Kövess minket -on és -en!

Vádat emeltek Irmgard Furchner, lánykori nevén Irmgard Dirksen ellen, aki titkárnőként dolgozott a stutthofi koncentrációs táborban a második világháború idején – írja a Guardian.

A 96 éves nő 18 évesen került a német uralom alatt lévő Lengyelországban, a Balti-tenger partjánál felállított táborba. Azzal vádolják, hogy „több ezer fogoly meggyilkolásában segédkezett”.

A zsidók közül – akik a gdanski kikötővároshoz közeli táborban voltak – néhányan ott lesznek a tárgyaláson, hogy tanúskodjanak a nő ellen, akit 11412 esetben „gyilkosság elősegítésével” vádolnak, 18 esetben pedig „bűnrészességgel”.

Furchner tárgyalása nem indult akadálytalanul, ugyanis a 96 éves asszonynak délelőtt 10-kor kellett volna a bíróság elé állnia, de nem jelent meg, a hatóságok az idősotthonban sem találták, ahol él. Végül délután 2-kor egy hamburgi sugárúton ütöttek rajta, miután elfogatóparancsot adtak ki ellene.

A több mint tízezer ember halálában való közreműködéssel vádolt titkárnő már szeptember elején jelezte, hogy szégyenletesnek tartja az ellene indítandó pert, idős korára és gyenge fizikumára hivatkozva azt kérte az eljáró törvényszéktől, hogy ügyvédje képviselhesse őt a tárgyalóteremben.

„Meg akarom kímélni magamat ettől a szégyentől, és nem akarok gúny tárgyává válni az emberiség számára” – írta a bíróságnak címzett levelében.

Érdekesség, hogy a perben a fiatalkorúak bírósága jár el, mert a történtek idején fiatalkorú volt. A vádlott a bírósághoz intézett levelében úgy fogalmazott:

„Semmi olyasmit nem tettem 18-19 évesen, amiért 96 évesen kellene vállalnom a felelősséget”.

John Demjanjuk elítélése 2011-ben azonban új korszakot hozott a holokausztperek történetében. A férfi a sobibóri koncentrációs tábor őre volt, és tíz évvel ezelőtt „28 ezer ember meggyilkolásának elősegítése” miatt ítélték el. A bíró akkor azt mondta, hogy függetlenül attól, milyen kicsi volt a szerepe, amíg bebizonyítható, hogy „fogaskerék volt a pusztítás gépezetében”, elítélhető tömeggyilkosságban való részvételért.

2016-ban négy év börtönbüntetésre ítélték a 94 éves Oskar Göringet, aki könyvelőként dolgozott Auschwitzban, a 94 éves Reinhold Hanningot pedig, aki őrként volt Auschwitzban, öt évre börtönözték be. Dmjaniuk, Göring és Hanning is meghalt még azelőtt, hogy le tudták volna tölteni a büntetésüket.

Bruno Dey Stutthofban volt őr, őt két év próbaidőre ítélte a fiatalkorúak bírósága 2020 júliusában, ám nem fellebbezett.

Irmgard Furchner ügyében az ügyészségnek bizonyítania kell, hogy mennyiben „járult hozzá a tömeggyilkossághoz” Paul Werner Hoppe tábornokparancsnak, az SS őrnagya titkárnőjeként.

A vádirat szerint Furchner 1943 júniusa és 1945 áprilisa között „a zsidó foglyok, a lengyel partizánok és a szovjet hadifoglyok megölésében segédkezett gyorsíróként és titkárként”.

A védelem azzal érvel, hogy a titkárnő egy íróasztal mellett dolgozott, fizikailag nem érintkezett fogvatartottakkal, így nem is bántalmazhatott senkit a táborban, ezért nem tehető felelőssé semmiféle gyilkosságokért.

Furchnert 1954 és 1982 között háromszor is hívták tanúként a Stutthofhoz kapcsolódó tárgyalásokhoz, ám minden alkalommal elmondta, hogy semmit sem tud gyilkosságokról, amelyek ott történtek, és semmilyen kapcsolata nem volt a foglyokkal.

Kövess minket -on és -en!

Körülbelül 30–40 ember gyűlt össze a Niedermüller Péter által meghirdetett tüntetésre a Nordic Sun Pub előtt kedd délután. 

Három nemzetiszocialista férfit „jelentős” szabadságvesztésre ítélhetnek, miután bűnösnek találták őket egy leeds-i mecset elleni terrortámadás megtervezésében.

Jean-Marie Le Pen, a francia jobboldali Nemzeti Front (FN) alapítója és hosszú ideig vezető politikusa 96 éves korában elhunyt. Halálhírét családja is megerősítette.

Június 1-jén, szombat hajnalban az ausztrál National Socialist Network tagjai gyülekeztek a melbourni Northland Bevásárlóközpont előtt, hogy fehér fajvédő tüntetést tartsanak.

96 évesen elhunyt Ursula Haverbeck, az idős német hölgy, akit „német” bíróság elé állították több alkalommal is, és idén nyáron 1 év 4 hónap börtönbüntetésre ítéltek. A fősodratú sajtó csak „náci nagymamaként” gúnyolta.

Talán furcsán hangzik tőlem, de kezdem megsajnálni az izraelieket. Szomorú és szánalmas azt látni, hogy mi mindent kell elszenvedniük a Hamász, a Hezbollah és a húszik részéről. 

Csaknem pontosan 60 éve, 1964. november 28-án Hannoverben megalakult a Német Nemzeti Demokrata Párt (Nationaldemokratische Partei Deutschlands - NPD). Az elmúlt hétvégén tartotta meg az immár Die Heimat (Szülőföld) névre keresztelt szervezet a 39. rendes pártkongresszusát.

A Mussolini család egykori vidéki háza Olaszország északkeleti részén, Emilia Romagnában található, Forli városában. Az épület tele van a Duce relikviáival: a telefon, amelynek segítségével a római kormányt hívta, egyenruhája, imádott motorbiciklije.

Bankár, Wall Street-i spekuláns, ingatlanbáró, likőrmágnás, filmgyáros, nagykövet, a legbefolyásosabb amerikai politikai dinasztia alapítója: Joseph Patrick Kennedy 1888. szeptember 6-án született.

A CIA dokumentumaiból kiderül, hogy ügynökök 10 évig keresték Adolf Hitlert Dél-Amerikában, miközben Argentína arra készül, hogy feloldja a titkosítás alól a második világháború végén az országba menekült németekről szóló kormányzati aktákat.

Szovjet hadijelentések szerint 1945. április 4-én fejeződtek be Magyarországon a második világháborús harci cselekmények, amikor a Vörös Hadsereg "kiűzte" az utolsó német egységeket.

Egy 21 éves nemzetiszocialista aktivista titokban rögzített beszélgetéseit felhasználják a terrorizmus vádjával kapcsolatos perében Kanadában.

A Führer születésnapján a magyar rádió ünnepi műsor keretében emlékezett meg a német nép vezéréről.

Amikor a kommunisták átvették a hatalmat egy ország fölött, az első dolguk, amit tettek, az volt, hogy elkobozták a magánkézben lévő összes fegyvert, hogy megtagadják a néptől annak fizikai lehetőségét, hogy ellenálljon a zsarnokságnak.

A berdicsevi munkatáborban mostoha viszonyok uralkodtak. Először fel kellett építeni szállásunkat, kitermelni a hozzá szükséges anyagokat, rendezni kellett a terepet.