Kövess minket -on és -en!

Arno Breker 75 éven át eltűntként nyilvántartott műalkotását valószínűleg az amerikai csapatok ásták el, amikor beköltöztek Hitler kedvenc szobrászának, Breker korábbi műtermébe.

Adolf Hitler egyik kedvenc művészének, a szobrász Arno Breker egyik legismertebb alkotását találták meg a berlini Kunsthaus Dahlem Múzeum kertjében, írja a The Art Newspaper. A márványból készült emberi fejről mintázott szobrot valószínűleg az amerikai csapatok ásták el 75 évvel ezelőtt.

A Romanichelként ismert alkotás 1940-ben készült. Emellett találtak egy másik, a Breker-szoborra kísértetiesen hasonló művet is, egy szintén márványba faragott, méreteiben és kompozíciójában is a Romanichellel megegyező fejet, amelynek alkotóját azonban még azonosítani kell. Dorothea Schöne, a Kunsthaus Dahlem igazgatója is megerősítette, hogy a szobor stílusában is nagyon hasonlít a Romanichelre, ezért azt feltételezik, hogy az is Breker munkája.

A múzeum nyilatkozata szerint mindkét szobor valamennyire megsérült, valószínűleg még mielőtt elásták volna őket. A szobrok az intézményben zajló építési munkálatok közepette kerültek elő. Schöne elmondta, hogy teljesen véletlenül bukkantak rá a két műtárgyra az ereszcsatorna cseréje közben.

A második világháború óta eltűntként nyilvántartott szobor egy cigány férfit ábrázol, akivel Breker az 1920-as években találkozott Párizsban, és több alkalommal is modellt állt neki. A művész feljegyzéseiből tudhatjuk, hogy a férfi feje valamiért nagyon megragadta őt. Az nem ismeretes, hogy 1940 után miért vette elő ismét a témát. 

A birodalmi főváros szobrásza

A Kunsthaus Dahlem 2015-ben nyitotta meg kapuit Breker korábbi műtermében, amelyet 1939-1942 között építettek a művésznek, hogy itt kivitelezhesse a Birodalom újragondolt fővárosa számára a központi megbízásokat. 

Breker szoros munkakapcsolatban állt Albert Speerrel, Hitler főépítészével, akit a Führer azzal bízott meg, hogy víziójának megfelelően alakítsa át Berlint Germaniává, az ókori Babilonhoz vagy Rómához hasonlóan monumentális építészeti elemekkel rendelkező birodalmi központtá.

A második világháború alakulása azonban gátat vetett ezeknek az elképzeléseknek, és Breker csak rövid ideig élvezhette a műtermét, mert 1943-ban a bombázások alatt használhatatlanná vált. A háború után szovjet csapatok költöztek be az épületbe, majd 1945-től az amerikai katonai irányítás központjaként funkcionált. Ekkor Breker még itt fellelhető munkáit elszállították egy közeli gyűjtőpontra. A Múzeum közleménye szerint "logikus lenne azt feltételezni, hogy a két szobrot akkor ásták el, amikor amerikaiak kiürítették az épületet."

Kövess minket -on és -en!

Az orosz fajvédő, nacionalista félkatonai Rusich Csoport arról számolt be, hogy hivatalos megállapodást kötött az FSZB határőrszolgálatával, hogy hírszerzési tevékenységeket folytasson és megerősítse a Finnországgal közös határt.

A szabadpiaci kapitalizmus legfőbb jellemzője az, hogy a gazdasági szereplők között sikerorientált verseny zajlik, és az állam közvetlenül nem avatkozik bele a gazdasági folyamatokba. Amerika ezt már régóta feladta, és helyette államkapitalizmust gyakorol, amelyben a Fed (központi bank) jutalmazza a haverjait, akár sikeresek, akár nem.

Focsaniból Krasznogorszkba kerültünk. Itt vettek minket először névjegyzékbe, még számot is kaptunk, egyenkénti kihallgatás után.

Akármennyire hihetetlen, a cionisták által megszállt alpesi országban nem tiltott a nemzetiszocialista jelképek használata. Úgy tűnik, ez nemsokára megváltozhat.

Vizsgálati fogságba helyeztek a német hatóságok hat embert, akik 2023 februárjában Budapesten „az általuk szélsőjobboldalinak vélt” emberek ellen elkövetett támadások miatt álltak körözés alatt, és január 20-án önként feladták magukat – közölte a karlsruhei német szövetségi ügyészség.

Az ODESSA nevű titkos SS szervezet üldözött nemzetiszocialisták ezreit mentette ki Németországból a világháború utolsó hónapjaiban, a menekülés fő célpontja a biztonságos Argentína volt. A zsidó szupremácisták keresik, hogy élnek-e még olyanok, akiken még bosszút állhatnának.

A fehérek önvédelmét hirdető polgárjocsoport, a Ku Klux Klan olyan szórólapokat osztogatott Kentuckyban, amelyekre azt írták, hogy a bevándorlók „menjenek el most”.

A Mussolini család egykori vidéki háza Olaszország északkeleti részén, Emilia Romagnában található, Forli városában. Az épület tele van a Duce relikviáival: a telefon, amelynek segítségével a római kormányt hívta, egyenruhája, imádott motorbiciklije.

Egy ottawai nemzetiszocialistát elítéltek az miatt, hogy „gyűlöletet, félelmet és megosztottságot keltett”, amikor segített létrehozni fajvédő toborzóvideókat és más fehér nacionalista propagandát a mostanra megszűnt szélsőjobboldali Atomwaffen division számára.

Filip Turek nem tartja magát nemzetiszocialistának, de a rendőrség már nyomoz ellene ezügyben. Karlendítős fotó is elérhető róla, ami autójában készült, amibe elmondása szerint mindig pontosan 88 liter benzint tankol.

Mi a magyarság jelenlegi helyzete a pozsonyi csata tükrében? Szinte lehetetlen vállalkozás a megfogalmazott kérdésre minden igényt kielégítő válaszokat adni, de ugyanilyen lehetetlen, hogy nemzeti érzelmű magyar ember ne gondolkodna el ezeken az összefüggéseken ezekben a napokban.

A nemzetiszocializmus szolgálatába állt tudósok és mérnökök számos olyan új eszközt alkottak, amelyek – így köztük a sugárhajtású repülőgép, az első cirkáló, illetve ballisztikus rakéta – döntő hatást gyakoroltak az 1945 után kibontakozó hidegháború fegyverkezési versenyére. 

Izraeli tinédzset vettek őrizetbe és ítéltek pénzbüntetésre, miután „náci” tisztelgést hajtott végre Auschwitzban. Az izraeli oktatási minisztérium is reagált a történtekre, elfogadhatatlannak nevezte a kiskorú viselkedését. 

A tegnapi beiktatási ebéd utáni rendezvény első felszólalója, Elon Musk lelkes mozdulatokkal ünnepelte, hogy Trump beiktatási beszédében beszélt egy lehetséges Mars-expedícióról.

„Nyi sagju nazad!” (Egy lépést se hátra!) – így szólt a hírhedt 227-es számú parancs leghíresebb mondata, amit 1942. július 28-án adott ki a főtiszteknek Sztálin.