Kövess minket -on és -en!

Az első járat, amely a tervek szerint illegális migránsokat szállítana Nagy-Britanniából Ruandába, úgy tűnik, egy nagyrészt üres géppel fog indulni.

A kitoloncolási járat-saga legújabb fordulatában a brit kormánynak sikerült elhárítania a jogi kihívást a Ruandába tervezett első, migránsokat kitoloncoló járat ellen. Mindent összevetve ez önmagában is eredménynek számít, figyelembe véve, hogy az Egyesült Királyságnak milyen siralmas eredményei vannak a határellenőrzési szabályok jogi megtámadásával szembeni védekezésben.

Azonban, bár a járat szinte biztosan felszáll, most úgy tűnik, hogy teljesen más kérdés az, hogy valóban lesz-e migráns a gépen.

Az állami tulajdonban lévő BBC jelentése szerint az eredetileg Ruandába tartó gépre felszállni tervezett 37 migráns közül sokan egyéni jogi kifogásokat nyújtottak be, így sokan egyelőre megúszták az utazást.

Ennek eredményeként a Care4Calais migránsbarát civil szervezet úgy tűnik, hogy a járatra már csak körülbelül 11 migránsnak kell felszállnia, és a belügyminisztérium egyik forrása állítólag megerősítette a műsorszolgáltatónak, hogy több az eredetileg repülni tervezett migránsnak sikerült legalább egy kicsit meghosszabbítania a Nagy-Britanniában töltött idejét.

Mi több, a BBC egyik szakértője arra számít, hogy a nem hivatalos 11 fős szám még tovább csökken, és azt sugallja, hogy a járaton a tervezett felszállásig valószínűleg már senki sem lesz – írta meg a Breitbart.

Kövess minket -on és -en!

1944. február 15-21. között Magyarországra látogatott Lorenz SS-Oberführer, a VoMi vezetője, hogy tárgyalásokat folytasson Basch népcsoportvezetővel a toborzások eddigi elért és a jövőben elérendő eredményeiről.

A 61 éves Peter Lynch több mint két év börtönt kapott augusztusban erőszakos rendbontás miatt, mert állítólag rasszista dolgokat kiabált a rendőröknek. Október 19-én hirtelen meghalt a börtönben.

A világháborús légi harcokban a légi fölényt a vadászgépek vívták ki. Azok teljesítményében pedig igen nagy szerepe volt a hajtóművek teljesítményének. A mostani cikkünkben ennek járunk utána a Luftwaffe esetében.

Szülővárosában, a nyugat-franciaországi La Trinité-sur-Merben szűk családi körben eltemették Jean-Marie Le Pent, a francia Nemzeti Front alapítóját.

Oroszországban visszatért egy hazafias trend: a tettre kész nacionalisták elrettentő támadásokat osztanak meg invazív etnikumok és más idegenhonos személyek ellen.

A lövedék kifejezetten agitációs röplapok kiszórására készült. A megsárgult papírok közel 80 évet töltöttek el egy A-462 típusú szovjet propagandagránát belsejében.

Egy fiatal brit nemzetiszocialista aktivista, aki zsinagógák elleni terrortámadást tervezhetett, a jövő évben áll bíróság elé.

A Blood Tribe nemzetiszocialista csoport horogkeresztes zászlókat tűzött ki Dél-Dakota állam fővárosa városházájának lépcsőjére, majd felvonulást tartottak a városban.

Bár a Harmadik Birodalomban leginkább a férfiak töltöttek be befolyásos szerepet, akadtak olyan asszonyok is, akik vezető pozíciót kaptak. Közéjük tartozott a birodalom legmagasabb rangú nője, Gertrud Scholtz-Klink is.

A Krím-félszigeten nem volt nagy számú a fegyveres őrök csoportja. A Fekete-tenger veszi körül, a kontinenssel csak egy híd köti össze. Ezen illetékteleneknek átmenni pedig lehetetlen. Érthető, hogy az őrök unatkoztak, amit fokozott a helyhez kötöttség is.

A Magyar Nemzeti Arcvonal egykori vezetője nem a börtönben akar meghalni, ártatlanságát hangoztatja. Megszólalt több érintett is.

A világ legnagyobb darabszámban eladott autójának számító, a történelemben először húszmillió példányban legyártott, egy korszak jelképének is tekinthető Volkswagen Bogár ötlete Hitler fejéből pattant elő, a terveket pedig Ferdinand Porsche készítette. 

Focsaniból Krasznogorszkba kerültünk. Itt vettek minket először névjegyzékbe, még számot is kaptunk, egyenkénti kihallgatás után.

A kisinyovi vasúti láger udvarán mukába indulásra sorakoztunk fel 1946 januárjában az egyik reggelen. Egyszer csak kiáll a munkaelosztó tiszt, és 6 fő jelentkezőt kér vágóhídi munkára.

Ezer fős antifasiszta őrjöngés kísérte Brüsszelben Jordan Bardella, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjének, valamint Orbán Viktor szövetségesének a látogatását, melyet a brüsszeli Magyar Házban tett.