Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Tíz év börtönbüntetést kapott a betiltott brit nemzetiszocialista szervezet, a National Action társalapítója.

A 32 éves Ben Raymondra a bristoli koronabíróság bírója rótt ki egy évtizedet, miután „terrorcselekmény” miatt korábban már elítélték.

Ben Raymond 2013-ban társalapítója volt a nemzetiszocialista szellemiségű patrióta szervezetnek, amely az etnikai tisztogatást, valamint az LMBTQ-deviánsok és a liberálisok elleni aktivizmust hirdette.

Az úgynevezett „terrortörvény” értelmében 2016 decemberében betiltották, így ez lett az első szélsőjobboldali csoport, amelyet kriminalizáltak a Brit Fasiszták Szövetsége 1940-es törvényen kívül helyezése óta.

A belügyminisztérium diktatórikus lépése után Raymond segített a National Action-nek átalakulni egy új csoporttá, NS131 – National Socialist Anti-Capitalist Action néven.

A bristoli koronabíróság bírája nyolc év börtönbüntetésre és két évre meghosszabbított próbaidőre ítélte Raymondot. Minimum öt év és négy hónap börtönbüntetést fog letölteni, mielőtt feltételesen szabadlábra helyezhető. Ugyancsak 15 évre vonatkoznak rá a terrorizmusról szóló törvény korlátozó rendelkezései, akkor is, ha már szabadult.

Az ítélet kihirdetésekor a bíró külön nehezményezte, hogy a National Action fiatalokat tervezett a soraiba toborozni. „Egyértelmű, hogy ez a propagandaanyag a fiataloknak szólt. Valójában fennállt a veszélye annak, hogy ezeket a fiatalokat az Ön anyaga extrém faji erőszakos cselekmények elkövetésére készteti.”

Ben Raymondot az esküdtszék bűnösnek találta abban, hogy egy „terrorista” szervezet tagja volt. Két rendbeli bűntett miatt is elítélték, amiért olyan iratok voltak a birtokában, amelyek az „Andrew Berwick európai függetlenségi nyilatkozata” és „Ragnar Benson házi készítésű detonátorok” címet viselték. További négy hasonló vád alól viszont felmentették.

A National Action vezetőjét, Christopher Lythgoe-t 2018-ban nyolc év börtönbüntetésre ítélték, miután bűnösnek találták „betiltott csoportban való tagságban”.

A National Actiont többet között azért tiltották be, mert az interneten üdvözölte a bevándorlást támogató Jo Cox munkáspárti képviselő meggyilkolását, akit 2016-ban a magányos farkasként tevékenykedő Thomas Mair nemzetiszocialista aktivista lőtt le és késelt halálra.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az 1944 őszén szovjet megszállás alá került Kecskeméten a nyugat-magyarországi harci cselekmények és a világháború vége után is még fél évvel, 1945 karácsonyán is előfordultak a szovjet katonák által elkövetett rablások és gyilkosságok a polgári lakossággal és az újonnan felálló rendőrség tagjaival szemben egyaránt.

Megvonta az állami támogatást a következő hat évre a német alkotmánybíróság a zsidó-liberális sajtóban „neonáciként” számon tartott Die Heimat nevű párttól.

A dunántúli hadműveletekben vettünk részt 1944 őszén és telén. Székesfehérvár eleste után – december 26-án – a balról Pusztavám, jobbról Csákvár–Környe irányába előre törő szovjet csapatok bekerítettek bennünket.

A 20. századi magyar történelem legsötétebb időszaka köthető Rákosi Mátyás nevéhez, aki hasonlóan a legtöbb kommunistához, a legmesszebbmenőkig álságosan élt.

Híradó szakaszparancsnokként szolgáltam Ungváron 1944 októberében. Közben Nyékládházára kerültem, ahonnan november 4-én a szovjet katonák vittel el többedmagammal „kicsi robotra”, amiből négyévi kényszermunka lett.

Nagyjából tizenkét kommunista jelent meg a IV. kerületi Tanácsköztársaság-szobornál, hogy méltassa a Kun (Konh) Béla-féle vörös terrort. Velük szemben kétszer ennyi hazafi fejezte ki nemtetszését – írja a Magyar Jelen.

1945. május 9-én kényszerítették térdre a Szövetségesek a Nagynémet Birodalmat, azonban arról nem szokás beszélni, mi mindennel járt ez a győzelem.

Az alábbi írás a szerző utolsó írása, amelyet 1999. augusztusában vetett papírra és a Magyar Összetartás 1999. novemberi számában látott napvilágot.

Menetünk 1945 nagypénteként indult el Ausztria felé. Május 2-án Gmunden városka közelébe értünk. Az oroszok a hátunk mögött, előttünk a linzi műút, azon túl a szövetséges csapatok tanyáztak.

Valószínűleg kevés furább szervezet létezett a nemzetiszocialista Németországban, mint az általában csak „Zsidók Hitlerért” néven emlegetett egyesület.

A keletről érkező hírek hatására a magyar lakosság rettegett a Vörös Hadsereg katonáitól. A szovjetek 1944. augusztus 26-án értek magyar területre az Úz völgyében, komoly harcok közepette vonultak nyugat felé, míg a front 1945 áprilisában átvonult az országon.

Évtizedekig agyonhallgatták a világtörténelem legsúlyosabb, legtöbb – 9343 – áldozatot követelő hajókatasztrófáját, a Wilhelm Gustloff 1945. január 30-án történt megtorpedózását.

Kommandósok és bilincsek nélkül jelent meg legutóbbi tárgyalásán az antifa támadások elsőrendű vádlottja. Az olasz nőnek az ügyben ez volt a harmadik tárgyalása, de vallomást mindeddig még nem tett az ülések idején.

Miután fogságom 52. napján, 1945. március 15-én elhagytuk a gödöllői poklot, csalárd módon áthajtottak bennünket Budapest helyett Monoron át Ceglédre.

1943 elejére az SS vezetése a múlt évben engedélyezett 30 000 fős keretet időközben 50 000 főre akarta emelni Magyarországon.