Kövess minket -on és -en!

Hiába volt tele vele a világsajtó, valójában mégsem bombázták le az oroszok a Babij Jar-i holokauszt-emlékműveket.

Volodimir Zelenszkij, Ukrajna zsidó elnöke az elmúlt órákban telekürtölte a világot azzal, hogy „az orosz agresszorok már Ukrajna történelmét sem tisztelik, hiszen támadást intéztek a Kijev melletti Babij-Jarban elkövetett náci tömeggyilkosság áldozatainak emlékét megörökítő emlékművek ellen”. Egy tekintélyes izraeli tudósító elutazott a helyszínre, hogy fölmérje az orosz gaztett nagyságát – de Babij-Jarban mindent sértetlenül talált – írja a Jedi’ot Áháronot.

Az elmúlt órákban tele torokkal harsogta a magyarországi zsidó média: a kegyetlen oroszok már arra vetemedtek, hogy a németek által 1941-ben (tegyük hozzá: a „szegény” ukránok hathatós segítségével – H. J.) az ukrajnai Babij-Jarban elkövetett tömeggyilkosság emlékművét is lebombázták. A hírt természetesen fölerősítette a „magyar” közszolgálati rádió és televízió is. A holokauszt emlékműveinek (mert Babij-Jarban kettő is van – H. J.) meggyalázásával kapcsolatban, s a hisztériakeltés szándékával idézték Ukrajna zsidó elnökének elítélő szavait is.

De mit ad Isten, Ron Ben Jisáj, az izraeli Jedi’ot Áháronot veterán tudósítója vette magának a fáradtságot, s ma ellátogatott Babij-Jarba – és sértetlenül találta az ottani holokauszt-emlékműveket.

„A Babij Jar-i holokauszt-emlékműveket nem érte orosz találat, s ezért nem is sérültek meg. Bejártam az egész emlékparkot, s bizton jelenthetem, hogy egyik emlékmű sem károsodott meg, semmilyen bomba, rakéta vagy lövedék nem találta el a területet” - tudósította az izraeli Jedi’ot Áháronot napilapot Ron Ben Jisáj.

Kövess minket -on és -en!

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

1921. június 7-én szövetségre lépett Jugoszlávia és Románia, ezzel lezárult az a folyamat, amelyben az első világháborút követően megcsonkított Magyarország ellenében a fő területnyertes szomszédok - Jugoszlávia, Románia és Csehszlovákia - kialakították a kisantantnak elnevezett katonai és politikai szövetséget.

A második világháború egyik híresebb haditengerészeti művelete a Bismarck csatahajó útja volt. Ennek részként zajlott le a Dánia-szorosban az egyik összecsapás a brit és a német flotta között. Alább az ezzel kapcsolatos technikai tényezőket vesszük át.

Ausztrália szigorú „gyűlölet-bűncselekmények” elleni törvényeket fogadott el, beleértve a terrorista bűncselekmények és a „gyűlöletszimbólumok” felmutatása esetén kiszabható kötelező minimumbüntetést.

Egy ottawai nemzetiszocialistát elítéltek az miatt, hogy „gyűlöletet, félelmet és megosztottságot keltett”, amikor segített létrehozni fajvédő toborzóvideókat és más fehér nacionalista propagandát a mostanra megszűnt szélsőjobboldali Atomwaffen division számára.

A második világháború hadtörténetét vizsgálva, pusztán a tények alapján megállapíthatjuk, hogy a döntő katonai események a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom és a Szovjetunió 1941 és 1945 között megvívott világnézeti háborúja keretében, a keleti fronton zajlottak le.

Egy angol nemzetiszocialista csoport ünnepelte Adolf Hitler születésnapját az angliai Oldhamben található Duke of Edinburgh nevű pubban – számolt be róla a Manchester Evening News.

A magyar hadifoglyokat 1945 őszén átszállították a 180/5. lágerbe. (Ez a Don-medence egyik szénbányája közelében létesült.) Örömmel fogadtuk az áttelepítést abban a reményben, a háború befejezése utáni hazaszállításunkkal kapcsolatos lépésről van szó.

Nem sok fotós használt színes filmet az 1930-as években, és közülük is kevesen hagytak hátra olyan nagyszerű képeket, mint Hugo Jaeger, aki tehetségét és egyéni látásmódját már jóval a háború előtt a német nemzetiszocializmus szolgálatába állította.

Az argentin rendőrség letartóztatott egy férfit Buenos Airesben, aki egy nagy mennyiségű, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalomból származó eredeti fegyvert tartott a házában, amelyek a Wehrmacht és a Waffen-SS szimbólumaival voltak díszítve – közölték a hatóságok.

Harminc éve már, hogy elhunyt a 28. Wallonien önkéntes SS gránátoshadosztály parancsnoka, a második világháború legendás „krónikása”, Léon Degrelle.

A Mussolini család egykori vidéki háza Olaszország északkeleti részén, Emilia Romagnában található, Forli városában. Az épület tele van a Duce relikviáival: a telefon, amelynek segítségével a római kormányt hívta, egyenruhája, imádott motorbiciklije.

A brit kormány pénzügyi szankciókat vezetett be a nemzetiszocialista Blood and Honour hálózat ellen, amely a skinhead zenei szcnéával évtizedek óta aktív kapcsolatban áll.

Az I. világháborús vereség után aláírt trianoni békeszerződés a szomszédos államoknak juttatta Magyarország területének kétharmadát, valamint a magyar népesség egyharmadát.

Adolf Hitler – értesülve Budapest csaknem megvalósult bekerítéséről – 1944. december 24-én este elrendelte a IV. SS-páncéloshadtest Magyarországra vezénylését és bevetését Budapest felmentése céljából.