Kövess minket -on és -en!

A szerbiai Elektronikus Médiumokat Szabályozó Testület elnöke, Olivera Zekic a Telegramon tett közzé egy fotót, amelyen SS-egyenruhában tetszeleg.

Olivera Zekicről beszélnek mostanában Szerbiában, ugyanis a szerbiai Elektronikus Médiumokat Szabályozó Testület (REM) elnöke egy zsidó-liberális hisztériát okozó fotót tett közzé a Telegramon.

Egy olyan fotót posztolt az oldalra, amelyen SS-egyenruhában látható. 

„Puszta provokációból tettem. Mint tudják, szeretek provokálni” – mondta Zekic a Szabad Európa Rádiónak. A 48 éves nő hozzátette, hogy feltehetett volna olyan karikatúrákat is, melyek „ennél sokkal rosszabbak”. Szerinte a bejegyzése válasz volt a karikaturisták terrorjára, amelynek évek óta ki van téve.

„Előre tudtam, hogy az úgynevezett független médiából érkező »elvtársak« nem fogják megérteni a posztomat” – folytatta Zekic.

A vírusként terjedő fotó miatti hiszétria hatalmas az országban. Branka Prpa szerb történész a Szabad Európa Rádiónak azt találta mondani, hogy „mindazok, akik exhibicionista, politikai vagy egyéb okokból náci szimbólumokat viselnek, valójában ezeket az eszméket elevenítik fel”.

Természetesen belgrádi zsidó közösség is elítélte Zekic posztját. „Miközben a közszolgálati médiában, beleértve az országos terjesztésű médiumokat is, robbanásszerűen terjed az antiszemitizmus és a gyűlöletkeltés, a REM elnöke az emberi történelem legrosszabb időszakát használja fel szórakoztató anyagként, és egyúttal sérti az egész szerbiai és regionális zsidó közösséget azzal, hogy relativizálja a legnagyobb atrocitásokat, amelyekre sok túlélő tagunk még emlékszik” – áll a zsidók közleményében. 

Mindenesetre a REM főnökének most jogi következményekkel kell szembenéznie.

Szerbiában 2009 óta hatályos a „neonáci és fasiszta” gyűlések tilalmáról, valamint a „neonáci és fasiszta” jelképek használatának tilalmáról szóló törvény. E törvény 3. cikke szerint tilos „neonáci vagy fasiszta propagandaanyagokat, szimbólumokat vagy jeleket előállítani, sokszorosítani, tárolni, előadni, dicsőíteni vagy más módon terjeszteni”.

A törvény megsértéséért kiszabható büntetés természetes személyek esetében 5000 és 50 000 szerb dinár (40–430 euró), jogi személyek esetében pedig 100 000 és 1 000 000 dinár (850–8500 euró) közötti összeg.

Kövess minket -on és -en!

Az alpesi ország korábbi jogszabályai ugyan tiltják az „emberek becsmérlését vallási, etnikai vagy szexuális irányultságuk miatt”, de csak akkor, hogy ha az elhangzott kijelentések, a használt jelképek vagy bemutatott mozdulatok „propagandisztikus célokat” szolgálnak, jelentsen ez bármit.

Az Europol Referral Action Day nevű akciójának elsődleges célja az volt, hogy „azonosítsák és eltávolítsák a világhálón fellelhető antiszemita tartalmakat”.

A második világháborúban utolsó évében, 1945. február 13-án foglalták el a szovjet csapatok teljes egészében a magyar fővárost.

Az ottawai orosz nagykövet szerint a kanadai hatóságok „hajlamosak késleltetni a volt nácik elleni pereket”.

A német hadügyminiszternek végre leesett a tantusz. Boris Pistorius szerint Putyin ukrajnai hadjárata „többé már nem regionális háború”, mert Putyin egy új világrendért harcol.

A frankfurti zsidó szupremácisták Németországban elsőként indítottak el egy olyan alkalmazást, amely az antiszemiták elleni küzdelemben segít azáltal, hogy figyelmezteti a zsidókat a potenciális „biztonsági fenyegetésekre”.

A német szövetségi ügyészség közölte, hogy a kelet-németországi Szászországban és Lengyelországban őrizetbe vették egy „szélsőjobboldali terrorszervezet” nyolc feltételezett tagját.

Bankár, Wall Street-i spekuláns, ingatlanbáró, likőrmágnás, filmgyáros, nagykövet, a legbefolyásosabb amerikai politikai dinasztia alapítója: Joseph Patrick Kennedy 1888. szeptember 6-án született.

Cirka ezer fehér nacionalista vonult fel Párizsban, az ún. Május 9. Bizottság szervezésében. A résztvevők feketébe öltöztek, zászlókat és fáklyákat vittek magukkal annak dacára, hogy május 11-én a rendőrség betiltotta a vonulást. 

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.

Egy szentesi patrióta még tavaly decemberben az ablakában tett közszemlére egy horogkeresztes zászlót, emiatt „önkényuralmi jelkép” használatának vétsége miatt ütöttek rajta otthonában.

Öt év börtönbüntetéssel fenyegetik kaphat Karl Münter, a 96 éves volt SS-katonát, aki az ascq-i megtorlásért felelős parancsnok egységében szolgált. 

Miután Olaszországban EP-képviselőnek választották az antifasiszta Ilaria Salist, a magyar rendőrség elengedte a házi őrizetből az antifasiszta útonállót. Most a Guardiannek panaszkodott egy sort, hogy milyen körülmények között tartották fogva.

Egy helyi zsidó felsőbbrendűségi csoport és állami törvényhozók kiakadtak a Nashville belvárosában a tartott nemzetiszocialista felvonulás miatt.

Házunkba 1944. december 31-én lépett be az első szovjet katona, és németeket keresett. Miután jól megetettük őt, társai is meglátogattak egyre sűrűbben. Közben néha elvittek tolmácskodni, mert lengyelül beszéltem.