Kövess minket -on és -en!

Idén is megrendezi a Székely Nemzeti Tanács a Székely Szabadság Napját,

amelyhez várhatóan Marosvásárhelyen tízezrek csatlakoznak majd, valamint számos más városban is lesznek szimpátiatüntetések. A demonstráció a tavalyi kitiltások és elhatárolódások miatt vegyes érzéseket kelthet sokakban, de még mindig az autonómiaküzdelem elmúlt éveinek legfontosabb eseménye lehet, ha megőrzi eredeti célját.

A Székely Szabadság Napja az elmúlt években az autonómiaküzdelem legfontosabb napjává vált, ekkor ugyanis tízezrek emelik fel hangjukat Székelyföld önrendelkezéséért. A marosvásárhelyi Postaréten a résztvevők megkoszorúzzák a székely vértanúk emlékoszlopát, amelyre Jókai Mór szavait vésték: „törvényes, szabad és független, nemzeti állás”. Ezek a szavak lettek a megmozdulás jelszavai, ennek jegyében követelik Székelyföld területi autonómiáját. A Székely Nemzeti Tanács (SZNT) rendezvényével egy időben számos erdélyi, csonkaországi és európai városban tartanak szimpátiatüntetést.

"Legyünk a tavalyinál, tavalyelőttinél is többen 2015. március 10-én 16 órakor Marosvásárhelyen, a Székely Vértanúk emlékművénél, hogy megértse a világ, békés szándékkal, jogkövető módon, de rendíthetetlen akarattal ragaszkodunk a Székely Nemzeti Tanács által megfogalmazott célhoz: Székelyföld területi autonómiájához."

- olvasható Izsák Balázs, az SZNT elnökének idei felhívásában. Az emlékműnél tartott rendezvényen a felszólalók a tavalyi évben is azt követelték, hogy Székelyföld alkosson önálló fejlesztési és közigazgatási régiót, melynek autonómiáját törvény szavatolja. Ugyanakkor tiltakoztak a székely nép érdekeit sértő, létét fenyegető közigazgatási átalakítás terve ellen, követelték, hogy a hatóságok azonnal szüntessék be a székely jelképek üldözését, és a kormány kezdjen párbeszédet Székelyföld státusáról a Székely Nemzeti Tanáccsal és a székely önkormányzatokkal.

A tömeg résztvevői egy kiáltványt is elfogadtak, amit aztán a Marosvásárhely főterén található prefektusi hivatalhoz vittek át, majd átadták a kormány megyei képviselőjének. Ezt a közös vonulást a polgármester előzetesen megtiltotta, és a több tízezer résztvevőnek megalázó módon a járdán kellett összezsúfolódnia. Ez és a román csendőrség agresszív fellépése jogos indulatokat is kiváltott, így volt egy kisebb összecsapás (amely kapcsán a szervezők a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalomra próbálták kenni a rendbontást), de összességében megőrizte békés jellegét a rendezvény, viszont sokakban rossz szájízt hagyott maga után, hogy ilyen megalázó helyzetbe kényszerítették a székely tömeget.

A tavalyi rendezvénynek volt egy másik érthetetlen történése is, ez pedig az egyetlen magyarországi pártot érte, amelyik magas szinten képviseltette magát Marosvásárhelyen. Vona Gábor, a Jobbik elnöke és Szávay István, a párt nemzetpolitikai kabinetjének elnöke személyesen állt ki a székely szabadság ügye mellett, és bár a Jobbikon kívül egyik párt sem támogatta a rendezvényt, mégis őket érte támadás. Izsák Balázs megdöbbentő módon arról beszélt, hogy nem örül annak, hogy a párt résztvesz a rendezvényen, a román államfő sajtónyilatkozatban szögezte le, hogy betiltaná a párt működését Románia területén, végül pedig a román hatóságok kitiltották az ország területéről Szávay Istvánt, a HVIM társvezetőjét, Zagyva György Gyulát, az Új Magyar Gárda székelyföldi parancsnokát, Mikola Bélát, valamint a Betyársereget vezető Tyirityán Zsoltot. A kitiltás külön érdekessége, hogy a rendezvény napján sem Tyirityán, sem Zagyva nem tartózkodott az országban. Vona Gábor pártelnököt nem sokkal később húsz év börtönnel fenyegette meg a román vádhatóság, amelyre ő nyílt levelében azt válaszolta, hogy

"amíg a szívem dobog, magyar leszek és küzdeni fogok az autonómiáért".

