Kövess minket -on és -en!

Közel egy hete adott jelentős visszhangot kiváltó exkluzív televízióinterjút a félnéger Meghan Markle és Harry herceg, amelyben szóba kerültek a sussexi hercegné királyi családban megélt mentális problémái.

Valamint az is kiderült az amerikai néger televíziós ikon Oprah Winfrey műsorvezetőnek elmondottakból, hogy a brit koronás családban felmerültek bizonyos aggodalmak születendő gyermekük bőrszíne miatt (aki negyed vérig néger).

Éppen ezért Meghan Markle és Harry herceg a Guardian beszámolója szerint bejelentette, hogy alapítványukkal mostantól számos olyan "civil" szervezetnek nyújtanak támogatást, amely mentális betegségekkel küzdő embereknek segít, illetve a "rasszizmus ellen küzd".

A jóemberkedő akció mögött az áll, hogy a CBS-különkiadásban leadott interjúban Meghan Markle elmondta, a királyi család tagjaként állítólag többször is megfordult a fejében az öngyilkosság gondolata, amivel a többiek nem törődtek. Meghan Markle azt is elárulta, terhessége alatt a királyi családban téma volt a hamarosan világra jövő csecsemő bőrszíne is. Az Amerikába távozott hercegné úgy véli, részben ez játszott közre abban, hogy Archie fiuk nem kapta meg a királynőtől a hercegi címet.

A kiugrott hercegi pár Archewell nevű alapítványa konkrétan meg is nevezte az általuk támogatni kívánt szervezeteket, amelyek véleményük szerint rendkívül "progresszíven" foglalkoznak "napjaink társadalmi problémáival".

A PressPad Alapítvány például azon dolgozik, hogy javítsa a brit média faji sokszínűségét azáltal, hogy ösztöndíjakkal támogatja az "anyagi problémákkal küzdő brit fiatalokat" az újságíróvá válásban. Az alapítvány munkatársai elmondták, nem ők keresték meg a hercegi párt, ők maguk jelentkeztek náluk, hogy támogatnák őket. A felajánlásból a jövőben még több színes bőrű kerülhet a képernyőre a médiában.

A beszédes nevű Változás színei nevű szervezet több mint hétmilliós tagságával Nagy-Britannia legnagyobb antirasszista egylete. Őket elmondásuk alapján azért választotta ki az Archewell Alapítvány, hogy a világ sokkal jobblegyen a nem fehér emberek számára.

A hercegi pár támogatásából más, hasonló tematikájú fehérellenes szervezetek is részesülnek, amelyek az említett antirasszista célokért küzdenek.

Kövess minket -on és -en!

Szülővárosában, a nyugat-franciaországi La Trinité-sur-Merben szűk családi körben eltemették Jean-Marie Le Pent, a francia Nemzeti Front alapítóját.

Antiszemita indíttatásból követhetett el nemi erőszakot három, a sajtóban a szokásos módon mindössze „tinédzserként” emlegetett invazív kisebbségi egy 12 éves zsidó lányon Párizsban.

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

Meglepő hirdetés tűnt fel nemrég a legnagyobb magyar ingatlanos oldalon – egy, a csobánkai villaövezetben, a főváros szívétől alig húsz kilométerre fekvő századfordulós épület leírása ugyanis a következő mondattal nyit: eladóvá vált a hajdani Szálasi-villa.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

Szigorú beléptetés, hatalmas sajtóérdeklődés és csurig telt tárgyalóterem – elkezdődött az antifasiszta támadások tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken hétfő reggel.

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) hat év börtönbüntetésre ítélte Marián Magátot, akit törvénybe ütköző gondolatok kifejtésével kapcsolatos vádpontokban bűnösnek találtak.

Az egyik gránát felrobbant a lövészárokban, ahol legalább húsz bajtársam tartózkodott. Mindenkit beborított a por és a füst, egyesek testét szétszaggatta a szétrepülő acél. Négyen meghaltak. Többen halálosan megsebesültek.

Focsaniból 1945. június első hónapjaiban 2500 magyar tisztet indítottak útba a Szovjetunió belsejébe. A 22 napos út után megérkeztünk a Vjazna folyó partján fekvő Vjaznikiba.

Titkos dokumentumfilm készült Giorgia Meloni olasz miniszterelnök pártja, az Olaszország Fivérei ifjúsági tagozatáról, mely azt a köztudomású tényt igyekezett „leleplezni”, hogy a tagozat erősen fasiszta irányultságú.

A balközép zöldpárt berlini politikusa Adolf Hitlert éltette, amikor a rendőrök éppen alkoholtesztre vitték.

1977. augusztus 15-én üres szobával szembesültek a római Celio hadikórház őrei, amikor reggel tízkor kinyitották az ajtót. Pedig nem akárkinek kellett volna bent lennie.

A Neokohn című zsidó szupremácista online hírlap egyik olvasója fotózta le a nem hétköznapi matricát.

Péntek hajnalban robbanás történt egy holland középiskolában, a bejárat környékére pedig horogkereszteket és különböző, nemzetiszocialismus-ellenes kifejezéseket festettek.

Április negyedike, vagy ahogyan az 1945 után kiépülő kommunista diktatúra kánonjában szerepelt, a felszabadulás, nem csak a pártállam piros betűs ünnepének, hanem négy évtizeden át a rendszer legfontosabb legitimációs pontjának számított, és nem véletlenül.