Kövess minket -on és -en!

Egyre aktívabb a kanadai határon túl az amerikai Goyim Defense League (Gój Védelmi Liga) nevű csoport, amely antiszemita felvilágosító anyagok terjesztését végzi a lakónegyedekben.

A Peterborough város rendőrsége nyomozást folytat, miután 19 lakos arról számolt be, hogy „antiszemita összeesküvés-elméleteket” és „fehér felsőbbrendűségi” propagandát hirdető szórólapokat kaptak, ami három hónapon belül a harmadik alkalom, hogy ilyen szórólapokat osztottak szét a város különböző negyedeiben – írja a Toronto Star.

A szórólapokat az amerikai székhelyű  Goyim Defense League (GDL nevű szervezet készítette, amely saját bevallása szerint a zsidó összeesküvésre figyelmezteti a fehér embereket. A csoport által Kaliforniában, Texasban, Észak-Karolinában, Idahoban, Vermontban, Alabamában, Illinoisban, Pennsylvaniában, Floridában és más államokban terjesztett szórólapokon a zsidókat nevezték meg a COVID-19 világjárványért, és megkérdőjelezték a holokausztban elpusztult zsidók számát.

Jeff Leal, Peterborough polgármestere elítélte a szórólapokat. „Egyszerűen elfogadhatatlan, hogy a zsidó közösségben élő testvéreinket ilyen aljas gyűlölet célpontjaivá váltak” – mondta.

„Valamilyen oknál fogva úgy tűnik, hogy Peterborough a szélsőséges jobboldali érzelmek melegágyává vált” – mondta Ron Molnar, a Peterborough-i Zsidó Közösségi Központ szóvivője a kanadai sajtóorgánumokkal megosztott nyilatkozatában.

„De magát a zsidó közösséget nem célozták meg konkrétan, csak ugyanazzal az ecsettel, vagy következtetésből egy kicsit nagyobb ecsettel kátrányozták” – tette hozzá.

Az incidens egy héttel azután történt, hogy a hónap elején fajvédő és zsidóellenes táblákat helyeztek ki egy peterborough-i középiskolában, ami szintén zsidó-liberális médiahisztériát keltett.

Az GDL idén fokozta propagandatevékenységét Kanadában. Januárban a saskatoon-i rendőrség nyomozást indított a szórólapok miatt, amelyekben megírták, hogy a zsidók tartják kontroll alatt a médiát, és őket tették felelőssé a folyamatos tömeges bevándorlásért, valamint az abortusz lehetőségéért.

A csoportot Jon Minadeo vezeti, aki antiszemita médiaszemélyiségként futott be az elmúlt években. A 40 éves Minadeót a georgiai Bibb megyében egy zsinagóga előtt rendezett antiszemita demonstráció során letartóztatták a múlt hónapban.

A kaliforniai The Press Democratnak adott interjújában 2022 márciusában Minadeo elmondta, hogy félti az életét, mivel akikkel szemben áll, veszélyesek. Minadeo ezt követően elhagyta kaliforniai otthonát, és tavaly decemberben Floridába költözött.

2022 augusztusában a holland hatóságok parancsára letartóztatták Lengyelországban Minadeo kanadai munkatársát, Robert Wilsont, amiért négy hónappal korábban antiszemita üzenetet vetített az amszterdami Anne Frank Házra.

A borítóképen Robert Wilson és Jon Minadeo az egykori Auschwitz-Birkenau munkatábor kapujában látható, ahol transzparensekkel üzennek az amerikai Rágazlmazásellenes Liga (ADL) zsidó szupremácista elnökének („Greenblatt le.ophat 6 millió farkat”). 

Kövess minket -on és -en!

Az ötvenegy éves Lee Dunn július végén az angliai tüntetések közepette megosztott három bejegyzést a Facebook-oldalán. 

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) hat év börtönbüntetésre ítélte Marián Magátot, akit törvénybe ütköző gondolatok kifejtésével kapcsolatos vádpontokban bűnösnek találtak.

Az első bécsi döntés, így a felvidéki magyarság jelentős részének hazatérése az elmúlt évszázadok kevés sikeres, ám annál jelentősebb epizódjának egyike a magyar történelemben.

Miután fogságom 52. napján, 1945. március 15-én elhagytuk a gödöllői poklot, csalárd módon áthajtottak bennünket Budapest helyett Monoron át Ceglédre.

A mai Németországban és Ausztriában rendkívül veszélyes vállalkozásra adja a fejét az, aki úgy gondolja, megpróbál kiállni hazája és népe mellett, és ilyen irányú aktivizmust folytat. 

A Tiszamenti falucskában – Tiszaeszláron – egy Solymosi nevű parasztasszony kékítőért küldötte Eszter nevű 14 éves leányát. A kis Solymosi Eszter azonban sohasem tért vissza.

A propaganda, a „marketing” és az „üzenet terjesztése” szféránk egyik – ha nem a legfontosabb – küldetése. Mindig is kulcsfontosságú része volt a küzdelemnek, a Kampfzeit napjaitól mindmáig.

Három náció volt az óriási lágerben: németek, japánok és magyarok. Nekünk, magyaroknak a japánok jelentették a szenzációt. Voltak vagy tízezren. Az atombomba ledobása után magát megadó mandzsúriai hadsereg egy része került ide. Fegyelmezettségük, összetartásuk csodálatra méltó volt.

A szabadpiaci kapitalizmus legfőbb jellemzője az, hogy a gazdasági szereplők között sikerorientált verseny zajlik, és az állam közvetlenül nem avatkozik bele a gazdasági folyamatokba. Amerika ezt már régóta feladta, és helyette államkapitalizmust gyakorol, amelyben a Fed (központi bank) jutalmazza a haverjait, akár sikeresek, akár nem.

1946. január 19-én indult el Budaörsről az első, kitelepítésre ítélt magyarországi németeket szállító vonat, amely a második világháborút követő szélesebb kelet-európai etnikai tisztogatás hazai szakaszának kezdetét jelentette. 

A berlini rendőrség és az Állami Bűnügyi Rendőrség vizsgálatot indított az Alternatíva Németország (AFD) ellen, amiért a párt székházának teraszára egy integető hóemberfigurát helyeztek ki.

Azonnali hatállyal hazaküldtek hét ukrán katonát, akik a Bundeswehrnél vettek részt kiképzésen, mivel Németországban törvény tiltja szinte minden jobboldali vagy hazafias szimbólum használatát.

A soha nem létezett zsidó-keresztény kultúrát (amely egy filoszemita politikai termék) megvédeni igyekvő Magyar Péter egy keménynek gondolt odamondással kezdte beszédét a közmédia épülete előtt.

Miután Olaszországban EP-képviselőnek választották az antifasiszta Ilaria Salist, a magyar rendőrség elengedte a házi őrizetből az antifasiszta útonállót. Most a Guardiannek panaszkodott egy sort, hogy milyen körülmények között tartották fogva.

A trianoni szerződés az etnikai állapotokat, az 1910-es népszámlálási adatokat sem vette figyelembe, így mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon túlra, fele összefüggő tömbben a határok mentén.