Kövess minket -on és -en!

Rendkívül ritka képek az amerikai történelem egyik legdrámaibb időszakáról és tradicionális fehér fajvédő szervezetéről, a Ku Klux Klánról.

A korabeli, 1800-as évek második felében készült felvételek mutatják, milyen messze van a mai filmek fehér szellemruhás, elképzelt Ku Klux Klánosa a valóságtól. Az amerikai patrióták kezdetben ijesztő álarcokkal, álbajusszal, szakállal is takarták magukat, hogy a babonás, buta négerek számára még ijesztőbbek legyenek. Más tagok azonban – főként négerbarát fehérekkel szembenálló, politikai irányultságúak – nyíltan, büszkén vállalták fel saját arcukat, és a szervezethez való tartozásukat.

Ku Klux Klan öltözék az 1863 - 1877 közötti időszakból

Tíz férfi kalapjaikon a Ku Klux Klan jelével 1870 körül New York-ban

A legkorábbi Ku Klux Klan tagok Tennessee-ben - Éjféli lovasoknak hívták magukat

Ku Klux Klan tagok letartóztatva a Mississippi államban lévő Tishomingo megyében

John A. Campbell lincselése 1871-ből

A korai Ku Klux Klan tagok jelmeze hasonlatos a négerekhez hasonlóan babonás törököket elűző busójárásból ismerthez

KKK tagok illusztrációja egy északi amerikai újságból az 1880-as évekből

Négerekkel való leszámolás ellenpropagandista ábrázolása 1872-ből 

Ohioi lincselése ábrázolása 1869-ből

Alabamai Ku Klux Klan tagok 1869-ből

Politikai választási plakát 1868-ból 

A radikális négerbarát republikánus George Ashburn meggyilkolása


A Ku Klux Klán tagjai manapság

Kövess minket -on és -en!

Jaroszlav Hunka nyilvánosan elismerte, hogy a második világháború idején önként jelentkezett a Waffen-SS galíciai hadosztályába.

Egy emberként hördült fel a „nyilvánvalóan nem hálózatként működő liberális média”, amikor Trump a feketék, vagy egyéb túlvédett rassz helyett a fehéreknek adott menedékjogot.

Október 21-én Berlinben letartóztatták a küzdősportokban is jártas baloldali szélsőségest, Thomas Jacobst, aki a szakértők véleménye szerint Lina Engelnek, a "kalapácsos banda" vezetőjének a logisztikusa és trénere. Jacobst több mint egy év körözés után sikerült letartóztatniuk a német hatóságoknak.

Az Európai Unió Tanácsa pénteken felvette a terrorista szervezetek uniós listájára a Bázis (The Base) nevű, 2018-ban alapított amerikai nemzetiszocialista szervezetet – derült ki a testület közleményéből.

A berdicsevi munkatáborban mostoha viszonyok uralkodtak. Először fel kellett építeni szállásunkat, kitermelni a hozzá szükséges anyagokat, rendezni kellett a terepet.

1944 május 4-én a magyar királyi 2. páncéloshadosztály érdemeinek elismeréséül Model tábornagy elrendelte, hogy a tavaszi hadjárat idején - a magyar csapatok tűzerejének növelésére - a 2. hadosztálynak alárendelt német harckocsik egy részét a magyarok megkapják.

A korábbi másodrendű vádlott, a német Tobias Edelhoff meghallgatásával folytatódott az antifa-per a Fővárosi Törvényszéken. A „Hammerbande” korábbi kiképzője ezúttal tanúként állt a bíróság elé, igaz, csak videóhívás keretében.

A kelet-poroszországi Farkasverem olyan volt, akár egy szigorúan őrzött és álcázott kisváros. A Führer több mint 800 napot töltött itt.

A kuláküldözés 1948-ban, a kommunista hatalomátvétellel kezdődött meg. A sztálinista Rákosi-rezsim kíméletlen harcot indított a magyar agrártársadalom ellen.

„Cinkos, aki néma!” felkiáltással szerveznek rendőrségi engedéllyel és biztosítással antifasiszta tüntetést Budapestre február 8-án.

A hatóságok megerősítették, hogy a horogkeresztek és különbőz feliratok, köztük a zsidók gázkamrákba küldésére való felhívások „antiszemita cselekményeknek” minősülnek.

Egy volt „neonáci” tengerészgyalogost hét év börtönbüntetésre ítélték, mert rövid csövű puskát gyártott egy csoport tagjaként, amelynek célja energia létesítmények támadása volt Idaho környékén – közölte az amerikai Igazságügyi Minisztérium.

1941 őszén úgy tűnt, hogy a zsidó-bolsevik fenevadat  is eltiporja a Wehrmacht, amely 1941. október 2-án indította meg az offenzívát a főváros, Moszkva ellen.

Sikerült kizökkenteni Marine Le Pent a nyári sziesztájából, hogy ismét négerekért és arabokért rajongjon, de most nem az olimpián.

1915. június 23-án kezdődött az a több mint két évig elhúzódó összecsapás-sorozat az észak-olaszországi Isonzó folyó mentén, amelyben az első világháborúban elesett több mint ötszázezer magyar katona mintegy fele lelte halálát.