Kövess minket -on és -en!

Az Adidas megtiltotta a vásárlóknak, hogy az újonnan kiadott német mez 44-es számmal ellátott változatát megvásárolják, ugyanis a szám a média képviselői szerint nagyon hasonlít a német Schutzstaffel (SS) által használt szimbólumra.

Az Adidas megtiltotta a futballszurkolóknak, hogy 44-es számmal ellátott német futballruhákat vásároljanak, miután a zsidó-liberális média hisztériát keltett, hogy a mezek hasonlítanak az SS-egységek által használt szimbólumra.

„Megakadályozzuk a mezek megszemélyesítését” – mondta az Adidas szóvivője.

Az újonnan kiadott szerelés a rózsaszín színválasztásával is vitát váltott ki. A szimbolizmus kérdését először Michael König történész vetette fel, aki szerint a mezek kialakítása „nagyon megkérdőjelezhető”.

Az SS-jelvényt két sig-rúnából 1929-ben tervezték a védőosztag egységek számára, amely szimbólumot ma számos országban – úgy Németország, mint Magyarországon – üldöznek.

Az Adidas szóvivője, Oliver Brüggen tagadta, hogy a szerelés SS-szimbólumra való hasonlósága szándékos lenne.

„Mi mint vállalat elkötelezettek vagyunk az idegengyűlölet, az antiszemitizmus, az erőszak és a gyűlölet minden formája ellen” – mondta fel a kötelező mantrát a média érdeklődésére. Az Adidas külön közölte a BBC-vel, hogy a Német Labdarúgó Szövetség (DFB) és partnerei tervezték a számokat a mezeken.

A DFB a Twitter/X-en közzétett bejegyzésében azt írta, hogy a mezek terveit a tervezési folyamat során benyújtották az UEFA-nak felülvizsgálatra, és hogy „egyik érintett fél sem látta a náci szimbolizmus közelségét”. Hozzátették, hogy a 4-es számra egy alternatív dizájnt fognak kidolgozni.

Ugyanez a mez további vitákat váltott ki az élénk rózsaszín színe miatt. A liberális extrémisták szerint a szín az ország sokszínűségét jelképezi. A kritikusok szerint azonban ez a szín nem hagyományos, és azért vezették be, hogy pénzt gyűjtsenek a DFB-nek. 

Az Adidas egyékbént az 1950-es évek óta gyártja a német mezeket, kezdetben még kevesebb megfelelési kényszerrel a zsidók és liberálisok és antifasiszták felé.

Kövess minket -on és -en!

Egy csoport nemzetiszocialista demonstrált az „Anne Frank naplója” című színházi előadás előtt Michigan állambeli Livingston megyében, a holokauszt propagálása ellen tiltakozva.

Filip Turek nem tartja magát nemzetiszocialistának, de a rendőrség már nyomoz ellene ezügyben. Karlendítős fotó is elérhető róla, ami autójában készült, amibe elmondása szerint mindig pontosan 88 liter benzint tankol.

A rokonszenvskálák alapján a magyar társadalom leginkább a migránsokat, az arabokat, a cigányokat és a fekete-afrikaiakat utasítja el.

Semmi sem tudja megakadályozni az új nemzedékeket abban, hogy szeressék Adolf Hitlert.

Az utóbbi időben leginkább antiszemita nézeteiről elhíresült amerikai rapper ezúttal egy órán keresztül a Ku Klux Klán ruházatához hasonló fekete színű lepelben és csuklyában beszélgetett egy youtuberrel.

A kisinyovi vasúti láger udvarán mukába indulásra sorakoztunk fel 1946 januárjában az egyik reggelen. Egyszer csak kiáll a munkaelosztó tiszt, és 6 fő jelentkezőt kér vágóhídi munkára.

Négy német tartományban házkutatást tartottak a „szélsőjobboldali” Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein és más ingatlanokban azt követően, hogy a belügyminisztérium betiltotta a havilapot, mondván, hogy az alkotmányos rend ellen dolgozik.

„Ellenforadalmi összeesküvésért” végezték ki Lavrentyij Beriját, a sztálini terror egyik rettegett végrehajtóját, a Szovjetunió marsallját, belügyi és állambiztonsági miniszterét, akinek lefogása és bírósági pere, majd a kivégzése a Sztálin halálát követő hatalmi harc része volt.

Az SS Vezetési Főhivatalának felállítási utasítását követően (1944. november 2.) Grassy József, az SS 25. fegyveres-gránátoshadosztályának parancsnoka törzsével Zalaszentgróton rendezkedett be.

Kijut az Európai Parlamentbe az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis. Olasz lapok szerint ezzel az ellene indult eljárásnak is vége a mentelmi jogának köszönhetően.

1941 őszén úgy tűnt, hogy a zsidó-bolsevik fenevadat  is eltiporja a Wehrmacht, amely 1941. október 2-án indította meg az offenzívát a főváros, Moszkva ellen.

A második világháború egyik leghíresebb repülőgép-párbaja a brit Supermarine Spitfire és a német Bf 109-es között zajlott le. Ebben igen nagy része volt a hajtóművek teljesítményének.

1945 tavaszán Magyarország "felszabadítása" lényegében az ország szovjet megszállását, illetve leigázásának kezdetét jelenti.

Vélhetően hazafias aktivisták a kommunizmust a zsidósággal azonosító matricát ragasztottak az érdi vasútállomás egyik padjára. A címkén a következő felhívás olvasható: „Küzdj a zsidó zsarnokság ellen! Harcolj a népedért!”

A 35 éves Joszif Visszarionovics Dzsugasvili, közismertebb nevén Sztálin, az LMBTQP-közösség korai úttörőjeként teherbe ejtett egy kiskorú, szibériai lányt. Leszármazottaik ma is élnek.