Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A Haus am Bogenseet az a Film Heritage Inc. vásárolta meg, amely a Panama-iratokban az ukrán first lady résztulajdona volt.

A hazánkban leginkább a kitörésnapi terrorakciójáról elhíresült német antifasiszta mozgalom egyik aktivistája a minap bemutatott egy dokumentumot, amely szerint Josef Goebbels propagandaminiszter brandenburgi villáját egy olyan offshore cég vásárolta meg, amely Volodimir Zelenszkijékhez köthető.

Sabine Mels korábban a BIM (a berlini önkormányzati ingatlanokat kezelő ügynökség) alkalmazottja volt, és azt állítja, hogy az általa bemutatott, 2023. októberi keltezésű adásvételi szerződést egykori kollégáitól kapta. Amennyiben a dokumentum valódi, úgy a Haus am Bogensee nevű hírhedt ingatlant egy Film Heritage Inc. nevű cég vásárolta meg 8 120 000 euróért.

Az ősparkos, de rossz állapotú villát egykor Adolf Hitler ajándékozta a Nagynémet Birodalom propagandaminiszterének. A brit The Guardian szerint a berlini önkormányzat 2000 óta próbálta értékesíteni az ingatlant és a hozzá tartozó területet.

A vásárló Belize-ben van bejegyezve, egy offshore cég. Méghozzá olyan, amelyiknek a neve az úgynevezett Panama-iratokban is előkerült. 2021-ben ebből botrány is lett, merthogy Olena Zelenszka, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felesége volt az egyik tulajdonosa. Férje pedig egyebek mellett azzal kampányolt, hogy felszámolja a korrupciót és kifehéríti a gazdaságot Ukrajnában.

A hírek szerint az ukrán first lady az üzletrészét időközben eladta egy cégnek, amely viszont továbbra is osztalékot fizetett neki.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A közelmúltban derült ki, hogy a Pest vármegyei Szigetszentmártonban 1944 novemberében négy huszárt temettek el, akik a Csepel-sziget védelmében haltak hősi halált.

Az 1913-as születésű Bosnyák Imrét az elsők között érintette meg a magyar nemzetiszocializmus, a hungarizmus eszméje.

Ingyen kínálja fel doktor Joseph Goebbels vidéki villáját, az úgynevezett Haus am Bogenseet a berlini önkormányzat. 

Alig egy hónappal Szálasi Ferenc kivégzése után a magyar határon önként jelentkezett a Szálasi-kormány egyik még szabadlábon lévő tagja: Kovarcz Emil.

90 ezer eurónyi tartozást hajtana be Lombardia tartományának vezetősége az antifa támadások vádlottján, Ilaria Salison.

Letiltotta a YouTube egy portugál szélsőjobboldali szervezet fiókját a „gyűlöletbeszédet tiltó irányelvek folyamatos megsértése miatt”.

Meglepő hirdetés tűnt fel nemrég a legnagyobb magyar ingatlanos oldalon – egy, a csobánkai villaövezetben, a főváros szívétől alig húsz kilométerre fekvő századfordulós épület leírása ugyanis a következő mondattal nyit: eladóvá vált a hajdani Szálasi-villa.

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.

A frankfurti zsidó szupremácisták Németországban elsőként indítottak el egy olyan alkalmazást, amely az antiszemiták elleni küzdelemben segít azáltal, hogy figyelmezteti a zsidókat a potenciális „biztonsági fenyegetésekre”.

Péntek hajnalban robbanás történt egy holland középiskolában, a bejárat környékére pedig horogkereszteket és különböző, nemzetiszocialismus-ellenes kifejezéseket festettek.

Ausztria 2019 óta a nemzetiszocializmus 26 ezer „áldozatának”, illetve leszármazottjaiknak adott állampolgárságot – közölte Alexander Schallenberg osztrák külügyminiszter.

Kitiltotta a fehéreket az ünnepi vacsoráról a húzott szemű bostoni polgármester, de szerinte ez nem rasszizmus és nem is diszkrimináció.

Az időpont: 1946. október 7. A színhely: a kaposvári katonai szűrőtábor. Sólyom András őrnagy táborparancsnok korábban már több ezer embert vett őrizetbe a Magyarországra hazatérők közül. Számára egyegy újabb őrizetbe vétel már nem jelent különösebb eseményt.

Másodjára állt bíróság elé az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis a Fővárosi Törvényszéken. A Markó utcai épület tárgyalótermébe ismételten széles vigyorral a képén nézett végig a hallgatóságon.