Kövess minket -on és -en!

A hétvégén zajlott le az idei Becsület Napja. Másképpen történt, mint amit a korábbi években megszokhattunk.

Ugyanis - ami számomra a legfontosabb -, az elmúlt évek tendenciáit háttérbe szorítva nem több, hanem egyetlenegy, központi rendezvény volt a fővárosban, s ez mindenképpen örvendetes. A rendezvény sikerességét beárnyékolni igyekvő rémhírterjesztés és suttogó propaganda ez évben is megpróbálta rányomni bélyegét az ünnepre. A szervezők biztonsági okokból a helyszínt az utolsó pillanatban hozhatták csak nyilvánosságra, így közel sem volt ideálisnak nevezhető a légkör, amelyben elérkeztünk 2014. február 8-áig. Mindezek tükrében kell tehát értékelnünk, és tiszta lelkiismerettel azt mondhatjuk; célunkat elértük.

Akik tavaly ott voltak október 23-án a Corvin közben, talán emlékezhetnek rá, úgy fejeztem be beszédemet; fogjuk még büszkén felhúzni a Budai Várban az Árpád-sávos lobogót! Nos, természetesen, pontosabban szólva sajnos oly' módon, ahogy akkor értettem, ez a zászlófelvonás még nem érkezett el, miszerint hungaristák kezébe kerül a hatalom Magyarországon, de tény amit tény, 15 év után újra a Várban került megtartásra a Becsület Napja. Erre igenis lehetünk büszkék, hiszen mégiscsak ott lobogtak az Árpád-sávos zászlók Kapisztrán Szent János szobra előtt. Lényegében minden hazafias szervezet ott volt, jóleső érzés volt látni egymás mellett a Pax Hungarica Mozgalom és a Magyar Nemzeti Arcvonal zászlóit. Béres Viktor 17 szervezet nevében mondta el a közös megemlékező beszédet. De köszönöm azt is, hogy hallhattam Retkes Tamás történelmi áttekintését, illetve Ferenc atya gondolatait. Mindezen túl egyrészt sajnálom, hogy német veterán bajtársunk nem lehetett itt, de megtiszteltetés volt számomra, hogy én tolmácsolhattam üzenetét a megemlékezők felé. Ezúton is jobbulást kívánok neki.

Az objektivitás rákényszerít, hogy egy fél gondolatot lejegyezzek azokról is, akik úgy gondolták, más nemzetek véráldozata nem tényező, s mindenképpen szükségét érezték annak, hogy megpróbáljanak megzavarni egy kegyeleti szertartást - sikertelenül. Személy szerint engem nem háborítottak fel, de még csak szánni sem tudom őket. A számháborúba pedig felesleges belemenni, hiszen számomra, számunkra egyáltalán nem ez volt a lényeg, hanem, hogy őseink szelleméhez minél közelebb tudjunk kerülni és idealista, lelki elmélyüléssel fejet tudjunk hajtani áldozatuk előtt. Nyilvánvaló, számukra ez az érzés ismeretlen. Nekem sohasem fordulna meg a fejemben, hogy kimenjek tüntetni egy megemlékezés ellen. Teljesen mindegy, milyen jellegű az. Mindenkinek joga van tisztességesen megemlékezni saját halottairól és hőseiről. Nekik is. Felőlem tegyék. De ideológiáktól függetlenül, mindenfajta erkölcsi mércével mérve gyomorforgató, ha valakik ezt a jogot bárkitől is el akarják vitatni. Az pedig számomra igencsak nagy rejtély, hogy mégis mit értékelnek sikerként? 15 év után újra a legméltóbb és legemblematikusabb helyszínen volt a megemlékezés. A rendőrség szerint mi legkevesebb ezren, ők pedig maximum 100-an voltak. Megfordultam a Clark Ádám tér és a Kapisztrán tér között oda-vissza több alkalommal is a megemlékezés előtti bombariadó okozta felfordulás végett, de legnagyobb bánatomra egyet sem láttam, és alighanem több százan voltak még így ezzel. A kegyeleti szertartás rendben és fegyelmezetten, méltósegteljes keretek között zajlott le.

A megemlékezés végeztével, akik úgy gondolták, szeretnék tovább folytatni a megemlékezést a kitörés hőseiről, több lehetőség közül is választhattak. Én idén úgy döntöttem, a teljesítménytúra helyett idén a kegyeleti emléktúrát preferálom. Az elmúlt években több alkalommal is részt vettem a Börzsöny Akciócsoport által szervezett túrán, és nem lehetett kifogásolnivalóm, mint ahogyan idén is több PHM-es bajtársunk indult el a 60 km-es teljesítménytúrán. Ám én idén arra az elhatározásra jutotottam néhány tagunkkal egyetemben, hogy a túrvazetők által elénk tárt történelmi áttekintések által méginkább bele tudjuk éni magunkat a katonák sorsába. Nem kellett csalódnom, Kalóz bajtársunk mint minden évben, idén is szívvel-lélekkel odatette magát és igazán hangulatossá, történelmivé varázsolta az utat. S itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy kifejezzem tiszteletem felé, mert lényegében ő volt az, aki a 2000-es évek elején útjára indította ezt a hagyományt. Azóta is minden évben végigjárja társaival az útvonalat, nem zavarja, ha esetleg mások is szerveznek túrát (talán pont az ő hatására), ha egyesek megpróbálják magukénak tudni az eseményt, vagy ha nem az általa szervezett túrán jelennek meg a legnagyobb létszámban, hiszen nem ez a lényeg. Hanem a tiszta és őszinte főhajtás, és én ezt itt tapasztaltam meg a leginkább, ezúton is köszönet neki.

