Kövess minket -on és -en!

 A Mein Kampf csak az 1930-as választás után lett bestseller, de ekkor Hitler már úgy döntött, hogy jobb ha az asztalfiókban marad a második könyv.

A német nemzetiszocializmus ideológiai alapvetése, a Mein Kampf után Adolf Hitler 1928-ban megírta annak folytatását is, de az Zweites Buch (második könyv) munkacímen kiadatlan kézirat maradt. Az ok: a könyvkiadó azt mondta, ha piacra kerülne, az tönkretenné az első könyv eladásait.

A Mein Kampf csak az 1930-as választás után lett igazi bestseller, de ekkor már Hitler döntött úgy, hogy a második könyv túl sokat árulna el a terveiről, ezért jobb ha az asztalfiókban marad.

A 200 oldalas kézirat egy bunker széfjében vészelte át a háborút, mindössze két példányban. A nürnbergi perben bizonyítékként szerepelt, majd 1958-ban fedezte fel egy német származású amerikai zsidó történész, Gerhard Weinberg, aki 1961-ben ki is adta német nyelven. Angolul sokáig csak egy kalózfordítás keringett, csak 2003-ban jelent meg hivatalosan.

A Zweites Buchban Hitler a Mein Kampfhoz hasonlóan a nemzetiszocializmus gyakorlati megvalósításának lehetőségeit és módszereit taglalja, ami néhány dologban változik az első könyvhöz képest. Angliára például potenciális szövetségesként tekint az árja testvériség jegyében. Azonban míg a Mein Kampfban a Szovjetuniót írja le a német birodalom legnagyobb ellenségének, a második könyvben már az Egyesült Államoké ez a szerep.

Ezt azzal indokolja, hogy az oroszok az alsóbbrendű szláv fajba tartoznak, míg az amerikaiak nagy része árja. Bár mind a két országot a zsidók irányítják, a szovjet vezérkar alapvetően vérszomjas, de ostoba, az amerikai uralkodó osztály viszont a pénzvilág sokat próbált vezetőiből áll össze, akik a zsidókkal az élükön ravaszak, veszélyesek, és sok erőforrásuk van.

Kövess minket -on és -en!

Az esztergomi Kaleidoszkóp Házban rendezik a Blanket Hill koncertjét. A luxemburgi antifa zenekar az eseményre készült plakátjával egyértelmű és erőszakos üzenetet fogalmazott meg, mely a tavaly februári támadásokra emlékeztet.

Beregszászon voltam 1944 októbere elején, amikor az oroszok bekerítették a várost. Levetettük a katonaruhát, és civilben – amit a lakosságtól kaptunk – elindultunk hazafelé.

Egykor négy légvédelmi ágyú állt annak a toronynak a tetején, amely ma szállodaként működik Hamburg belvárosában. 

A CIA dokumentumaiból kiderül, hogy ügynökök 10 évig keresték Adolf Hitlert Dél-Amerikában, miközben Argentína arra készül, hogy feloldja a titkosítás alól a második világháború végén az országba menekült németekről szóló kormányzati aktákat.

Október 20-án a Die Heimat (korábban NPD) baden-württembergi elnökét, Marina Djonovićot megtámadta és megsebesítette egy csoport baloldali szélsőséges.

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

Robbanóanyagokkal megrakott, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom hadiflottájához tartozó második világháborús hadihajók roncsai emelkedtek ki a nagy szárazság miatt a Dunából Mohácsnál, illetve a szerbiai Prahovónál.

Egy csoport nemzetiszocialista demonstrált az „Anne Frank naplója” című színházi előadás előtt Michigan állambeli Livingston megyében, a holokauszt propagálása ellen tiltakozva.

Többször is bejárta a világsajtót annak a német nyugdíjasnak az ügye, akinek a házában egy Párduc tankot találtak, amit még 2015-ben fedeztek fel a 84 éves heikendorfi férfinél, de csak 2021-ben ítélték el érte.

A skandináv származású, óészaki nyelvet beszélő kereskedő, hajós és harcos vikingek a 8. század vége és a 11. század között Európa-szerte rettegett harcosokká váltak.

A tegnapi beiktatási ebéd utáni rendezvény első felszólalója, Elon Musk lelkes mozdulatokkal ünnepelte, hogy Trump beiktatási beszédében beszélt egy lehetséges Mars-expedícióról.

Csak idő kérdése, hogy Amerika egyre növekvő ellenséglistája mikor dönt úgy, hogy kihúzza a szőnyeget az amerikai gazdaság alól.

Pro vagy kontra, de az egyértelmű, hogy napjaink politikai felhozatalában a főszereplők egyikévé avanzsált a milliárdos Elon Musk, és ennek az üde színfoltnak én még azzal együtt is örülök, hogy az elmúlt évek keserű tapasztalatai nyomán kénytelen vagyok az ő személyét is erős fenntartásokkal kezelni.

A 37 éves Andreas Münzhuber, a Harmadik Út nevű nemzetiszocialista szellemiségű csoport bajorországi frakciójának egyik vezető tagja egy 30 fős túrán vett részt az Untersberg hegyen, amikor szeptember 29-én megbotlott egy nedves gyökérben, és a halálba zuhant.

Az utóbbi időben leginkább antiszemita nézeteiről elhíresült amerikai rapper ezúttal egy órán keresztül a Ku Klux Klán ruházatához hasonló fekete színű lepelben és csuklyában beszélgetett egy youtuberrel.