Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A Haus am Bogenseet az a Film Heritage Inc. vásárolta meg, amely a Panama-iratokban az ukrán first lady résztulajdona volt.

A hazánkban leginkább a kitörésnapi terrorakciójáról elhíresült német antifasiszta mozgalom egyik aktivistája a minap bemutatott egy dokumentumot, amely szerint Josef Goebbels propagandaminiszter brandenburgi villáját egy olyan offshore cég vásárolta meg, amely Volodimir Zelenszkijékhez köthető.

Sabine Mels korábban a BIM (a berlini önkormányzati ingatlanokat kezelő ügynökség) alkalmazottja volt, és azt állítja, hogy az általa bemutatott, 2023. októberi keltezésű adásvételi szerződést egykori kollégáitól kapta. Amennyiben a dokumentum valódi, úgy a Haus am Bogensee nevű hírhedt ingatlant egy Film Heritage Inc. nevű cég vásárolta meg 8 120 000 euróért.

Az ősparkos, de rossz állapotú villát egykor Adolf Hitler ajándékozta a Nagynémet Birodalom propagandaminiszterének. A brit The Guardian szerint a berlini önkormányzat 2000 óta próbálta értékesíteni az ingatlant és a hozzá tartozó területet.

A vásárló Belize-ben van bejegyezve, egy offshore cég. Méghozzá olyan, amelyiknek a neve az úgynevezett Panama-iratokban is előkerült. 2021-ben ebből botrány is lett, merthogy Olena Zelenszka, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felesége volt az egyik tulajdonosa. Férje pedig egyebek mellett azzal kampányolt, hogy felszámolja a korrupciót és kifehéríti a gazdaságot Ukrajnában.

A hírek szerint az ukrán first lady az üzletrészét időközben eladta egy cégnek, amely viszont továbbra is osztalékot fizetett neki.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Ezer fős antifasiszta őrjöngés kísérte Brüsszelben Jordan Bardella, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjének, valamint Orbán Viktor szövetségesének a látogatását, melyet a brüsszeli Magyar Házban tett.

A müncheni Oktoberfest közismerten a sörről szól, és egy ideje már visszatérő sláger a világhírű népünnepélyen Gigi D'Agostino L'Amour Toujours című dala, ami „az örök szerelemről” szól.

A rendőrség vizsgálatot indított, miután egy ausztrál nemzetiszocialista csoport a közösségi médiában posztolta, hogy tüntetést szervezett egy állítólgosan aboriginál helyszínen Új-Dél-Wales északi részén.

Április negyedike, vagy ahogyan az 1945 után kiépülő kommunista diktatúra kánonjában szerepelt, a felszabadulás, nem csak a pártállam piros betűs ünnepének, hanem négy évtizeden át a rendszer legfontosabb legitimációs pontjának számított, és nem véletlenül.

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

Budapest ostromának egyik legkevésbé ismert része a hungarista harccsoportok tagjainak részvétele a védelemben.

A kisinyovi vasúti láger udvarán mukába indulásra sorakoztunk fel 1946 januárjában az egyik reggelen. Egyszer csak kiáll a munkaelosztó tiszt, és 6 fő jelentkezőt kér vágóhídi munkára.

Budán még heves harcok folytak, amikor Pesten, az új szovjet hatalom árnyékában megalakult néptörvényszék, amely hivatalosan a Budapesti Nemzeti Bizottság nevet kapta, végrehajtotta első halálos ítéletét.

Az Institute for Strategic Dialogue (ISD) zsidó szupremácista „agytröszt” kutatói 200 olyan fiókot találtak, amelyeken szerintük a „nácizmust” hirdették, vagy „náci” szimbólumokat használtak. Eddig több tízmillióan nézték meg holokausztrevizionista, vagy a Führert éltető videókat.

Alig egy hónappal Szálasi Ferenc kivégzése után a magyar határon önként jelentkezett a Szálasi-kormány egyik még szabadlábon lévő tagja: Kovarcz Emil.

Ausztria 2019 óta a nemzetiszocializmus 26 ezer „áldozatának”, illetve leszármazottjaiknak adott állampolgárságot – közölte Alexander Schallenberg osztrák külügyminiszter.

Négy német tartományban házkutatást tartottak a „szélsőjobboldali” Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein és más ingatlanokban azt követően, hogy a belügyminisztérium betiltotta a havilapot, mondván, hogy az alkotmányos rend ellen dolgozik.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

Az ötvenegy éves Lee Dunn július végén az angliai tüntetések közepette megosztott három bejegyzést a Facebook-oldalán. 

Híradó szakaszparancsnokként szolgáltam Ungváron 1944 októberében. Közben Nyékládházára kerültem, ahonnan november 4-én a szovjet katonák vittel el többedmagammal „kicsi robotra”, amiből négyévi kényszermunka lett.