Kövess minket -on és -en!

Egy amerikai aukciós ház két Adolf Hitlerrel kapcsolatos, 1945-ös táviratot árverezett el. A kikiáltási ár 30 ezer dollár volt, a két levél végül 81 250 dollárért, azaz kb. 23 millió forintért kelt el.

A Maryland állambeli Chesapeake Cityben működő Alexander Historical Auctions által árverésre hirdetett két dokumentum közül az egyiket Ferdinand Schörner, a német szárazföldi haderő főparanacsnoka írta Hitlernek 1945. április 23-án.

A meggyőződéses nemzetiszocialista Berlin elfoglalása előtt nem sokkal az érte harcoló katonák nevében azt javasolja a Führernek, hogy haladéktalanul hagyja el a német fővárost. A levél szerint "egyedül ön a garanciája annak, Führerem, hogy a Harmadik Birodalom a továbbiakban is összetartson".

A másik levél Hitler erre küldött válasza. A Führer az 1945. április 24-i keltezésű táviratban ezt írja:

Berlinben maradok, hogy méltó módon vegyek részt Németország döntő harcában, és ezzel minden itt maradottnak például szolgáljak. Úgy hiszem, ezzel teszem a legjobb szolgálatot Németországnak.

A Führer azt írja: mindent meg kell tenni, hogy megnyerjék a harcot és visszaverjék a támadást. A szárazföldi erők főparancsnokának ezért azt írja, "ebben ön is tud segíteni, amennyiben csapataival a lehető leghamarabb előretör északi irányba."

Bill Panagopulos, az aukciósház vezetője azt mondta: nincs más olyan dokumentum, amelyben Hitler kinyilvánítaná, hogy Berlinben akar maradni, ami egyben a halálát is jelentette. Panagopulos szerint így a levél jelentősége az, hogy ebben a Führer - közvetetten - az öngyilkossági szándékát is kinyilvánítja.

Adolf Hitler hat nappal a választávirat megírása után, 1945. április 30-án lett öngyilkos a berlini birodalmi kancellária épülete alatt található bunkerben.

Kövess minket -on és -en!

A Csíkszentdomonkos és Marosfő körüli harcokban estem fogságba 1944. szeptember 12-én a 23. határvadász zászlóalj tisztjeként. A gyűjtőtáborok – Brassó, Focsani, Moszkva – után Magnyitogorszkban tettek ki a vasúti szerelvényből.

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

Niedermüller Péter lelkes antifasiszta. Hithű kommunista, no meg persze zsidó is. A véleményszabadság a legkisebb mértékben sem érdekli, az újbaloldalhoz hasonlóan a vélemény addig fontos neki, amíg beleilleszthető az ő nézetrendszerébe.

Ma 1945. május 8-át a második világháború végének és a „náci rezsim” bukásának napjaként tartják számon hivatalosan Németországban.

Körülbelül 30–40 ember gyűlt össze a Niedermüller Péter által meghirdetett tüntetésre a Nordic Sun Pub előtt kedd délután. 

Bűnözők szabadon engedését tervezi a brit kormány annak érdekében, hogy a börtönök túlzsúfoltsága ne késleltesse a nacionalisták és fehér patrióták megbüntetését, akiket az elmúlt hetek bevándorlásellenes tüntetésein, illetve a brit kormányt kritizáló bejegyzések megosztása miatt tartóztattak le.

Kétnapi hajóút után megérkeztünk Szevasztopolba. A kiszállás után a kikötő melletti nagy rétre tereltek bennünket. Rongyos, kiéhezett lakosság rohant meg bennünket – ruhát, cipőt és ennivalót kunyeráltak tőlünk.

A Führer születésnapján a magyar rádió ünnepi műsor keretében emlékezett meg a német nép vezéréről.

Talán furcsán hangzik tőlem, de kezdem megsajnálni az izraelieket. Szomorú és szánalmas azt látni, hogy mi mindent kell elszenvedniük a Hamász, a Hezbollah és a húszik részéről. 

Sokan vérmes reményeket fűznek Trump következő elnöki ciklusához, egyebek mellett a világbéke megteremtését is várva tőle. Számos előjel azonban arra utal, hogy csalódni fognak a várakozásaikban. 

A legutóbbi Ohio állambeli események, melyek a közelmúltban történt fehér fajvédő felvonulások mintáját követik, zsidók és liberálisok felzúdulását váltotta ki helyben és országosan is.

Budapest XII. kerületében ismeretlen patrióták horogkeresztet festettek a szovjet megszállókat dícsőítő emlékműre. 

Focsaniból Krasznogorszkba kerültünk. Itt vettek minket először névjegyzékbe, még számot is kaptunk, egyenkénti kihallgatás után.

Szovjet hadijelentések szerint 1945. április 4-én fejeződtek be Magyarországon a második világháborús harci cselekmények, amikor a Vörös Hadsereg "kiűzte" az utolsó német egységeket.

Aszad elsősorban önmagát hibáztathatja a vereségéért, mert túlságosan is Iránra, a Hezbollahra és Oroszországra támaszkodott, és nem gondoskodott arról, hogy megtisztítsa korrupt tisztikarát és modernizálja hadseregét. Semmi ilyet nem tett, és most vesztett.