Kövess minket -on és -en!

Az osztrák parlament szigorította a nemzetiszocialista jelképek betiltásáról szóló törvényt, kiszélesítette annak hatályát és megerősítette a tiltott jelképek megjelenítésére és terjesztésére kiszabott büntetéseket arra hivatkozva, hogy erősödik az „antiszemitizmus”.

Ausztriában eddig is a világ legszigorúbb törvényei voltak életben a „holokauszt tagadása” és a „nácibarát tevékenységek” ellen.

2022-ben az osztrák kormány úgy döntött, hogy módosítja az 1947-es úgynevezett tilalmi törvényét, hogy alkalmazkodjon az olyan közelmúltbeli fejleményekhez, mint az antiszemitizmus és a radikalizálódás fokozódása, bár azt nem verték nagy dobra, hogy ez jórészt az országban élő iszlámhitű araboknak és törököknek köszönhető.

A jogszabály szerint a nemzetiszocialista jelvények vagy a Hamász palesztin csoporthoz vagy a szélsőjobboldali mozgalmakhoz kapcsolódó jelképek viselése 20.000 euróig terjedő pénzbírsággal sújtható.

A törvénymódosítás értelmében a holokauszt bárminemű bagatellizálása vagy tagadása – még ha csak részben is – büntetendő, kiterjesztve azt a kört, amely korábban csak a „durva” bagatellizálást kriminalizálta, jelentsen ez bármit.

A jogszabály – amelyhez a parlament kétharmados többsége volt szükséges – a nemzetiszocialista emléktárgyak elkobzását is lehetővé teszi büntetőjogi elítéléstől függetlenül.

Ezenkívül a jogszabály módosította a törvényt annak érdekében, hogy a joghatóságot kiterjessze olyan esetekre is, amikor osztrák állampolgárok Ausztria területén kívül követnek el gondolatbűncselekményeket az interneten.

A törvény értelmében bűnösnek talált köztisztviselőket eltiltják az állami foglalkoztatástól.

A hónap elején Alma Zadic igazságügyi miniszter „történelminek” nevezte a módosítást, hangsúlyozva, hogy a tilalmi törvény legutóbbi jelentős reformjára több mint 30 éve került sor. „Az átalakításra azért volt szükség, hogy a jövőben hatékonyabb és következetesebb fellépést lehessen tenni az antiszemitizmus, a jobboldali szélsőségesség és a dezinformáció ellen” – tette hozzá Zadic.

„Az a tény, hogy a holokauszt tagadása csak akkor legyen büntethető... ha legalább 10 ember előtt történik, rossz jelzést küld” – mondta Willi Mernyi, az Osztrák Mauthausen Bizottság elnöke múlt havi nyilatkozatában.

Kövess minket -on és -en!

Schleswig-Holsteinben töltöttük 1945 nyarát. Itt gyűjtötték össze az angol fogságba került többi magyar katonát és leventét is. 

Néha érdemes egy-egy szürreális, szatirikus nézőpontot előrántani a "kalapból", mert ezekből szemlélve meglehetősen megvilágító erejű látleletet kaphatunk a valóságról.

Zsidó-liberális hisztéria vezette fel a Bayern München és az olasz Lazio visszavágóját, aminek a tétje negyeddöntőbe jutás a Bajnokok Ligájában.

Focsaniból 1945. június első hónapjaiban 2500 magyar tisztet indítottak útba a Szovjetunió belsejébe. A 22 napos út után megérkeztünk a Vjazna folyó partján fekvő Vjaznikiba.

A gyűjtőtáborba kerülésünk után napokon belül szájról szájra járt a hír, hogy itt kapjuk meg azt az igazoló papírt, amivel biztonságosan hazaindulhatunk. 

Sokan vérmes reményeket fűznek Trump következő elnöki ciklusához, egyebek mellett a világbéke megteremtését is várva tőle. Számos előjel azonban arra utal, hogy csalódni fognak a várakozásaikban. 

A szerző 1948-49-ben, a „nácitlanítás” csúcspontján egy sor titkos propaganda küldetést irányított a levert Németországba.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

Európa, történelmében átélt minden felforgató népvándorlást, látott véres háborúkat és átkos széthúzást, de a második világháborút követő lét és nemlét ily tragikus válaszútja elé nem került még soha.

Öt év börtönbüntetéssel fenyegetik kaphat Karl Münter, a 96 éves volt SS-katonát, aki az ascq-i megtorlásért felelős parancsnok egységében szolgált. 

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

Első fokon pénzbüntetéssel sújtotta a Szentesi Járásbíróság azt a férfit, aki tavaly decemberben egy horogkeresztes zászlót rakott ki lakásának ablakába – tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője az MTI-t.

A szerb hatóságok kiemelték a Dunából a második világháború idején elsüllyesztett egyik német hadihajóroncsot. A folyam mélyén még további mintegy negyven roncs található, amelyekben mindmáig ott hevernek az egykori robbanóanyagok.

Kommandósok és bilincsek nélkül jelent meg legutóbbi tárgyalásán az antifa támadások elsőrendű vádlottja. Az olasz nőnek az ügyben ez volt a harmadik tárgyalása, de vallomást mindeddig még nem tett az ülések idején.

Október 20-án a Die Heimat (korábban NPD) baden-württembergi elnökét, Marina Djonovićot megtámadta és megsebesítette egy csoport baloldali szélsőséges.