1945. február 11., a Becsület Napja üzenete valójában jóval több, mint egy dicső hadtörténelmi esemény értékelése. Mutatja ezt az a tény, hogy napjainkban is mindenkit állásfoglalásra kényszerít. Persze kényelmes és könnyű „nácizni" a résztvevőket, és ezzel el is van intézve, miért szeretnék megakadályozni minden évben a megemlékezést. De ha a felszínt megkapargatjuk, rögtön felcsillan szemünk előtt az igazság, miről is van szó. Két szemlélet, két emberi orientáció feszül egymásnak és tökéletesen kiviláglik azok szeme előtt, akik tudnak olvasni a sorok között. Mert sokak szerint értelmetlen volt az egész. Felesleges halálba rohanásnak tekintik. A fizikai világ síkjából szemlélve, úgymond „alulról" nézve valóban az volt. De ahogyan a csúszómászó sem érti meg soha a sas világát, mitsem tud annak magaslatairól, úgy ezek az emberek sem fogják megérteni a lélek szavát. Mert a lélek szemével nézve a hősi életáldozat az egyik legnagyobb érték. Mert ahogy Krisztus Urunk mondotta; „Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért."

Kitartás.net

Kövess minket -on és -en!

1944. február 15-21. között Magyarországra látogatott Lorenz SS-Oberführer, a VoMi vezetője, hogy tárgyalásokat folytasson Basch népcsoportvezetővel a toborzások eddigi elért és a jövőben elérendő eredményeiről.

Többször is bejárta a világsajtót annak a német nyugdíjasnak az ügye, akinek a házában egy Párduc tankot találtak, amit még 2015-ben fedeztek fel a 84 éves heikendorfi férfinél, de csak 2021-ben ítélték el érte.

A sörpuccs utáni bírósági eljárás akár véget is vethetett volna Adolf Hitler és az NSDAP politikai karrierjének, ám még a per bírája is szimpatizált Németország későbbi vezérének és kancellárjának nézeteivel.

1902. május 31-én kötötték meg a második búr háborút lezáró vereenigingi egyezményt. A terepadottságokat és korszerű lőfegyvereiket jól kihasználó búrok közel három éven keresztül álltak ellent az ötszörös túlerőben lévő brit haderővel szemben.

Pro vagy kontra, de az egyértelmű, hogy napjaink politikai felhozatalában a főszereplők egyikévé avanzsált a milliárdos Elon Musk, és ennek az üde színfoltnak én még azzal együtt is örülök, hogy az elmúlt évek keserű tapasztalatai nyomán kénytelen vagyok az ő személyét is erős fenntartásokkal kezelni.

Három brit szélsőjobboldali aktivista olyan akciókat tervezett, amelynek célja mecsetek vagy zsinagógák elleni támadás lett volna, legalábbis a vádak szerint.

Zsidóellenes tiltakozásba csapott át a párizsi olimpián zajló Paraguay-Izrael mérkőzés.

A CIA dokumentumaiból kiderül, hogy ügynökök 10 évig keresték Adolf Hitlert Dél-Amerikában, miközben Argentína arra készül, hogy feloldja a titkosítás alól a második világháború végén az országba menekült németekről szóló kormányzati aktákat.

Egy angol nemzetiszocialista éppen a saját fehér fajvédő kiáltványát írta, amikor elfogták a rendőrök, amiért megszúrt egy invazív migránst a mellkasán.

A brit uralkodó osztály teljes mozgósítást rendelt el a néger suhanc által megkéselt fehér kisgyerekek halála miatt kirobbant spontán tiltakozás leverésére. 

1941 őszén úgy tűnt, hogy a zsidó-bolsevik fenevadat  is eltiporja a Wehrmacht, amely 1941. október 2-án indította meg az offenzívát a főváros, Moszkva ellen.

A Magyar Nemzeti Arcvonal egykori vezetője nem a börtönben akar meghalni, ártatlanságát hangoztatja. Megszólalt több érintett is.

A második világháború egyik leghíresebb repülőgép-párbaja a brit Supermarine Spitfire és a német Bf 109-es között zajlott le. Ebben igen nagy része volt a hajtóművek teljesítményének.

A nemzetiszocializmus szolgálatába állt tudósok és mérnökök számos olyan új eszközt alkottak, amelyek – így köztük a sugárhajtású repülőgép, az első cirkáló, illetve ballisztikus rakéta – döntő hatást gyakoroltak az 1945 után kibontakozó hidegháború fegyverkezési versenyére. 

Az 1920. június 4-én bekövetkezett trianoni tragédiát követően a két világháború közötti megcsonkított Magyarországon nem lehetett nem beszélni a területi revízióról.