Kövess minket -on és -en!

2020. február 8-án, a német és magyar csapatok 1945-ös budapesti kitörésének évfordulójára szervezett hazafias megemlékezés ellen összecsődített antifasiszta gyülekezés szervezőjét megbírságolta a rendőrség.

Ennek a személynek a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) nevű liberális extrémistákból álló jogászok siettek a segítségére. Ezek, mint közleményükben írják, "mondvacsinált indokkal bírságolta meg a rendőrség egy februári budapesti antifasiszta demonstráció szervezőjét, akinek a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) nyújtott segítséget. A bíróság felmentette."

Az Autonómia néven futó antifa csoport által szervezett megmozduláson pár százan vonultak fel a kegyeleti megemlékezés ellen tüntetve a Városmajorban, majd a jelenlévő cigányok rendezvényével egyesülve a Maros utcán vonultak fel a kitörőkre emlékező hazafiak helyszíne felé, menet közben néhány útjukba kerülő megemlékezőt is megtámadtak.

A rendőrség akkori indoklása szerint ez a vonulás volt szabálysértő, azonban a TASZ közreműködése nyomán a bíróság kijelentette, hogy a rendőrség "rosszul ítélte meg a helyzetet".

Arra hivatkozva bírságolt ugyanis, hogy a szervező más helyszínre terelte a tüntetést az előre bejelentett Városmajor parki helyszínhez képest – amit a rendőrség biztosított. A rendőrség érvelését a bíróság azonban nem fogadta el, mivel a rendőrség nem tudta cáfolni az antifák védelmének azt az állítását, hogy a "résztvevők spontán módon, maguktól hagyták el a helyszínt". Az alábbi "korhatáros" videóban látható fizikai támadásért tehát senki sem felelős a bíróság szerint.

A megemlékezések után a résztvevők egy része a teljesítménytúraként is funkcionáló kitörés túrán is részt vesz, akiket megtámadtak az antifasiszták, azok erre a túrára igyekeztek. Az antifasiszta ellentüntetők egy csoportja a kordonon kívüli területen, a Szilágyi Erzsébet fasornál falkában támadtak rájuk és szidalmazták azokat a járókelőket, akiket ruházatuk alapján a hazafias megemlékezéshez kapcsolódó, Kitörés-emléktúra résztvevőinek véltek.

Kövess minket -on és -en!

A berdicsevi munkatáborban mostoha viszonyok uralkodtak. Először fel kellett építeni szállásunkat, kitermelni a hozzá szükséges anyagokat, rendezni kellett a terepet.

Nem sok fotós használt színes filmet az 1930-as években, és közülük is kevesen hagytak hátra olyan nagyszerű képeket, mint Hugo Jaeger, aki tehetségét és egyéni látásmódját már jóval a háború előtt a német nemzetiszocializmus szolgálatába állította.

1943. október 4-én Himmler Posenben beszédet mondott. Ebben az SS-t „fegyveres rendnek” nevezte, amelynek a jövőben – a Szovjetunió felszámolása után – meg kell védenie Európát az Urálon túli „ázsiai hordáktól”. 

Ugyan német és a magyar uralkodó 1463-ban Bécsújhelyen egyezményt kötött, csak idő kérdése volt, hogy mikor vonul fegyverrel egymás ellen a közép-európai regionális hatalmi ambíciókat dédelgető I. Mátyás magyar király és a magyar trónra is igényt tartó III. Frigyes német-római császár. 

1945 február közepén Európa szívét, Budapestet megfojtotta a szovjet-halál. Most itt ül velünk szemben egy akkori német ezredes, aki a Gellért-hegy és a Citadella utolsó parancsnoka volt.

A The Base nevű nemzetiszocialista akciócsoport újra aktivizálta magát az Egyesült Államokban, és paramilitáris kiképzőtáborokat hirdet – írja a brit The Guardian.

Talán furcsán hangzik tőlem, de kezdem megsajnálni az izraelieket. Szomorú és szánalmas azt látni, hogy mi mindent kell elszenvedniük a Hamász, a Hezbollah és a húszik részéről. 

Adolf Hitler álmainak egyike Berlin nagyszabású, pénzt, időt, energiát nem sajnáló átalakítása volt, hogy az a győztes háború után a világ fővárosa lehessen.

Összesen mintegy százan, főleg idős emberek vettek részt azon a rendezvényen, melynek célja a Budapest 80 évvel ezelőtti „felszabadítására” való megemlékezés volt.

A szlovák főváros ötödik járásában van Közép-Európa legnagyobb panelnegyede. Az egykori Pozsonyligetfalu területére épült városrésszel a múltat akarták végképp eltörölni a csehszlovák hatóságok, hisz alatta több száz, ezer meggyilkolt magyar, német és szlovák ember tömegsírja van.

Világháborús megemlékezést tartottak a Gánt község közelében található Kápolnapusztán.

Jaroszlav Hunka nyilvánosan elismerte, hogy a második világháború idején önként jelentkezett a Waffen-SS galíciai hadosztályába.

A 37 éves Andreas Münzhuber, a Harmadik Út nevű nemzetiszocialista szellemiségű csoport bajorországi frakciójának egyik vezető tagja egy 30 fős túrán vett részt az Untersberg hegyen, amikor szeptember 29-én megbotlott egy nedves gyökérben, és a halálba zuhant.

Arab migránsok az izraeli szurkolókra vadásztak múlt héten az Ajax-Maccabi meccs után, a régi időket idéző pogrom volt, és ez folytatódott a hét elején.

Budapest belvárosában „neonáci, fajvédő eszmék terjesztői verhettek tanyát” – kongatja a vészharangot Niedermüller Péter, Erzsébetváros polgármestere.