Kövess minket -on és -en!

Az ausztrál származású fehér fajvédő Brenton Tarrant, aki 2019 márciusában 51 muzulmánt likvidált két christchurch-i mecsetben Új-Zélandon, fellebbezést nyújtott be ügye és az ítélet ellen.

A tárgyalás időpontját még nem tűzték ki, de Jacinda Ardern Új-Zéland szélsőliberális miniszterelnöke a fellebbezéssel kapcsolatban azt mondta, Tarrant nevét „még csak említeni sem szabadna”, emiatt kormánya nem hajlandó őt a nevén említeni, hogy „megfossza őt minden platformtól és hírnévtől”. Ardern úgy fogalmazott, „neki semmit sem szabadna adni”.

Gamal Fouda imám, a christchurchi Al Noor mecsetben végrehajtott akció egyik túlélője azt mondta, nem érti, mi motiválja Tarrantot a fellebbezésre, mivel szerinte ő maga is bűnösnek vallotta magát. Azt mondta, hogy „ez egy újabb akció ettől a terroristától, hogy ismét kárt okozzon áldozatainak azzal, hogy mindenki emlékeztessen magára és terrorista tetteire”.

Az ausztrál állampolgárságú Tarrant 2017-ben költözött Christchurchbe, ahol 2019. március 15-án fegyverekkel hatolt be a város két mecsetjébe. 2020-as tárgyalásán azt mondta, annyi muszlim embert akart megölni, amennyit csak tud. A fajvédő támadást élőben közvetítette Facebookon. Az ítéletet hozó bíró azt mondta, Tarrant nem mutatott megbánást tettei miatt. Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték feltételes szabadlábra helyezés nélkül. Ez volt az első alkalom, hogy Új-Zélandon ilyen büntetést szabtak ki valakire.

A christchurchi muszlimvadászat volt Új-Zéland történetének legsúlyosabb tömeges lövöldözése. Az ügyben jelenleg is folyik a halottkémi vizsgálat. A hatóságok azt közölték, még nem tudni, hogy a fellebbezés hatással lehet-e a vizsgálatra.

Kövess minket -on és -en!

Az ODESSA nevű titkos SS szervezet üldözött nemzetiszocialisták ezreit mentette ki Németországból a világháború utolsó hónapjaiban, a menekülés fő célpontja a biztonságos Argentína volt. A zsidó szupremácisták keresik, hogy élnek-e még olyanok, akiken még bosszút állhatnának.

A fehér fajvédelmet hirdető Patriot Front csoport vonult fel Des Moines belvárosában, arcukat biztonsági okokból eltakarva és zászlókat lengetve. 

Kongatják a zsidók a vészharangot, miután Adolf Hitler és Joseph Goebbels beszédeivel lett tele a TikTok. 

Az 1920. június 4-én bekövetkezett trianoni tragédiát követően a két világháború közötti megcsonkított Magyarországon nem lehetett nem beszélni a területi revízióról.

Amerika az úgynevezett megállított érzelmi fejlődés (Arrested Emotional Development/AED) járványszerűségében szenved. Lényegében permanens infantilizmusról van szó, és a következők valamilyen kombinációja jellemzi: függőség, kapzsiság, éretlenség, félelem, hibáztatás, szégyen, neheztelés és düh.

Embrahim Rasool dél-afrikai nagykövet egy külpolitikai szeminárium résztvevőinek azt mondta, hogy Donald Trump amerikai elnök „fehér fajvédő mozgalmat vezet” Amerikában és világszerte.

Egy fiatal brit nemzetiszocialista aktivista, aki zsinagógák elleni terrortámadást tervezhetett, a jövő évben áll bíróság elé.

Pro vagy kontra, de az egyértelmű, hogy napjaink politikai felhozatalában a főszereplők egyikévé avanzsált a milliárdos Elon Musk, és ennek az üde színfoltnak én még azzal együtt is örülök, hogy az elmúlt évek keserű tapasztalatai nyomán kénytelen vagyok az ő személyét is erős fenntartásokkal kezelni.

Az ötvenegy éves Lee Dunn július végén az angliai tüntetések közepette megosztott három bejegyzést a Facebook-oldalán. 

A Dnyepropetrovszktól mintegy 100 kilométerre fekvő bányatelepi táborban az első másfél-két év alatt a hadifoglyok létszám mintegy harmaddal csökkent.

A második világháború egyik leghíresebb repülőgép-párbaja a brit Supermarine Spitfire és a német Bf 109-es között zajlott le. Ebben igen nagy része volt a hajtóművek teljesítményének.

A szódagyári telepen három, egyenként kb. 50 méter hosszú, fölbe ásott, emeletes priccses „szálloda” várt bennünket. Ez korábban női deportáltak lágere volt.

Elképesztő pénzt költött és ezreket internált a magyar kommunista vezetés, hogy a jugoszláv határon kiépítse a „magyar Maginot-vonalat”. Nem volt semmi értelme.

A második világháború egyik híresebb haditengerészeti művelete a Bismarck csatahajó útja volt. Ennek részként zajlott le a Dánia-szorosban az egyik összecsapás a brit és a német flotta között. Alább az ezzel kapcsolatos technikai tényezőket vesszük át.

Antiszemita aktivisták március 15-én megsemmisítették a szigetmonostori holokauszt-emlékművet.