Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az Adidas megtiltotta a vásárlóknak, hogy az újonnan kiadott német mez 44-es számmal ellátott változatát megvásárolják, ugyanis a szám a média képviselői szerint nagyon hasonlít a német Schutzstaffel (SS) által használt szimbólumra.

Az Adidas megtiltotta a futballszurkolóknak, hogy 44-es számmal ellátott német futballruhákat vásároljanak, miután a zsidó-liberális média hisztériát keltett, hogy a mezek hasonlítanak az SS-egységek által használt szimbólumra.

„Megakadályozzuk a mezek megszemélyesítését” – mondta az Adidas szóvivője.

Az újonnan kiadott szerelés a rózsaszín színválasztásával is vitát váltott ki. A szimbolizmus kérdését először Michael König történész vetette fel, aki szerint a mezek kialakítása „nagyon megkérdőjelezhető”.

Az SS-jelvényt két sig-rúnából 1929-ben tervezték a védőosztag egységek számára, amely szimbólumot ma számos országban – úgy Németország, mint Magyarországon – üldöznek.

Az Adidas szóvivője, Oliver Brüggen tagadta, hogy a szerelés SS-szimbólumra való hasonlósága szándékos lenne.

„Mi mint vállalat elkötelezettek vagyunk az idegengyűlölet, az antiszemitizmus, az erőszak és a gyűlölet minden formája ellen” – mondta fel a kötelező mantrát a média érdeklődésére. Az Adidas külön közölte a BBC-vel, hogy a Német Labdarúgó Szövetség (DFB) és partnerei tervezték a számokat a mezeken.

A DFB a Twitter/X-en közzétett bejegyzésében azt írta, hogy a mezek terveit a tervezési folyamat során benyújtották az UEFA-nak felülvizsgálatra, és hogy „egyik érintett fél sem látta a náci szimbolizmus közelségét”. Hozzátették, hogy a 4-es számra egy alternatív dizájnt fognak kidolgozni.

Ugyanez a mez további vitákat váltott ki az élénk rózsaszín színe miatt. A liberális extrémisták szerint a szín az ország sokszínűségét jelképezi. A kritikusok szerint azonban ez a szín nem hagyományos, és azért vezették be, hogy pénzt gyűjtsenek a DFB-nek. 

Az Adidas egyékbént az 1950-es évek óta gyártja a német mezeket, kezdetben még kevesebb megfelelési kényszerrel a zsidók és liberálisok és antifasiszták felé.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

Egy hétköznapi történet rendkívüli véget ért az egyik elszakított országrészben. A nyugat-felvidéki Vágegyháza-Alsózáros vagy Zárosegyháza nevű községben egy gazda ekéje szántás közben valami keménynek ütközött, amiről azt hitte, egy szikla.

1941 őszén úgy tűnt, hogy a zsidó-bolsevik fenevadat  is eltiporja a Wehrmacht, amely 1941. október 2-án indította meg az offenzívát a főváros, Moszkva ellen.

Az első bécsi döntés, így a felvidéki magyarság jelentős részének hazatérése az elmúlt évszázadok kevés sikeres, ám annál jelentősebb epizódjának egyike a magyar történelemben.

Hatéves börtönbüntetést szabott ki csütörtökön a stuttgarti tartományi felsőbíróság egy „szélsőjobboldali német terrorcsoport” vezetőjére.

„Ne egyen annyit Carius, ha haslövést kap, nem tesz jót!” Tréfálkozott Schwaner őrnagy Otto Cariusszal, a Wehrmacht 502. nehézpáncélos-osztálya 2. századának parancsnokával 1944. július 24-én reggel.

Tíz éve, hogy elhalkultak a „rózsaszínű tapsok”. Tíz éve, hogy barátunk és bajtársunk, a Titkolt Ellenállás egykori énekese, Cseresznye György végleg itt hagyta földi életét és a Hadak Útjára költözött – kezdődik a beszámoló a Légió Hungária lapján.

Amint azt tudjuk, a Fidesz „nemzeti és keresztény” rendszerében nincs helye annak, hogy a hazafiak közterületen megemlékezzenek az 1945-ös budavári kitörés hőseiről, ellenben a szélsőbaloldali antifasiszta csoportok a tavalyi események dacára is demonstrálhatnak a mai napon.

Semmi sem tudja megakadályozni az új nemzedékeket abban, hogy szeressék Adolf Hitlert.

Egy ausztrál nemzetiszocialista, aki a börtönbüntetése végéhez közeledik, megtámadta a szabadulása utáni állami felügyelet elrendelésére irányuló kérelmet, mert a hosszú börtönben töltött időszaka után szerinte már nem kellene szoros megfigyelés alatt maradnia, ám a törvényhozók éppen az elnyomás fokozásán dolgoznak.

Vasárnap ismét a demokrácia csodálatos működéséről tettek tanúbizonyságot a héber rend őrei az egykori Németországban.

Filip Turek nem tartja magát nemzetiszocialistának, de a rendőrség már nyomoz ellene ezügyben. Karlendítős fotó is elérhető róla, ami autójában készült, amibe elmondása szerint mindig pontosan 88 liter benzint tankol.

Egy angol nemzetiszocialista éppen a saját fehér fajvédő kiáltványát írta, amikor elfogták a rendőrök, amiért megszúrt egy invazív migránst a mellkasán.

A szerbiai Elektronikus Médiumokat Szabályozó Testület elnöke, Olivera Zekic a Telegramon tett közzé egy fotót, amelyen SS-egyenruhában tetszeleg.

A Krím-félszigeten nem volt nagy számú a fegyveres őrök csoportja. A Fekete-tenger veszi körül, a kontinenssel csak egy híd köti össze. Ezen illetékteleneknek átmenni pedig lehetetlen. Érthető, hogy az őrök unatkoztak, amit fokozott a helyhez kötöttség is.