Kövess minket -on és -en!

Tavaly immár a negyedik egymást követő évben ismét rekordot döntött az antiszemita cselekmények száma Nagy-Britanniában - írta internetes oldalán a The Guardian című helyi lap.

A mintegy 300 ezres brit zsidóság védelmére alakult biztonsági tanácsadó szervezet, a Community Security Trust (CST) tanulmányában közölte, hogy tavaly 1805 antiszemita indíttatású verbális vagy fizikai támadásról szerzett tudomást. Ez 7 százalékos emelkedés az előző évben jelentetthez képest, amely szintén rekordmagas volt.

Az incidensek túlnyomó többségét, nagyjából 80 százalékát verbális támadások, grafittik, illetve a közösségi médián keresztüli zsidóellenes kirohanások tették ki.

Priti Pratel belügyminiszter "aggasztónak és undorítónak" nevezte a trendet, ez szerinte "szorosabb együttműködésre ösztönöz, hogy eltávolítsuk ezt a szégyenfoltot a társadalmunkból".

Robert Jenrick, a CST titkára szerint "mindenkire csapás, hogy 75 évvel az úgynevezett holokauszt után fokozódik az antiszemitizmus az Egyesült Királyságban".

A CST, amely 1984 óta tartja számon az antiszemita incidenseket, közölte, hogy a növekedésben jelentős szerepet játszott az internetes antiszemita esetek számának 82 százalékos emelkedése, amelyek száma a 2018. évi 384-ről tavaly 697-re nőtt.

Az fizikai támadások száma 158 volt, ami 25 százalékos növekedést jelent a korábbi évhez képest, 88 esetben zsidó tulajdon megrongálása történt. A támadások csaknem felét három térségben, London Barnet, illetve Hackney negyedében, valamint az északnyugati Salfordban követték el.

Az incidensek közül állítólag 330-ban "Hitlerre, a nácikra és a holokausztra hivatkoztak, a náci korszakban szokásos hangnemben beszéltek, illetve náci üdvözlést mutattak be, vagy horogkereszteket rajzoltak" - írja a jelentés. 505 esetben Izraelre, a Közel-Keletre, illetve a cionizmusra történt utalás, 63 esetben egyenesen a nemzetiszocialistákkal hasonlították össze vagy azonosították Izraelt. Ez utóbbi esetekben valószínűeg inkább arabok és iszlamisták lehettek a támadók.

2019 februárjában és decemberében történt a legtöbb incidens, 182, illetve 184, amit a CST a Munkáspártban jelen lévő állítólagos antiszemitizmusról szóló heves vitáknak tulajdonított. Az incidensek kétharmada Londonban és Manchesterben történt, ebben a két nagyvárosban élnek a legnépesebb brit zsidó közösségek.

"2019 nehéz év volt a brit zsidók számára, és nem meglepő, hogy a jelentett esetek száma ismét növekedett" - közölte David Delew, a CST főigazgatója. "Világos, hogy mind a közösségi médiát, mind a politika fősodrát meg kell tisztítani az antiszemitizmustól és a rasszizmustól, ha a jövőben javítani akarunk a helyzeten" - fogalmazott.

(MTI nyomán)

Kövess minket -on és -en!

1921. június 7-én szövetségre lépett Jugoszlávia és Románia, ezzel lezárult az a folyamat, amelyben az első világháborút követően megcsonkított Magyarország ellenében a fő területnyertes szomszédok - Jugoszlávia, Románia és Csehszlovákia - kialakították a kisantantnak elnevezett katonai és politikai szövetséget.

A Dnyepropetrovszktól mintegy 100 kilométerre fekvő bányatelepi táborban az első másfél-két év alatt a hadifoglyok létszám mintegy harmaddal csökkent.

Magyarországon köztudomásúlag zéró tolerancia érvényesül az antiszemitizmussal szemben, ami kiterjed Izrael bírálatára is. A magyarok körében nyilvánvalóan teljes nemzeti konszenzus mutatkozik legalább e tekintetben.

Elhunyt 99 éves korában, még január 14-én Irmgard Furchner, az egykori stutthofi koncentrációs tábor titkárnője – közölte az itzehoe-i ügyészség szóvivője.

Kétnapi hajóút után megérkeztünk Szevasztopolba. A kiszállás után a kikötő melletti nagy rétre tereltek bennünket. Rongyos, kiéhezett lakosság rohant meg bennünket – ruhát, cipőt és ennivalót kunyeráltak tőlünk.

Németországban nagyon sokan gondolják, hogy az 1923-as hiperinfláció jelentősen hozzájárult a nemzetiszocialista párt felemelkedéséhez.

Az Európai Szovjetunióban az ultrajobboldal múzsája hasonló elbánásra számíthat a szólásszabadság kereteinek feszegetése miatt, mint amilyenre a másként gondolkodók számíthattak az egykori Szovjetunióban.

Miután egy ruandai néger „fiatal” azt adta, ami lényege, vagyis fehérek mészárlásába kezdett, szerte az Egyesült Királyságban demonstrációk kezdődtek, melyek gyakran csaptak át erőszakos megmozdulásokba.

Az 1944. évi fogságba esésem után a zaporozsjei 100/1-es hadifogolylágerben kerültem. Repülőgépgyárba jártunk munkára. 

Visszatért, majd le is lépett az X (korábban Twitter) médiaplatformról Kanye West, az antiszemita néger, aki mára szintet lépett és nyíltan vállalja, hogy „meggyőződéses náci”.

Harrisburg belvárosában a Blood Tribe fehér fajvédő, nemzetiszocialista csoport tartott demonstrációt, amelyet a zsidók és liberálisok hisztérikusan elítélték, mondván, hogy a résztvevők „gyűlöletkeltő üzenetet terjesztettek, és álarcok mögé bújtak, hogy elrejtsék kilétüket”.

Egy norvég anya meglepődve fedezte fel, hogy Adolf Hitler Mein Kampf című könyve a legnépszerűbb kötetek között van egy gyerekeknek szóló digitális olvasási kampányban – jelentette a norvég TV2 a Budstikka újságra hivatkozva.

A katonai kommentátorok többnyire egyetértenek abban, hogy a Kurszk környékén zajló ukrán diverzánsakciónak stratégiai értelme gyakorlatilag nincs, és legfeljebb arra szolgál, hogy erősítse a sorozatos harctéri kudarcok miatt igencsak letargikus ukrán katonák harci morálját.

Amint ismert, a németországi Magdeburgban szörnyűséges események zajlottak le. A karácsonyi vásárban péntek este egy szaúd-arábiai származású, de már 2006 óta Németországban élő férfi egy bérelt BMW-vel a tömegbe hajtott.

A szabadpiaci kapitalizmus legfőbb jellemzője az, hogy a gazdasági szereplők között sikerorientált verseny zajlik, és az állam közvetlenül nem avatkozik bele a gazdasági folyamatokba. Amerika ezt már régóta feladta, és helyette államkapitalizmust gyakorol, amelyben a Fed (központi bank) jutalmazza a haverjait, akár sikeresek, akár nem.