Kövess minket -on és -en!

Elfogtak négy feltételezett „szélsőjobboldali terroristát” (értsd: német patriótát) Németországban egy nagyszabású razzián, amelyen 11 tartományban, egyszerre 61 helyszínen tartottak házkutatást.

A műveletben több mint 800 rendőr vett részt – írja az MTI.

A szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) 2019-ben indította a nyomozást, amiben egy „neonáci hálózat” 50 résztvevőjére összpontosítottak. Négyet vettek őrizetbe. Hármat az egykori NDK területén fekvő Türingia tartományi Eisenachban, a negyediket a hesseni Rotenburgban. A Der Spiegel német lap úgy tudja, hogy az egyik gyanúsított a német hadsereg őrmestere.

A vádlottak egy részét „terrorista szervezet megalakításának kísérletével” és „terrorszervezetben való tagsággal”, másokat „bűnszervezetben való tagsággal” vádolnak. Egy másik részét azzal vádolják, hogy a hivatalos tiltás ellenére továbbra is „neonáci egyesületet” működtet.

A hatóságok szerint mindegyik gyanúsított kapcsolatban áll a 2015-ben az Egyesült Államokban alapított, Atomwaffen Division (Atomfegyver Hadosztály – AWD) elnevezésű nemzetiszocialista paramilitáris szervezet németországi szárnyával – Atomwaffen Division Deutschland (AWDD) -, vagy a szervezethez kötődő egyéb csoportosulásokkal.

A német legfőbb ügyészség jellemzése szerint az AWD támogatói „nyíltan rasszisták, antiszemiták és nemzetiszocialisták, céljuk kirobbantani egy faji háborút”. Ezek a hazafiak „egyes lakossági csoportok, valamint politikusok, köztisztviselők és állami intézmények elleni támadásokkal és gyilkosságokkal káoszt akarnak teremteni, és végül szélsőjobboldali uralmi formákkal akarják felváltani a demokratikus rendet” – áll a közleményben.

Kövess minket -on és -en!

Athénban antifasiszták próbáltak felrobbantani egy lakást, ahol görög hazafiak voltak, ám ehelyett önmagukat sikerült kiiktatniuk. A német hazafiakhoz kötődő Ein Prozent további információkra hívja fel a figyelmet, például arra, hogy az elkövetők kiváló kapcsolatokat ápoltak a berlini antifa színtérrel, s valószínűleg a Hammerbande néven elhíresült terrorcsoporttal is.

Az I. világháborús vereség után aláírt trianoni békeszerződés a szomszédos államoknak juttatta Magyarország területének kétharmadát, valamint a magyar népesség egyharmadát.

Az Európai Unió Tanácsa pénteken felvette a terrorista szervezetek uniós listájára a Bázis (The Base) nevű, 2018-ban alapított amerikai nemzetiszocialista szervezetet – derült ki a testület közleményéből.

Felállva tapsolt a német hallgatóság a 2023-as antifa támadások egyik vádlottjának a Fővárosi Törvényszék dísztermében. Az előkészítő ülésen az ügyészség 14 év fegyházbüntetést ajánlott, ha beismeri a tettét.

Június 1-jén, szombat hajnalban az ausztrál National Socialist Network tagjai gyülekeztek a melbourni Northland Bevásárlóközpont előtt, hogy fehér fajvédő tüntetést tartsanak.

Elképesztő pénzt költött és ezreket internált a magyar kommunista vezetés, hogy a jugoszláv határon kiépítse a „magyar Maginot-vonalat”. Nem volt semmi értelme.

Május elsején a Bikás parkban majálisozott a Mi Hazánk Mozgalom. Tompos Márton, a Momentum elnöke kezdte el verni a tamtamot a közösségi oldalán, hogy az eseményen több karlendítést látott, és egy illetőn Adolf Hitlert ábrázoló tetoválás volt.

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.

Mint ismert, Erzsébetváros DK-s polgármestere, a zsidó Niedermüller Péter már megtalálta Magyarország és a kerület legégetőbb problémáját, a Nordic Sun Kulturális Központot.

A kisinyovi vasúti láger udvarán mukába indulásra sorakoztunk fel 1946 januárjában az egyik reggelen. Egyszer csak kiáll a munkaelosztó tiszt, és 6 fő jelentkezőt kér vágóhídi munkára.

Chris Minns, az ausztrál Új-Dél-Wales szövetségi állam miniszterelnöke megfogadta, hogy határozottan fellép a jobboldali „szélsőségesekkel” szemben, mindössze azért, mert egy csoport nemzetiszocialista balaklavát viselve felszállt egy sydney-i vonatra az Ausztrália napon.

A hatóságok szerint a szélsőjobboldali „Letzte Verteidigungswelle” (Utolsó Védelmi Hullám) csoport célja Németország demokratikus rendszerének összeomlasztása.

Kedden reggel hiába várták az antifa támadások második olasz vádlottját, nem jelent meg a tárgyalóteremben, így a bíróság nem tudott érdemben továbbhaladni az ügyben. 

Négy német tartományban házkutatást tartottak a „szélsőjobboldali” Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein és más ingatlanokban azt követően, hogy a belügyminisztérium betiltotta a havilapot, mondván, hogy az alkotmányos rend ellen dolgozik.

A fehérek önvédelmét hirdető polgárjocsoport, a Ku Klux Klan olyan szórólapokat osztogatott Kentuckyban, amelyekre azt írták, hogy a bevándorlók „menjenek el most”.