A rendezvényre Magyarországról is sokan érkeznek szervezetten is, például a Trianonban szétszabdalt országunk bemutatásának igényével közel huszonöt éve utazásokat szervező GoforGO Utazási Iroda is, ami idén a Legbátrabb Város, a Hűség Városa, a délvidéki Szentlászló mellett Marosvásárhelyre is indít buszt március 10-ére. Igaz, az Romániai Magyar Demokrata Szövetség, melynek elnöke Románia miniszterelnök-helyettese a tavalyi rendezvény után arról beszélt, hogy nem ért egyet azzal, hogy magyarországiak tiltakozzanak erdélyi megmozdulásokon.

Látható, hogy van baj politikai téren, de a vegyes érzéseket keltő tavalyi rendezvény után is elmondható azonban az, hogy továbbra is a székely autonómiatörekvés legtöbb embert megmozgató rendezvénye várható március 10-én, amelynek szükségességét nemcsak a székely identitástudat és a magyar igazságérzet erősíti meg, de számos nemzetközi példa is azt mutatja, hogy a székelyek rendíthetetlen kitartása és az asszimilációval szembeni páratlan ellenállása előbb-utóbb meg kell hozza gyümölcsét.

(alfahir.hu)

Kövess minket -on és -en!

Körülbelül ezer aktivista – sokan feketébe öltözve és maszkot viselve – vonult végig Párizs utcáin, hogy megemlékezzenek egy nacionalista diák 1994-es haláláról.

Amint ismert, a németországi Magdeburgban szörnyűséges események zajlottak le. A karácsonyi vásárban péntek este egy szaúd-arábiai származású, de már 2006 óta Németországban élő férfi egy bérelt BMW-vel a tömegbe hajtott.

Alakulatunknak az orosz túlerővel szemben vissza kellett vonulnia, egészen a Stájer Alpokig. Itt ért bennünket a háború vége.

Focsaniból Krasznogorszkba kerültünk. Itt vettek minket először névjegyzékbe, még számot is kaptunk, egyenkénti kihallgatás után.

Jaroszlav Hunka nyilvánosan elismerte, hogy a második világháború idején önként jelentkezett a Waffen-SS galíciai hadosztályába.

A tengerentúli nemzetiszocialista szimpatizánsok Adolf Hitler számára építtették a kaliforniai luxus-főhadiszállást, a háború kitörése miatt azonban a Führer végül soha nem jutott el oda.

„Neonáci csoporthoz tartozás”, valamint más „szélsőséges bűncselekmények” gyanúja miatt 20 személyt őrizetbe vett a szlovák rendőrség egy akciója során Pozsonyban - jelentette a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség a pozsonyi kerületi ügyészség közlésére hivatkozva.

1943. október 4-én Himmler Posenben beszédet mondott. Ebben az SS-t „fegyveres rendnek” nevezte, amelynek a jövőben – a Szovjetunió felszámolása után – meg kell védenie Európát az Urálon túli „ázsiai hordáktól”. 

A kelet-poroszországi Farkasverem olyan volt, akár egy szigorúan őrzött és álcázott kisváros. A Führer több mint 800 napot töltött itt.

Az ODESSA nevű titkos SS szervezet üldözött nemzetiszocialisták ezreit mentette ki Németországból a világháború utolsó hónapjaiban, a menekülés fő célpontja a biztonságos Argentína volt. A zsidó szupremácisták keresik, hogy élnek-e még olyanok, akiken még bosszút állhatnának.

Felállva tapsolt a német hallgatóság a 2023-as antifa támadások egyik vádlottjának a Fővárosi Törvényszék dísztermében. Az előkészítő ülésen az ügyészség 14 év fegyházbüntetést ajánlott, ha beismeri a tettét.

Ugyan német és a magyar uralkodó 1463-ban Bécsújhelyen egyezményt kötött, csak idő kérdése volt, hogy mikor vonul fegyverrel egymás ellen a közép-európai regionális hatalmi ambíciókat dédelgető I. Mátyás magyar király és a magyar trónra is igényt tartó III. Frigyes német-római császár. 

Niedermüller Péter, Erzsébetváros zsidó polgármestere múlt héten tette közzé a Facebook-oldalán, hogy tudomása szerint „neonácik gyülekezőhelye” egy Damjanich utcai pinceklub.

Pro vagy kontra, de az egyértelmű, hogy napjaink politikai felhozatalában a főszereplők egyikévé avanzsált a milliárdos Elon Musk, és ennek az üde színfoltnak én még azzal együtt is örülök, hogy az elmúlt évek keserű tapasztalatai nyomán kénytelen vagyok az ő személyét is erős fenntartásokkal kezelni.

2024 nyarán és őszén a Norsk Institutt for Kulturminneforskning (NIKU), a kulturális örökséggel foglalkozó független kutatóközpont régészei a Tønsbergben lévő helyszínen ásatásokat végeztek néhány utcai csatorna korszerűsítésével kapcsolatos munkálatok előtt.