Kövess minket -on és -en!

A Florida Gulf Coast Egyetemnek nagyobb aggódniavalója van most, mintha egy koronavírus gócpont vált volna belőle.

Az egyetem vezetése megerősítette, hogy a hétvégén nemzetiszocialista posztereket találtak az intézmény területén.

Az NBC2 televízió jelentette, hogy "Hiterlenek igaza van" feliratú plakátok jelentek meg az egyetemen. A képernyőkivágásokon Adolf Hitler egykori német vezér és kancellár képe vehető ki a posztereken a felirat mellett, valamint egy fehér fajvédő honlap, a Folksfront.com címe.

A tévériport feltárását követően Mike Martin egyetemi elnök egy közleményt jelentetett meg sebtében a "felkavaró incidensről", amiben elítélte a plakátoltást és kinyilvánította, hogy az ő egyetemének értékei ellenétetesek ezekkel a nézetekkel, valamint kilátásba helyezte, hogyha megtalálják a felelősöket a plakátolásért és azok az egyetemmel bármiféle kapcsolatban állnak, ennek a kapcsolatnak azonnak véget fognak vetni. Ha viszont olyasvalaki helyezte el a posztereket, aki külsős, akkor őt nem fogják beengedni többet az egyetem területére, mondta az igazgató, nyilván a tolerancia és a másként gondolkodás híresen "amerikai" értékeinek tisztelete jegyében.

A Dél-Floridában található egyetem két előcsarnokban fedezték fel a posztereket, amelyeket azóta rohamtempóban el is távolítottak a karbantartók, zárul az NBC2 riportja. 

Kövess minket -on és -en!

A földbe épített barakk 1945 júliusában így nézett ki: a lépcsőlejárat mellett volt az ablak, amelyet nem lehetett kinyitni. Bár a nap magasan járt az égbolton, a barakkban mégis félhomály volt.

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.

Lina Engelt még 2023 májusában ítélte egy drezdai bíróság öt év és három hónap börtönre bűnszövetkezet tagjaként elkövetett súlyos testi sértést okozó támadások miatt. 

A kelet-poroszországi Farkasverem olyan volt, akár egy szigorúan őrzött és álcázott kisváros. A Führer több mint 800 napot töltött itt.

Körülbelül 30–40 ember gyűlt össze a Niedermüller Péter által meghirdetett tüntetésre a Nordic Sun Pub előtt kedd délután. 

A 24 éves Daan C.-t, aki egy nemzetiszocialista akciócsoport vezetője volt, nyolc év börtönre ítélte kedden az antverpeni büntetőbíróság.

Bankár, Wall Street-i spekuláns, ingatlanbáró, likőrmágnás, filmgyáros, nagykövet, a legbefolyásosabb amerikai politikai dinasztia alapítója: Joseph Patrick Kennedy 1888. szeptember 6-án született.

Három nemzetiszocialista férfit „jelentős” szabadságvesztésre ítélhetnek, miután bűnösnek találták őket egy leeds-i mecset elleni terrortámadás megtervezésében.

1941. december 6-án a Vörös Hadsereg Távol-Keletről és Szibériából átvezényelt hadosztályokkal megerősített hadseregcsoportja, Georgij K. Zsukov hadseregtábornok vezénylete alatt ellentámadást indított a Wehrmacht Moszkva kapujába érkezett magasabb egységei ellen.

1941 őszén úgy tűnt, hogy a zsidó-bolsevik fenevadat  is eltiporja a Wehrmacht, amely 1941. október 2-án indította meg az offenzívát a főváros, Moszkva ellen.

Budapest belvárosában „neonáci, fajvédő eszmék terjesztői verhettek tanyát” – kongatja a vészharangot Niedermüller Péter, Erzsébetváros polgármestere.

Az Europol Referral Action Day nevű akciójának elsődleges célja az volt, hogy „azonosítsák és eltávolítsák a világhálón fellelhető antiszemita tartalmakat”.

Három brit szélsőjobboldali aktivista olyan akciókat tervezett, amelynek célja mecsetek vagy zsinagógák elleni támadás lett volna, legalábbis a vádak szerint.

Egy volt „neonáci” tengerészgyalogost hét év börtönbüntetésre ítélték, mert rövid csövű puskát gyártott egy csoport tagjaként, amelynek célja energia létesítmények támadása volt Idaho környékén – közölte az amerikai Igazságügyi Minisztérium.

1977. augusztus 15-én üres szobával szembesültek a római Celio hadikórház őrei, amikor reggel tízkor kinyitották az ajtót. Pedig nem akárkinek kellett volna bent lennie.