Kövess minket -on és -en!

A migránsok számának megugrása miatt egyre nagyobb a nyomás a Biden-adminisztráción, de változást annak fényében érdemes várni, hogy a jelenleg még alelnök, színes bőrű Kamala Harris a Ku Klux Klánhoz hasonlította a bevándorlási és a vámhatóságokat.

Nikki Haley volt ENSZ-nagykövet Kamala Harris alelnököt hozta kényelmetlen helyzetbe, mondván, hogy nem lehet megbízni a határválság-kezelésében. Ehhez a korábbi szenátor 2018-as nyilatkozatát idézte, melyben Harris a bevándorlási és a vámhatóságokat (ICE) a Ku Klux Klánhoz hasonlította.

Haley egy 2018 novemberi meghallgatásra utalt, amikor Harris megkérdezte Ronald Vitiellót – akit az akkori elnök Donald Trump jelölt az ICE vezetésére –, hogy "tudatában van-e az ICE és a Ku Klux Klán közötti hasonlóságnak".

"Hogyan bízhatunk meg Kamala Harrisben a határválság kezelésében, amikor az ICE-t összehasonlította a KKK-val 2018-ban?" – tette fel a kérdést tweetjében Haley, amit meg is válaszolt: "Sehogy."

A republikánusok az elmúlt hetekben egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a Biden-adminisztrációra a migránsok számának megugrása miatt, és válságnak minősítették – ezt a Biden-kormány tagadta, bár az északra érkező számokat "elsöprőnek" nevezte.

Haley egyike volt azoknak a kritikus hangoknak. A hét elején szembeállította Biden megközelítésével a Trump-kormányzat megközelítését, amelynek keretében ENSZ-nagykövetként szolgált.

"Meg kell oldanunk a bevándorlási problémát, még mielőtt az a határunkhoz érne. Trump elnök ezt megértette, Mexikóval és Közép-Amerika országaival együtt dolgozott annak biztosításán" – írta. "Biden politikája csak arra ösztönzi a migránsokat, hogy végtelen tömegben érkezzenek."

Kövess minket -on és -en!

1921. június 7-én szövetségre lépett Jugoszlávia és Románia, ezzel lezárult az a folyamat, amelyben az első világháborút követően megcsonkított Magyarország ellenében a fő területnyertes szomszédok - Jugoszlávia, Románia és Csehszlovákia - kialakították a kisantantnak elnevezett katonai és politikai szövetséget.

Az 1944. december 22-én megalakult Ideiglenes Nemzeti Kormány még Debrecenben volt, amikor magyar területekről elhurcolt civilek hozzátartozói a kormány közbenjárását kérő levelek ezreit küldték a Külügyminisztériumba.

Kilenc embert vettek őrizetbe, állítólagos „fegyvereket” és nemzetiszocialista emléktárgyakat foglaltak le, miután egy csoport Adolf Hitler születésnapját ünnepelte egy angliai pubban.

1945 február közepén Európa szívét, Budapestet megfojtotta a szovjet-halál. Most itt ül velünk szemben egy akkori német ezredes, aki a Gellért-hegy és a Citadella utolsó parancsnoka volt.

Teljesen nyilvánvaló, hogy „a D-nap sikere végső soron a fehér civilizáció tragédiája” és ráadásul a fajárulás minősített esete, amelyet elsöprő többségükben európai gyökerű fehér katonák követtek el anyakontinensük ellen, miközben a néger katonák részéről ez faji bosszú volt, amelyet fajáruló fehér vezetők tettek lehetővé számukra.

Körülbelül 30–40 ember gyűlt össze a Niedermüller Péter által meghirdetett tüntetésre a Nordic Sun Pub előtt kedd délután. 

Mint ismert, Erzsébetváros DK-s polgármestere, a zsidó Niedermüller Péter már megtalálta Magyarország és a kerület legégetőbb problémáját, a Nordic Sun Kulturális Központot.

A német szövetségi ügyészség közölte, hogy a kelet-németországi Szászországban és Lengyelországban őrizetbe vették egy „szélsőjobboldali terrorszervezet” nyolc feltételezett tagját.

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

A 47 éves Jonathan Abraham londoni rabbit vették őrizetbe az ír fővárosban azzal a váddal, hogy illegálisan végzett körülmetélést egy gyermeken.

Zsidó-liberális megbotránkoztatást váltott ki a jelenleg az Atlético Madridban futballozó Marcos Llorente és a már visszavonult spanyol labdarúgó, Ibai Gómez által promotált új spanyol kávémárka.

Az aHang nevű baloldali civilszervezet egyik koordinátora fordult Budapest rendőr-főkapitányához, hogy betiltasson vele egy magánrendezvényt – írja a Magyar Jelen.

Focsaniból Krasznogorszkba kerültünk. Itt vettek minket először névjegyzékbe, még számot is kaptunk, egyenkénti kihallgatás után.

1951. május 21-én kezdődtek meg a kitelepítések Budapesten. A kommunista rendszer által nemkívánatosnak nyilvánított személyek ingatlanjait elkobozták, őket pedig kijelölt lakhelyre költöztették, ahol mezőgazdasági kényszermunkát kellett végezniük.