Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Ami Magyarországon az 1945-ös budavári kitörés évfordulója, a Becsület Napja, az Bulgáriában a Lukov-menet.

Hriszto Nyikolov Lukov bolgár altábornagy, politikus és hadügyminiszter volt, a Bolgár Nemzeti Légiók Nacionalista Szövetségének vezetője. Lukovot 1943-ban a bolgár partizán mozgalom két tagja, Violeta Yakova és Ivan Burudzsiev meggyilkolta. Ahogy Magyarországon a Becsület Napját, úgy Bulgáriában a Lukov-menetet sem nézi jó szemmel a hatalom, viszont mindkét rendezvény Európa-szerte vont hazafiakat, ezúttal németek aktivisták is részt vettek a meneten, erről számolt be a Die Heimat.

A hagyományos Lukov-menetre Szófiában (Bulgária) került sor 2024. február 17-én. A felvonuláson németországi aktivisták, köztük egy dortmundi csoport is részt vesz. A felvonulást eredetileg a bolgár hatóságok betiltották. Válaszul a szervezők demonstrációt hirdettek a tilalom ellen – fogalmaznak.

Több mint 500 résztvevő, köztük német aktivisták vonultak végig Szófia belvárosán. A tüntetés után az 1943-ban egy kommunista bérgyilkos által meggyilkolt Hriszto Lukov tábornok egykori otthonában gyűltek össze az emberek egy megemlékezésre. Lukov hadügyminiszter és a Bolgár Nemzeti Légiók Szövetségének vezetője volt a második világháború alatt – írják.

„Az aktivisták virágokat helyeztek el Lukov házánál, és megemlékeztek a haláláról. Hősként és hazafiként tisztelték, aki életét áldozta a hazájáért!” – zárják beszámolójukat.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

A lengyelországi Gierloz közelében, az erdőben elrejtett Adolf Hitler második világháborús bunkere. Hilter háborús főhadiszállásának romjai egy 200 épületből álló, erdőben elrejtett város volt.

Egy argentin étterem az „Anna Frank” hamburgerük mellé sajtos és szalonnával bevont „Adolf” névre keresztelt sült krumplit kínált, amíg be nem támadták a helyi zsidók.

Alig egy évszázad alatt a feminista nőknek sikerült tönkretenniük a népszaporulatot mindenhol a nyugati világban.

Filip Turek nem tartja magát nemzetiszocialistának, de a rendőrség már nyomoz ellene ezügyben. Karlendítős fotó is elérhető róla, ami autójában készült, amibe elmondása szerint mindig pontosan 88 liter benzint tankol.

November 8-án reggel 6 órakor rendőrök százai kutattak át több baloldali szélsőségesek által lakott ingatlant Szászországban és Türingiában.

Időről időre, újra és újra találkozunk a Nagynémet Birodalommal kapcsolatban azzal a megállapítással, hogy a német intellektuális elit a nemzetiszocialista kormányzat 1933 januári hatalomra kerülését és hatalmának megszilárdulását követően elhagyta Németországot és számkivetésbe ment.

Adolf Hitler 1983-ban előkerült „naplója” olyan igénytelen hamisítvány volt, hogy még az A.H. monogramot sem sikerült helyesen leírni – mégis kollektív őrületbe kergette egy nagynevű német lap szerkesztőit.

1944-ben és 1956-ban a történelem megismételte önmagát. Az 1944/1945-ös vérhullással újabb magok kerültek az áldott magyar földbe.

Dr. Martens. Azt hiszem, sokaknak nem kell bemutatni ezt a cipőmárkát. Aki csak egy kicsit is ismerős a rocker, punk, skinhead színtéren, az valószínűleg ismeri a semmivel sem összetéveszthető acélbetétes bakancsot, gondoljunk csak a sárga-fekete címkére és a szintén sárga gojzer varrásra.

Valószínűleg kevés furább szervezet létezett a nemzetiszocialista Németországban, mint az általában csak „Zsidók Hitlerért” néven emlegetett egyesület.

Úgynevezett „tiltott önkényuralmi jelkép” használatának vádjával bíróság elé állítják Björn Höckét, az Alternatíva Németországnak (AfD) német ellenzéki párt Türingia tartományi vezetőjét – közölte a hallei tartományi bíróság.

1941. június 26-án három felségjel nélküli repülőgép bombázta a Magyarországhoz az első bécsi döntés után visszakerült Kassát. A máig tisztázatlan hátterű incidens után Magyarország belépett a második világháborúba.

Másfél év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a Győri Törvényszék azt a 17 éves kapuvári diákot, aki  állítólag halállistát készített és egy „neonáci” jelzővel leírt internetes csoportban azt írta tavaly ősszel, hogy másnap megöli osztálytársát a származása miatt.

Az ausztrál szövetségi kormány törvénymódosítást kezdeményez a nemzetiszocialista karlendítés betiltásáról is.