Kövess minket -on és -en!

A migránsok számának megugrása miatt egyre nagyobb a nyomás a Biden-adminisztráción, de változást annak fényében érdemes várni, hogy a jelenleg még alelnök, színes bőrű Kamala Harris a Ku Klux Klánhoz hasonlította a bevándorlási és a vámhatóságokat.

Nikki Haley volt ENSZ-nagykövet Kamala Harris alelnököt hozta kényelmetlen helyzetbe, mondván, hogy nem lehet megbízni a határválság-kezelésében. Ehhez a korábbi szenátor 2018-as nyilatkozatát idézte, melyben Harris a bevándorlási és a vámhatóságokat (ICE) a Ku Klux Klánhoz hasonlította.

Haley egy 2018 novemberi meghallgatásra utalt, amikor Harris megkérdezte Ronald Vitiellót – akit az akkori elnök Donald Trump jelölt az ICE vezetésére –, hogy "tudatában van-e az ICE és a Ku Klux Klán közötti hasonlóságnak".

"Hogyan bízhatunk meg Kamala Harrisben a határválság kezelésében, amikor az ICE-t összehasonlította a KKK-val 2018-ban?" – tette fel a kérdést tweetjében Haley, amit meg is válaszolt: "Sehogy."

A republikánusok az elmúlt hetekben egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a Biden-adminisztrációra a migránsok számának megugrása miatt, és válságnak minősítették – ezt a Biden-kormány tagadta, bár az északra érkező számokat "elsöprőnek" nevezte.

Haley egyike volt azoknak a kritikus hangoknak. A hét elején szembeállította Biden megközelítésével a Trump-kormányzat megközelítését, amelynek keretében ENSZ-nagykövetként szolgált.

"Meg kell oldanunk a bevándorlási problémát, még mielőtt az a határunkhoz érne. Trump elnök ezt megértette, Mexikóval és Közép-Amerika országaival együtt dolgozott annak biztosításán" – írta. "Biden politikája csak arra ösztönzi a migránsokat, hogy végtelen tömegben érkezzenek."

Kövess minket -on és -en!

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) a „náci” ideológia és az SS iránti szimpátia kinyilvánítása miatt ítélt el öt Slovan-szurkolót.

Egy fiatal nő tett feljelentést, miután tanúja volt egy antiszemita kifakadásnak a párizsi metrón.

Beregszászon voltam 1944 októbere elején, amikor az oroszok bekerítették a várost. Levetettük a katonaruhát, és civilben – amit a lakosságtól kaptunk – elindultunk hazafelé.

1902. május 31-én kötötték meg a második búr háborút lezáró vereenigingi egyezményt. A terepadottságokat és korszerű lőfegyvereiket jól kihasználó búrok közel három éven keresztül álltak ellent az ötszörös túlerőben lévő brit haderővel szemben.

Azonnali hatállyal hazaküldtek hét ukrán katonát, akik a Bundeswehrnél vettek részt kiképzésen, mivel Németországban törvény tiltja szinte minden jobboldali vagy hazafias szimbólum használatát.

A Krím-félszigeten nem volt nagy számú a fegyveres őrök csoportja. A Fekete-tenger veszi körül, a kontinenssel csak egy híd köti össze. Ezen illetékteleneknek átmenni pedig lehetetlen. Érthető, hogy az őrök unatkoztak, amit fokozott a helyhez kötöttség is.

Amint ismert, a németországi Magdeburgban szörnyűséges események zajlottak le. A karácsonyi vásárban péntek este egy szaúd-arábiai származású, de már 2006 óta Németországban élő férfi egy bérelt BMW-vel a tömegbe hajtott.

96 évesen elhunyt Ursula Haverbeck, az idős német hölgy, akit „német” bíróság elé állították több alkalommal is, és idén nyáron 1 év 4 hónap börtönbüntetésre ítéltek. A fősodratú sajtó csak „náci nagymamaként” gúnyolta.

Focsaniból 1945. június első hónapjaiban 2500 magyar tisztet indítottak útba a Szovjetunió belsejébe. A 22 napos út után megérkeztünk a Vjazna folyó partján fekvő Vjaznikiba.

Kijut az Európai Parlamentbe az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis. Olasz lapok szerint ezzel az ellene indult eljárásnak is vége a mentelmi jogának köszönhetően.

A 20. századi magyar történelem legsötétebb időszaka köthető Rákosi Mátyás nevéhez, aki hasonlóan a legtöbb kommunistához, a legmesszebbmenőkig álságosan élt.

A tengerentúli nemzetiszocialista szimpatizánsok Adolf Hitler számára építtették a kaliforniai luxus-főhadiszállást, a háború kitörése miatt azonban a Führer végül soha nem jutott el oda.

Kannibálszigetnek vagy a halál szigetének nevezik a Szibériában, az Ob folyó mentén található Nazino-szigetet, amely a sztálini terror egyik legsötétebb fejezetének helyszínéül szolgált.

Az orosz fajvédő, nacionalista félkatonai Rusich Csoport arról számolt be, hogy hivatalos megállapodást kötött az FSZB határőrszolgálatával, hogy hírszerzési tevékenységeket folytasson és megerősítse a Finnországgal közös határt.

Az olasz rendőrség szerdán bejelentette, hogy letartóztatott 12 nemzetiszocialistát, akik a Werwolf Division tagjai voltak, és „az intézmények magas rangú tisztviselői elleni erőszakos cselekmények végrehajtására készültek”.