A felmérésben több mint 50 ezer válaszadó kérdeztek meg Az ADL Global 100 közvélemény-kutatás hazánkra vonatkozó eredménye szerint a felnőtt lakosság mintegy 41 százalékának, azaz 8,19 millió felnőtt magyar közül körülbelül 3,4 milliónak lehet antiszemita véleménye vagy attitűdje.

A kutatás szerint a megkérdezettek 41 százaléka egyetértett a felmérésben szereplő 11 állítás közül legalább hattal.Az ADL kutatás alapján a magyarok legnagyobb arányban (69 %) a zsidók üzleti világban meglévő hatalmáról szóló állítással értettek egyet.

Figyelemre méltó a korcsoportonkénti bontás eredménye, melyből az derül ki, hogy a legnagyobb arányban a fiatalok, a 18-34 évesek véleménye, viselkedése lehet zsidóellenes – a rájuk vonatkozó index 50 százalék körül mozog. A 35-49 évesek körében ez az érték már alacsonyabb (45 százalék), az 50 év felettieknél pedig már csak 33 százalékot mutat.

Az index egyébként a közel-keleti és észak-afrikai országokban a legmagasabb, Gázát követi Irak, Jemen, Algéria és Líbia. E régión kívül az index Görögországban volt a legmagasabb (69 százalék), a legkisebb értékeket pedig Laoszban (0,2 százalék), a Fülöp-szigeteken (3 százalék) és Svédországban (4 százalék) mérték.

Kelet-Európában pedig Magyarországot megelőzi Lengyelország (45 százalékos indexszel), Bulgária (44 százalék) és Szerbia (42 százalék) is, de a hazai adat magasabb mind a kelet-európai átlagnál (34 százalék), mind pedig a világátlagnál (26 százalék) is.

Mint ismert, a Tett és Védelem Alapítvány megbízásából a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet készített 2013 novemberében az antiszemita előítéletek gyakoriságáról, erősségéről és a zsidóellenes előítéleteket tápláló csoportokról a magyar társadalomban. Az a kutatás kérdőíves módszerrel történt, 1200 fős mintán Kovács András szociológus vezetésével, melynek eredményei alapján a zsidók elleni diszkriminációt a megkérdezettek 15-16 %-a támogatná. A teljes mintának a 35-40 százaléka biztosan elfogad antiszemita nézeteket.

(TEV.hu)

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Ami Magyarországon az 1945-ös budavári kitörés évfordulója, a Becsület Napja, az Bulgáriában a Lukov-menet.

Négynapos utazás után 1945. február 6-án érkeztünk Bajáról Temesvárra. Verőfényes délelőttön vagoníroztunk ki. Az éhségtől és a szomjúságtól elgyötör emberek nagy része megrohamozta az olvadó havat, és marokszámra tömte a szájába.

Gyászhírek és gyásztáviratok a gyászkeretes újságokban, sírva dolgozó munkásnők a hangulatjelentésekben, és az időjárás-jelentést is kiszorító rádióközvetítések.

A nyugati szövetségesek és Németország között többször is volt hadifogolycsere a második világháború alatt, ám ezeket nem volt könnyű megszervezni.

Amikor Imrédy személyes származása körül a közismert polémiák folytak, akkor én magam adtam utasítást Kelecsényinek, hogy figyelje meg Imrédyt és figyeltesse meg másokkal is, hogy faji hovatartozása eldönthető legyen.

1945. május 9-én kényszerítették térdre a Szövetségesek a Nagynémet Birodalmat, azonban arról nem szokás beszélni, mi mindennel járt ez a győzelem.

Nagyjából tizenkét kommunista jelent meg a IV. kerületi Tanácsköztársaság-szobornál, hogy méltassa a Kun (Konh) Béla-féle vörös terrort. Velük szemben kétszer ennyi hazafi fejezte ki nemtetszését – írja a Magyar Jelen.

Kevesen tudják, ki az az olasz, akit közel egy éve tartanak fogva egy magyar börtönben azzal a váddal, hogy 2023-ban antifasiszta támadásokban vett részt a magyar fővárosban – írta meg az olasz il Giornale nyomán a Magyar Nemzet.

Adolf Hitler 1983-ban előkerült „naplója” olyan igénytelen hamisítvány volt, hogy még az A.H. monogramot sem sikerült helyesen leírni – mégis kollektív őrületbe kergette egy nagynevű német lap szerkesztőit.

1945. február 11-én a budapesti német-magyar helyőrség lőszere és élelme fogytán volt, a magyar főváros fegyveresen nem volt tovább tartható.

Az emigrációs hungarista sajtó évtizedeken keresztül főmunkatársának számító Koós Kálmán hosszú betegség után, 2006. júliusában, 91 éves korában a Colorado állambeli Denverből (USA) tért meg a teremtőjéhez.

1945 február 13-án, nem sokkal este 10 óra előtt a nyugvóra készülő szász főváros, Drezda, „az Elba parti Firenze” belvárosának ablakai remegni kezdtek a város fölé berepülő brit bombázókötelék motorjainak egyre jobban erősöd, vészjósló basszusától. 

72 éves korában meghalt Michael Knape, a berlini rendőrség korábbi főnöke, akit csak „neonácivadásznak”, illetve „kemény kutyának” hívtak.

1948. május 14-én Ben-Gurion kikiáltotta Izrael Állam megalakulását, mire az arab államok többsége dzsihádra szólította fel a muszlim világot. Kevesen tudják, milyen aktív szerepet vállalt Sztálin Izrael létrehozásában és abban, hogy túlélte az első arab–izraeli háborút.

A sztálinista rendszer szétválaszthatatlan magától Sztálin személyétől. A bolsevik rendszer működési mechanizmusa gyakorlatilag Sztálin személye köré épült, és a diktátor 1953-as halálával szükségszerűen meg is változott.