Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Ilias Kasidiaris 2021 óta ül egy görög börtönben a betiltott Arany Hajnal párttal való kapcsolata miatt. Ez azonban nem akadályozta meg Kasidiarist, akinek horogkeresztes tetoválása is van, hogy induljon Athén polgármesteri székéért.

A pártot karhatalmi erővel oszlatták fel, miután több tagját elítélték „gyűlölet-bűncselekményekkel kapcsolatos bűnszervezet működtetéséért”.

A balközép PASOK pártszövetség olyan javaslatot nyújtott be, amely megtiltaná, hogy az olyan politikai elítéltek, mint Kasidiaris, induljanak a választásokon. Az eKathimerini görög hírportál szerint nem világos, hogy a kormány elfogadja-e a javaslatot.

A beszámolók szerint Kasidiaris a rácsok mögött is népszerű maradt hívei körében, rendszeresen használ mobiltelefont és posztol a közösségi médiában.

„Még arra is lehetőséget kapott, hogy rádióműsorokat tartson a cellájából, és nagyon hatékonyan használta a közösségi médiát, hogy támogatást gyűjtsön a fiatalok körében” – mondta egy hazafias mozgalmakat tanulmányozó csoport vezetője a Guardiannek.

Miután az Arany Hajnal pártot betiltották, új pártot alapított Nemzeti Párt – Görögök néven. A parlament azonban megtiltotta ennek a pártnak, hogy részt vegyen a júniusi választásokon, mivel attól tartottak, hogy Kasidiaris és mások, az Arany Hajnalhoz csatlakozott személyek újra bekerülhetnek a törvényhozó testületbe.

Kasidiaris – még szabadlábon – sem rejtette véka alá politikai hovatartozását

Kasidiaris mégis éreztette jelenlétét – börtöncellájából támogatta az új szélsőjobboldali pártok listáját, amelyek jól szerepeltek a választásokon, és az országos szavazatok több mint 12 százalékát szerezték meg.

Elemzők szerint az eredmények a hazafias szélsőjobboldal újjáéledését jelezhetik Görögországban.

Az Arany Hajnal – egy keményvonalas bevándorlóellenes párt volt, amely a 2010-es évek eleji görögországi pénzügyi válság nyomán alakult – tagjait azzal vádolták, hogy migránsokat és szélsőbaloldaliakat támadtak meg, néha fizikailag is. A tagok tagadták a „neonáci” jelzőt, de a csoport vezetői a német nemzetiszocialistákat dicsérték, megkérdőjelezték a holokauszt históriáját, és a fehér fajvédő szimbólumukat is használtak a hazafias jelképek mellett.

Az Arany Hajnal egykori tagját, Yiorgos Roupakias-t életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték Pavlos Fyssas, egy antifa rapper 2013-as meggyilkolásáért.

Kasidiaris gond nélkül beismerte, hogy „holokauszttagadó”, más Arany Hajnal-tagok pedig Izraelt Görögország és a görög ortodoxia örök ellenségének nevezték. Görög zsidó csoportok viszonzásképpen hisztériukusan elítélték az Arany Hajnal korábbi vezetőjét, amiért azt mondta, hogy Auschwitzban nem voltak gázkamrák.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Vasárnap ismét a demokrácia csodálatos működéséről tettek tanúbizonyságot a héber rend őrei az egykori Németországban.

Oroszok és civil román rendőrök vették körül 1945. január 2-án Érdmindszentet. Senki sem távozhatott.

A Haus am Bogenseet az a Film Heritage Inc. vásárolta meg, amely a Panama-iratokban az ukrán first lady résztulajdona volt.

1945. május 9-én kényszerítették térdre a Szövetségesek a Nagynémet Birodalmat, azonban arról nem szokás beszélni, mi mindennel járt ez a győzelem.

Az ottawai orosz nagykövet szerint a kanadai hatóságok „hajlamosak késleltetni a volt nácik elleni pereket”.

Magyarország második világháborús történetének van egy apró, alig ismert, de egyben rendkívül érdekes fejezete: az egyéni fegyverténnyel ellenséges harckocsit megsemmisítő magyar honvédek termőfölddel való jutalmazása.

Egy Simon Knittel antifaiszta összefogott, a Laut gegen Nazis (Hangosan a nácik ellen, LGN) nevű szélsőséges szervezettel és egy hamburgi ügyvédi irodával, hogy a védjegyhivatalon keresztül kisajátítsák a hazafias jelszavakat.

Több tízezer zsidó és zsidószimpatizáns vonult fel Izrael mellett Washingtonban, ám ez nem mindenkinek volt kedvére.

Ha már múlt héten szóba került a Fanta, arra gondoltam, nézzük meg közelebbről ennek az italnak az eredettörténetét, illetve tegyük rendbe az üdítőt övező féligazságokat, tévedéseket.

1945 tavaszán Magyarország "felszabadítása" lényegében az ország szovjet megszállását, illetve leigázásának kezdetét jelenti.

Egy idős német asszonynak, aki személyesen ismerte, hiszen munkaadója volt, a név – Adolf Hitler – mosolyt csalt az arcára, nem pedig borzongást.

A felvidéki Szencen található Anton Bernolák Gimnázium történelem tanárát Slavomír Maľát diákjai jelentették az iskolának, miután nézeteivel és véleményeivel a „törvénysértés határán mozgott”.

A szerbiai Elektronikus Médiumokat Szabályozó Testület elnöke, Olivera Zekic a Telegramon tett közzé egy fotót, amelyen SS-egyenruhában tetszeleg.

A trianoni szerződés az etnikai állapotokat, az 1910-es népszámlálási adatokat sem vette figyelembe, így mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon túlra, fele összefüggő tömbben a határok mentén. 

Az első ember alkotta eszközt, amely áttörte a világűr határát, az Adolf Hitler szupertitkos csodafegyver-programját, az A-4-es vagy közismertebb nevén a V-2-es ballisztikus rakétát megépítő fejlesztőcsoport vezetője, dr. Wernher von Braun konstruálta meg.