Kövess minket -on és -en!

Ilias Kasidiaris 2021 óta ül egy görög börtönben a betiltott Arany Hajnal párttal való kapcsolata miatt. Ez azonban nem akadályozta meg Kasidiarist, akinek horogkeresztes tetoválása is van, hogy induljon Athén polgármesteri székéért.

A pártot karhatalmi erővel oszlatták fel, miután több tagját elítélték „gyűlölet-bűncselekményekkel kapcsolatos bűnszervezet működtetéséért”.

A balközép PASOK pártszövetség olyan javaslatot nyújtott be, amely megtiltaná, hogy az olyan politikai elítéltek, mint Kasidiaris, induljanak a választásokon. Az eKathimerini görög hírportál szerint nem világos, hogy a kormány elfogadja-e a javaslatot.

A beszámolók szerint Kasidiaris a rácsok mögött is népszerű maradt hívei körében, rendszeresen használ mobiltelefont és posztol a közösségi médiában.

„Még arra is lehetőséget kapott, hogy rádióműsorokat tartson a cellájából, és nagyon hatékonyan használta a közösségi médiát, hogy támogatást gyűjtsön a fiatalok körében” – mondta egy hazafias mozgalmakat tanulmányozó csoport vezetője a Guardiannek.

Miután az Arany Hajnal pártot betiltották, új pártot alapított Nemzeti Párt – Görögök néven. A parlament azonban megtiltotta ennek a pártnak, hogy részt vegyen a júniusi választásokon, mivel attól tartottak, hogy Kasidiaris és mások, az Arany Hajnalhoz csatlakozott személyek újra bekerülhetnek a törvényhozó testületbe.

Kasidiaris – még szabadlábon – sem rejtette véka alá politikai hovatartozását

Kasidiaris mégis éreztette jelenlétét – börtöncellájából támogatta az új szélsőjobboldali pártok listáját, amelyek jól szerepeltek a választásokon, és az országos szavazatok több mint 12 százalékát szerezték meg.

Elemzők szerint az eredmények a hazafias szélsőjobboldal újjáéledését jelezhetik Görögországban.

Az Arany Hajnal – egy keményvonalas bevándorlóellenes párt volt, amely a 2010-es évek eleji görögországi pénzügyi válság nyomán alakult – tagjait azzal vádolták, hogy migránsokat és szélsőbaloldaliakat támadtak meg, néha fizikailag is. A tagok tagadták a „neonáci” jelzőt, de a csoport vezetői a német nemzetiszocialistákat dicsérték, megkérdőjelezték a holokauszt históriáját, és a fehér fajvédő szimbólumukat is használtak a hazafias jelképek mellett.

Az Arany Hajnal egykori tagját, Yiorgos Roupakias-t életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték Pavlos Fyssas, egy antifa rapper 2013-as meggyilkolásáért.

Kasidiaris gond nélkül beismerte, hogy „holokauszttagadó”, más Arany Hajnal-tagok pedig Izraelt Görögország és a görög ortodoxia örök ellenségének nevezték. Görög zsidó csoportok viszonzásképpen hisztériukusan elítélték az Arany Hajnal korábbi vezetőjét, amiért azt mondta, hogy Auschwitzban nem voltak gázkamrák.

Kövess minket -on és -en!

Mi, összegyűjtött fiatalok 1944. december 24-én, karácsony napján indultunk el Kéthelyről Csehszlovákián és Németországon keresztül: 1945 májusában érkeztünk meg a felső-ausztriai altheimi átmeneti táborba, amelyben már mintegy 30-35 000 fő tartózkodott.

Három náció volt az óriási lágerben: németek, japánok és magyarok. Nekünk, magyaroknak a japánok jelentették a szenzációt. Voltak vagy tízezren. Az atombomba ledobása után magát megadó mandzsúriai hadsereg egy része került ide. Fegyelmezettségük, összetartásuk csodálatra méltó volt.

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

„Antifasisztaként kriminalizáltak az Orbán-rezsim alatt” – Ilaria Salis olasz szélsőbaloldali verőemberből lett EP-képviselő, valamint társai emelték fel hangjukat a magyar igazságszolgáltatással szemben az Európai Parlamentben.

Kétnapi hajóút után megérkeztünk Szevasztopolba. A kiszállás után a kikötő melletti nagy rétre tereltek bennünket. Rongyos, kiéhezett lakosság rohant meg bennünket – ruhát, cipőt és ennivalót kunyeráltak tőlünk.

Ismét a Mihály Arkangyal Légiója nevű egykori román fasiszta mozgalmat és annak alapítóját, Corneliu Zelea Codreanut népszerűsítő falfirkák és matricák jelentek meg Bukarestben. 

„A »Lázadó Franciaország« (LFI) egy antifasiszta aktivista megmentésére sietett, akinek Magyarország kéri a kiadatását erőszakos cselekmények miatt” – írta meg a Le Figaro.

Adolf Hitler – értesülve Budapest csaknem megvalósult bekerítéséről – 1944. december 24-én este elrendelte a IV. SS-páncéloshadtest Magyarországra vezénylését és bevetését Budapest felmentése céljából.

1945 tavaszán Magyarország "felszabadítása" lényegében az ország szovjet megszállását, illetve leigázásának kezdetét jelenti.

Athénban antifasiszták próbáltak felrobbantani egy lakást, ahol görög hazafiak voltak, ám ehelyett önmagukat sikerült kiiktatniuk. A német hazafiakhoz kötődő Ein Prozent további információkra hívja fel a figyelmet, például arra, hogy az elkövetők kiváló kapcsolatokat ápoltak a berlini antifa színtérrel, s valószínűleg a Hammerbande néven elhíresült terrorcsoporttal is.

Fogságba esésem első percei veréssel teltek. Miközben a sorfalat álló angol katonák előtt elvonultunk, a géppisztoly agyával ütöttek, majd rugdaltak bennünket, gyorsabb haladásra késztetve a mintegy 300 embert.

Talán furcsán hangzik tőlem, de kezdem megsajnálni az izraelieket. Szomorú és szánalmas azt látni, hogy mi mindent kell elszenvedniük a Hamász, a Hezbollah és a húszik részéről. 

Jean-Marie Le Pen, a francia jobboldali Nemzeti Front (FN) alapítója és hosszú ideig vezető politikusa 96 éves korában elhunyt. Halálhírét családja is megerősítette.

A legutóbbi Ohio állambeli események, melyek a közelmúltban történt fehér fajvédő felvonulások mintáját követik, zsidók és liberálisok felzúdulását váltotta ki helyben és országosan is.

A dokumentum azt állítja, hogy a nemzetiszocialista Németország vezetősége 1944-ben az angol-amerikai erők és a Szovjetunió közötti szakításra várt, hogy az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát a tengely oldalára állítsa.