Kövess minket -on és -en!

A norvég rendőrség 35 patriótát tartóztatott le, miután oslói nemzetiszocialista felvonulók egy csoportja megtagadta a feloszlató parancs teljesítését.

A fővárosi rendőrség közölte, hogy a patrióták 30-40 fős csoportja szerintük nem kérte meg a szükséges engedélyeket a felvonuláshoz Oslo központjában, közel ahhoz a helyhez, ahol az ország parlamentje is van.

„Nem kértek engedélyeket, és nem voltak hajlandók eleget tenni a rendőrségi utasításoknak” – írta Twitteren az oslói rendőrség, miután a csoport nem volt hajlandó elhagyni a területet.

A rendőrség egy későbbi közleményében azt írta, hogy „a helyzet ellenőrzés alatt áll”, és a rendőrök 35 embert letartóztattak.

Az NRK norvég közszolgálati műsorszolgáltató arról számolt be, hogy szélsőbaloldali csoportok jelentek meg, és a rendőröknek fizikailag be kellett avatkozniuk, hogy a két oldalt egymástól távol tartsák.

Az eseményről készült képeken olyan férfiak láthatók, akik az Északi Ellenállási Mozgalom (NRM) szimbólumával ellátott transzparenseket és zászlókat vitték.

Az NRM egy az északi országokban tevékenykedő pánskandináv csoport, és nyíltan a nemzetiszocializmust képviselik.

A mozgalmat Finnországban az ország legfelsőbb bírósága 2020 szeptemberében végleg betiltotta, azonban Svédországban, Norvégiában, Dániában és Izlandon – általában – törvényesen tevékenyhedhetnek.

Kövess minket -on és -en!

A dunántúli hadműveletekben vettünk részt 1944 őszén és telén. Székesfehérvár eleste után – december 26-án – a balról Pusztavám, jobbról Csákvár–Környe irányába előre törő szovjet csapatok bekerítettek bennünket.

Négynapos utazás után 1945. február 6-án érkeztünk Bajáról Temesvárra. Verőfényes délelőttön vagoníroztunk ki. Az éhségtől és a szomjúságtól elgyötör emberek nagy része megrohamozta az olvadó havat, és marokszámra tömte a szájába.

Az emberek szavai, még azok is, melyeket a sugallat szülte, másra fordíthatóak, a szavaktól függnek, hozzájuk lehet adni és el lehet belőlük venni, és esendő halandók eltorzíthatják őket. Ezért minden írást vagy befolyást, régit vagy újat át kell szűrni a természeti törvény szűrőjén.

Az egyik gránát felrobbant a lövészárokban, ahol legalább húsz bajtársam tartózkodott. Mindenkit beborított a por és a füst, egyesek testét szétszaggatta a szétrepülő acél. Négyen meghaltak. Többen halálosan megsebesültek.

Azoknak, akiket aggaszt egy világháború esélye, van egy jó hírem. Nem lesz világháború. Legalábbis mostanában nem. Egyszerűen azért nem, mert az Egyesült Államoknak hiányzik hozzá az ereje.

1941 őszén úgy tűnt, hogy a zsidó-bolsevik fenevadat  is eltiporja a Wehrmacht, amely 1941. október 2-án indította meg az offenzívát a főváros, Moszkva ellen.

Engem és a legjobb barátnőmet együtt vittek ki a Gulágra. Mariska, a barátnőm, öt évvel később térhetett haza, mint én. Ő is visszajött a szülőfalunkba. Azon nyomban meglátogattam...

Tényleges életfogytiglani börtönbüntetést szabtak ki Kaliforniában egy antiszemita aktivistára. Egy homokos, zsidó egyetemi hallgatót tettek el láb alól még 2018-ban, a 19 éves Blaze Bernsteint. 

Az AfD 67 éves politikusa, Stefan Hrdy épp az autójából kiszállva próbált bejutni az épületbe, amikor körülbelül 20 antifasiszta állta el az útját.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

Az 1936-os berlini nyári olimpia örökre beleírta magát a történelemkönyvekbe. Az eseményre a Harmadik Birodalom nagy erőkkel készült, és Hitler is engedményeket tett a nemzetközi közvélemény kedvéért.

Kijut az Európai Parlamentbe az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis. Olasz lapok szerint ezzel az ellene indult eljárásnak is vége a mentelmi jogának köszönhetően.

Az alábbi írás a szerző utolsó írása, amelyet 1999. augusztusában vetett papírra és a Magyar Összetartás 1999. novemberi számában látott napvilágot.

A német hazafit a rendőrség szerint „a migránsok elleni gyűlölet vezérelte”, külföldről származó, invazív hátterű szomszédait akarta felrobbantani.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.